Sziasztok!
Anna, éppen szenteste akarjátok kizárni szegényt az életetekből, amikor együtt az egész család? Ne máár! Azt hittem, hogy Cingi is családtag.
Nálunk Cuppi még a karácsonyfa alá is kap egy kis rejtett-finomságot (arról ismeri meg, hogy rajta van egy egér az ő csomagján) és többször meg is örökítettük, ahogy az ajándékok közt ő is rátalál a sajátjára (kiszagolja). Olyan boldog olyankor!

Az is látszik rajta, hogy már kezdettől teljesen átérzi az ünnepi hangulatot

, hiszen végigasszisztálja az ajándékok csomagolását és így fokozatosan hangolódik rá a nagy eseményre. Akár egy kisgyerek. Ennyi év után pedig már jól tudja, hogy mikor mi következik.
Én idegen helyre sosem adnám be a macskámat, annyit nem érhet a saját örömöm, kikapcsolódásom.
Sőt, ellenkezőleg! Egyetlen percig sem tudán jól érezni magam Cuppi nélkül.
Lehet, hogy még nem értitek azt az érzést, amit ez nekünk jelent, meg amire az előbb már utaltam is, de idővel eljöhet még. Én képtelen lennék úgy elmenni valahova "jól érezni magam" vagy "kikapcsolódni", hogy közben folyamatosan tudom és érzem, hogy Cuppinak hiányzunk. Hogy otthon VÁR és már figyeli a hangokat, hogy mikor hallja az autót, a garázskapu nyílását vagy a hangunkat a lépcsőházban. Naponta látom, hogy amikor Gazdi1 elmegy valahova és pár óra (!) múlva hazajön, hogy rohan elé és mennyire örül neki, vagy amikor este feljövök az irodámból milyen hangos és örömteli nyávogással szalad ki hozzám. Ő már akkor elmondja, hogy mennyire hiányoztunk neki.
Mivel Cuppi nagyon rosszul viseli az utazást, nem hurcoljuk magunkkal sehova, inkább mi igyekszünk hamar visszatérni hozzá. Fél-háromnegyed napot el tud tölteni egyedül, de utána már rettentően számít ránk és csak akkor boldog, ha együtt, mindkettőnket megkap, más szóval ha teljes a család.
Mindenkinek magának kell kipróbálnia, hogy meddig mehet el a saját macskájával, bár tudom (és abszolút nem rátok értem), sokakat egyáltalán nem érdekel, hogy a cicának is vannak érzelmei, mert azzal csak akkor akarnak foglalkozni, amikor nekik is "érdekük" fűződik hozzá. Sajnos ez az egyén számára gyakran észrevehetetlen, ám annál tipikusabb emberi tulajdonság, de felül lehet rajta kerekedni. Kétségkívül vannak ugyanis macskák, akik olyan jól elvannak egyedül, hogy valóban nem viseli meg őket a gazdi távolléte, az étvágyuk és a játszókedvük töretlen, a kedélyük változatlan. DE ŐK NEM RAGDOLLOK! Az is biztos, hogy az egyke ragdoll macsekok jobban érintettek.
Sose feledjük, hogy a ragdoll a többi fajjal ellentétben extrém módon gazdacentrikus, ezért olyan bújós (ölbe és ágyba, pontosan úgy, ahogy Adri az előbb írta) és ezért tudunk neki annyira hiányozni, ami őt rendkívüli módon megterheli lelkileg.
Ami az ölbe bújást illeti: Cuppi nyáron a melegben nem, de ősztől-tavasz végéig (tehát most már javában) ilyen. Gazdi1 nem tud egy újságot a kezébe venni, mert fekvő vagy ülő állapotban Cuppi máris az ölében van és összegömbölyödik... Az ágyban pedig hol a lábunk közé, hol a fejünk mellé telepszik, mikor-hova és az éjszaka folyamán is váltogatja a helyét. Van, hogy reggel úgy ébredünk, hogy Gazdi1-et kitúrta a párnájáról és a feje helyén horpaszt (ha épp nem ébresztő van előbb napirenden).
Anna, nagyon örülök, hogy ilyen tartalmas lett Cuppi bemutatkozó irománya és hogy újra és újra meg tud nevettetni.
Úgy építettem fel, hogy minden olvasatra egyre mókásabb legyen (aki csak egyszer olvassa el, az kimarad ebből az élményből) és még akkor is magával ragadó + lebilincselő maradjon, ha már nem elsőre futsz neki. Ezek szerint ezt az érzést már átélted. Hálás köszönet, hogy megírtad, boldoggá tettél vele és nekem is hasonló volt a célom az oldal létrehozásával. Én úgy szeretek élményeket és gondolatokat megfogalmazni, hogy azokat megunhatatlan legyen olvasni, illetve ha már sokszor olvastad, akkor se azért ne ismételd meg még egyszer, mert akkor már unalmas lenne, hanem azért, mert már kívülről tudod!
Jövő héttől várhatóan jön a vénasszonyok nyara. Mi még mindig nem fűtünk és remélem ez így is marad a hó végéig. Az inverteres klíma azért besegít, óránként pár percre bekapcsol és 21 fokra temperál, így teljes a komfortérzet maximális energiamegtakarítás mellett is.
