MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.16. 09:40

Jelentem Anna, Cuppi összetett mancsokkal alszik tegnap óta. :lol:

Ne félj, teljesen normális vagy.
Aki nem ilyen, arra lehet mondani, hogy kiveszett belőle valami (esetleg soha nem is volt benne ilyen érzés). A macska úgy jó, ha agyon van szeretve. :ezigen:

Aki nem ért egyet, de mégis szeretne állatot, tartson díszhalat, ékszerteknőst vagy pintyet, náluk nem kell aggódni az érzelemhiány miatt... és még az elutazásban sem zavarnak be. :-P
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.10.17. 09:18

Gazdi : Párom tudja , hogy felraktam a képet, őt nem zavarja . Ha valami csellel sikerül lefotózni akkor már egye fene alapon megy a dolog :lol:
Herceg inkább hozzám vagy a lányokhoz bújik aludni, a zuram forgolódós és gondolom a macs meg fél a letarolástól :-P
De ha kajáért kell kunyizni akkor a párom az első akinek az ölébe mászik :) többnyire sikerrel is jár :ok:
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.20. 08:16

Sziasztok Gazdik és Cicák!
Remélem 4 csodálatos, pihenésről szóló nap előtt álltok :) Most vagy soha, hogy boldogok legyünk. Gyönyörű idő , gyönyörű cicusok- mi kell még? :)
Lemértem Cingit a madárleső pózban, 30 cm.
3 éve megkért egyik ismerősünk, hogy amíg 2 hétre Balatonra mennek, járjak át a cicájukhoz , és naponta cseréljem a vizet, és adjam a konzervet a cicusnak. Másfél szobás panelban élnek, a nagyobbik szobát zárták, mert a cica a TV-t össze ne karcolja.Így a maine-coon mozgástere kb. 20 nm lehetett. Az ablakon a redőny majdnem teljesen lehúzva, nekem meg is tiltották, hogy az ablakhoz nyúljak :(
Az volt még a kérés, hogy egyszer ( 1 hét után!) tisztítsam ki az almot.
Ebben a 2 hétbe sokat gyötrődtem, annyira fájt otthagyni szegény cicust. Ráadásul gyakran fújt rám és kicsit féltem is tőle. De amikor rázártam az ajtót, majd megszakadt a szívem. Messze laktak, de 2-szer mentem , mert aggódtam.
Ez volt az első találkozásom cicával, ekkor fogant meg bennem a vágy, hogy : KELL nekem is :) De csak úgy, hogy soha nem hagyom 1 napra sem egyedül.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.21. 10:15

Sziasztok Macs-Gazdik!

Hát Anna, ez a történet nem dobott fel :aggodik:, de azért néha ilyesmiről is kell beszélni, úgyhogy örülök, hogy megírtad. Szomorú, hogy míg egyes cicusok jó helyre születnek vagy kerülnek, addig másokra ilyen sors vár. Ami engem illet, ha ilyesmi tudomásomra jutna, azonnal elmagyaráznám az illetőnek vagy illetőknek, hogy ez miért állatkínzás, és tudom, hogy jelenlegi tudásoddal ma már biztosan Te is így tennél. Én attól sem riadnék vissza, hogy soron kívül egy állatvédő szervezetet (még ha hatósági jogkörrel csak közvetetten rendelkeznek is) értesítsek ilyesmiről, mert semmilyen emberi lénynek nincs joga egy állatot ilyen rabszolgasorsra és szó szerinti börtönre kényszeríteni. Az állatkerteket is ugyanezért ítélem el és gyűlölöm (mert látom, hogy mit élnek át ott azok az élőlények és nem a terrárium vagy a növényház szekciókra gondolok most), valamint az igénytelen, kis mozgásteret adó, elhanyagolt, lepusztult, így jobbára természetellenes közegű vadasparkokat, ahol fű nem nő, de a négylábúak csüdig süllyednek a mocskos sárban.

Hogy egy macska miért karmolná össze a tévét, ha az ki van kapcsolva (??), elképzelni sem tudom, de fő a "védelem"! Milyen szánalmas. Ha olyan sokat törődtek vele, ahogy gondolom, akkor a maine-coon biztosan elvadult volt és zavaros viselkedésű, hiszen valódi szeretetet sosem kaphatott, így folyton idegennek érezhette magát és aligha találhatta a helyét (hiszen nem is 20 nm-es panelszobába való). Emiatt pedig a gazdáiban sem lehetett meg a kellő bizalom iránta. A macskatartás nem arról szól, hogy legyen egy állat otthon, akit lehet etetni, mert az milyen jó dolog, hanem arról, hogy egy taggal bővül a család. És ő is teljes értékű és megbecsülésű lesz (azaz kell, hogy legyen), csakúgy mint a többiek, akik emberek. Erre írtam azt nemrég, hogy aki ezt másképp gondolja, az tartson díszhalat vagy teknőst, mert azokkal tényleg nincs ilyen "gond" és az "almozás" is ráér, továbbá az egyedüllétet is jól viselik...

Minden olyan gazdának hasonló bánásmódot kívánok, őszintén, aki képes egy macskát bezárni és úgy hagyni és mellesleg majd valaki néha megeteti szegény párát. A lényeg, hogy neki "le legyen a gondja róla". Az ilyen embereknek el lehetne ugyan magyarázni, hogy képzeljék magukat a cicájuk helyébe, de úgy gondolom, hogy reménytelen szélmalomharc, úgysem tudnák megérteni, ésszel felfogni, hiszen "ugyanmár, az csak egy állat", meg "nehogy már ilyen áldozatokat kelljen egy macskáért hozni". Ezért ezeket az embereket jól be kellene zárni 2-3 hétre egy süketszobába úgy, hogy három naponta kapnának egy tányéron valami ételt, meg egy pohárba vizet és akkor elvinnék tőlük azt a 2 nejlonzacskót, amibe a dolgukat kellett végezniük, majd újra kattanna a zár és nagyon szomorúan nézhetnék az ajtót belülről... Hmmm. Szerintem utána már elgondolkodnának. Sajnos azonban - mint a híradókban is láthatjuk - számtalan helyen embertelen módon bánnak az állatokkal, lovakkal, marhákkal, kutyákkal, macskákkal, alig győzik a hatóságot is segítségként hívó állatmentők a gonosz gazembereket távoltartani és lefogni az elkobzás idejére. Én sokkal szigorúbban büntetném a hasonló bűncselekményeket és minél több állattal tesz valaki ilyet, annál hatványozottabban. Ugyanakkor számos dél-amerikai és délkelet-ázsiai országban kedvenc eledel a kutya és a macska. :angry: Nálunk legalább nem eszik meg őket! Jujj... Mindezen gondok ellen azonban mi keveset tehetünk, az állatvédők is többnyire csak kisírt szemekkel mentik, ami menthető világszerte, de pár hónap múlva már újabb állatok sínylődnek az eltiltott gazdáknál.

Ami viszont az internetre feltöltött töménytelen mennyiségű képet és filmet illeti, azok arról árulkodnak, hogy a fejlett országokban a macskáknak bizony jó dolguk van és a legfinomabb válogatott falatokat kapják, sokféle játékkal szórakozva töltik az idejüket és boldogan dorombolnak összebújva akár egymással, akár a gazdikkal. :sun:

:ezigen:

A 30 centis Cingi már kész felnőtt méret. Szerintem nem nő tovább.

Smuci :-), Herceg cicus már rég feltérképezte a helyzetet nálatok odahaza és ennek megfelelően alakítja a sompolygást, bújást és kunyizást. Mire észbekaptok, már a mancsai köré csavart mindannyiótokat. :-P

Mentek valahova kirándulni?
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.21. 11:20

Kedves Bigi!

Kérlek, hogy a Fórum főoldalán látható rövidke Szabályzatot a részedre küldött privát üzenetben foglaltak szerint olvasd majd el légy szíves, és ha elfogadod és részedről is minden rendben az ott leírtakat illetően, akkor jelezd akár privát üzenetben (pl. itt rögtön jobbra a PÜ ikonra kattintva), akár emailben (ugyanott csak email ikon) és onnantól teljes jogú tag leszel.

Gazdi2
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.10.21. 12:50

Első körben Üdv itt Brigi !! :wave:

Anna: huhh hát ezt a tv karmolást én sem értem, de sajnos vannak ilyen gazdik is :(
Viszont Cingi akkor már szép nagy és a múltkori kép alapján már annyira nem is cingike már, szép pocak volt ott :D

Gazdi, szinte minden nap megyünk valahová a lányokkal, ligetbe, szigetre, normafához. Sajnos Herceg nem jöhet velünk, de talán élvezi is, hogy nincsenek a lányok, nincs aki folyton játékra hívja, tud egy nagyot durmolni :-P

Lemértem : Hercike 47 centi az orra hegyétől a farka tövéig. A farkincát nem számoltam bele.:)
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.21. 15:42

Hát, jó hogy kiírhattam magamból. Bocsi és köszönöm. Azóta már " csak " napokra utaznak el és nem én vagyok a babyszitter már. Mondtam én , nekik, hogy ez így gáz. De ők is látták a cicán, valószínű. No, felejtsük is el :(
Smuci, én is lemérem Cingi hosszát, de most épp összegömbölyödve szunyókál.
Hihetetlen milyen nyárias az idő, szerencsére már nem is fűtenek nappal.
Nagyon örülök, hogy ránk találtál Bigi. Mesélj Magadról és a szépséges Cicákról. Szép napot, sziasztok
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.22. 16:52

Sziasztok !
Remélem nagyon szép napjaitok vannak. Mi nagyon jól érezzük magunkat, sokat vagyunk a szabadban.
Smuci, szép nagy cicus Herceg, lemértem Cingit, ő is 47 cm. Most az excellent alomból a white sensation-t vettem. Na ez tényleg szuper. Minden jót Mindenkinek
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.23. 16:38

Sziasztok!

Anna kérdezted a képes oldalon, hogy Cuppi-e a félénkebb. Igen, legalábbis, ami a kinti terepet illeti, ahol Floki gyakran megkergeti. Épp az imént jöttünk fel a kertből, megint volt egy nagyobb macskahajsza. Cuppi egyre gyorsuló iramban menekült Floki elől teljesen hátrasomott fülekkel (így biztosan áramvonalasabb aerodinamikai szempontból is), végül közvetlenül elénk érve észvesztve ugrott fel az erkélyre vezető félköríves lépcsőre oldalról, de csak félig sikerült. :-P Tíz körömmel próbálta felhúzni magát a márványon, de visszacsúszott és szélsebesen átpördülve máris négy lábra érkezett a kb. 20 centis "zuhanásból". Nagyon jót nevettünk az attrakcióján, de elég gyakran produkálják így magukat. :D A lakásban megesett már, hogy Floki rohant elöl, Cuppi pedig utána...

Mi is kirándultunk ma, gyönyörű idő volt, sok fénykép készült az őszi tájakról. Képzeljétek, még fagyit is ettünk, olyan nyárias melegünk lett.

Biginek eddig minden létező módon írtam (üzenet, privát üzenet, email), de eddig semmire nem válaszolt, vagy csak nem tudott válaszolni (?), még nem jöttem rá. Csak annyit kértem, hogy olvassa el a Házirendet és jelezze, ha részéről elfogadott és rendben van. Mivel azonban ennek ellenére megismételte az első üzenetét még egyszer, azt engedélyeztem, hogy láthassátok addig is, de a többi jogosultságot addig nem adhatom ki neki sem (már csak a legutóbbi felhasználói inzultus miatt sem), amíg nincs tisztában a fórumunk működésével. Még egyszer írni fogok neki, aztán meglátjuk mi lesz, remélem, hogy reagál.
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.23. 17:43

Hello Gazdi! :)
Na végre megkérdeztem a Fiam, most mentek el. Már egyből ide is huppantam, el ne felejtsem mit kell írnom :lol:
Commodore 64 volt a 2. gépünk. A Geos program nem volt felrakva rá, mert nem volt floppy-nk, csak magnónk. Szóval csak játszottak rajta.
Fantasztikus idő volt ma, mi is fagyiztunk. Nagyon irigyeljük Cingivel Cuppit, amiért Ő mozoghat a szabadban. Pláne, hogy haverja is van :) A panic mouse videón is látszik, hogy Cuppinak Floki a pánik. :) Örülök, hogy néha azért törleszt :ok: Milyen jó a cicceknek, hogy ügyesen érnek földet. Én néha mekkorákat esek...jajjj :-P
Smuci: Cinginek kocka hasa van :D Szegény még mindig vékonyka. Szóval a hasa csak a bundától dudorodik :)
Cuppinak látom egyenletes a bundája. Cinginek alul hosszabb, mint a hátán. Szép estét Mindenkinek
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron