MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.04. 12:37

Kedves Mester! Köszönöm a sok-sok hasznos és jó tanácsodat.
A farkinca kergetéssel jól beindítottad a bűntudatom :(
Sokat játszadozunk együtt pedig, és az esetek zömében Cingi unja meg előbb :lol: Faképnél hagy...Meg is sértődök néha rá :)
Azt érti, hogy "gyere játszani", " gyere fésülködni", " hol a labda ". Figyelünk mi rá nagyon.
Arra gondoltam, hogy kivárom amíg beindul a "nagylány " korszaka, abban reménykedek hogy hátha csak 1-2-szer tűzel egy évben. Mert a ragdoll tenyésztők szaporulata úgy látom jóval alatta van pl. a maine coon almoknál.
Még egyelőre csak 1-szer áprilisban éltük át a tűzelést , ha gyakorivá válik akkor muszáj Cingi érdekében. Altatásban :(
Emiatt a műtét miatt sokáig csak kiskandúrban gondolkoztam. Kisherceg, a te műtéted egyszerűbb lesz.
Ez is jajjj.
Na most megnézem a Cuppi első videóit, aztán jön a házimunka. Szép napot Nektek.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.04. 18:10

Aranyos a pici Cuppi, jó volt újra végignézni.
Hát, lehet hogy Cingi koravén?
Mi sem vittünk semmit a szemetesbe, mert Cingi boldogan játszott minden papírral, dugóval stb.
Újabban kb. 3-4 hete hogy nem annyira felfedező. Megkomolyodott :)
Lehet, hogy azért mert 2 nap múlva már 1 éves nagylány lesz?
Ma direkt figyeltem mivel ténykedik. Labda, botos játék az nagyon bejön, és a fogocskázás- semmi más. Mondjuk a kaparóbútor annyira kedvenc, és azon rángatja az egeret. És azon kergeti a farkát :)
Imád az erkélyen nézelődni. Úgy látszik olyan, mint az idős szülők egy szem gyermeke :lol:
Viszont délután mellém heveredett :red: Dorombolt is,dagasztott is, de azt is olyan kis diszkréten csinálja.
Gazdi Te mint sok cicás profi ,tapasztaltad, hogy Cuppi nyugisabb, mint egy házi cic? Cingi annyira békés természetű :)
De tuti, hogy boldog és nem depi. Szép estét Mindenkinek
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.05. 09:13

Szia Anna!


Hát bűntudatod semmiképp ne legyen és ne csak azért, mert nem olyan szándékból írtam. :red: A macskák úgyis kikövetelik maguknak a játékot és jól gondoltam én, hogy foglalkoztok ti vele eleget, emiatt viszont furcsálltam is a rendszeres farokkergetőzést. El tudok képzelni olyasmit, hogy még egészen pici korában rászokott és azóta ez csak egyféle felvett rossz szokás nála, amit majd idővel ki fog nőni. Mindenesetre az általad leírtak szerint többet úgysem tehetnél. A kaparófa majd eltereli a figyelmét mondanám, de ha még ott is kergeti a farkát, akkor tényleg szeret idétlenkedni. :-P
Nem kell ezt túlbeszélni innentől, sem jelentőséget tulajdonítani neki, csak azért említettem meg, hogy ilyesmi is létezik, mert ez akár egy jel is lehet az alább írtakra vonatkozóan. Ha viszont már ő hagy ott játék közben (ami ismerős idehaza is), akkor szó sincs arról, hogy unatkozna, sőt. Azért csinálja, mert tényleg leköti és mert ő akarja ellenségnek vélni a saját farkát.

A bújócskát próbáltad már? Elbújsz a lakás egy pontján és nyávogsz egyet, ahogy a macska szokott. Akkor ő elindul megkeresni és előbb-utóbb rád talál, még ha a lélegzeted visszatartod is. Akkor jól megkergetheted. Aztán megint eltűnsz előle, megint nyávogsz. Mi Cuppival rengetegszer játszottuk és nagyon élvezte, sőt most is szeret jönni keresni és ha elbújtam és nyávogok, ő is visszanyávog. Gyakran előfordul, hogy benéz egy ajtó mögé, én közben mögé kerülök és jól megijesztem :alarm: , ilyenkor hatalmasakat ugrik helyből is irgalmatlan vágta következik... rohangálunk szobáról-szobára.

Van, amikor pedig ő kerget engem, olyankor jó elszaladni, mert fut utánad és néha még el is kap. Cingi nem csinál olyat, hogy a szoba közepére kifekszik és mosakszik, elállva a másik szobába vezető utat, és ha át akarsz lépni rajta, akkor jól rádtámad? Cuppinál persze nincs karmolászás, harapás, csak fenyegető faroklengetés (üvegmosókefe effektus), hátracsapott fülek (szélvihar effektus), vad macskaábrázat, hozzá hasonlóan agresszív, ugyanakkor játékos macskahangok és a lábaival feléd nyúlás, vagy a lábaid elkapása. Hogy jól megmutassa, hogy nincs ám átjárás mellette vagy felette, ha mosakszik. Ilyenkor, mosakodás közben is jó odadobni neki egy egeret, mert alapossan megtépázza.

A macskák igazából sosem "komolyodnak meg" (na jó, de kicsit azért igen), felnőtt fejjel is képesek hatalmasakat játszani, csak legfeljebb ritkábban mint 1-2 éves korukig és hamarabb unnak rá bizonyos cselekvésekre (pl. lézerfény kergetése, okvetlenül próbáld ki! :-P), egyes régi játékok pedig már valóban egyáltalán nem csigázzák fel őket.

Azok alapján, amit leírtál, megállapítottam, hogy nagyon jó macskadolga van Cingikének... kényeztetés, etetés, itatás, foglalkozás, törődés, macskakaparófa, erkélyen kinézelődés, ágyban dorombolás, simogatások.... huhúúúú. Jó helyre került. :cool: Sok cica irigyelné.

tapasztaltad, hogy Cuppi nyugisabb, mint egy házi cic? Cingi annyira békés természetű :)

Igen, a ragdolljaink, ha sok mindenben különböznek is, ebben az egyben egészen biztosan egyeznek. Mind békés természetű, jelentősen nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb mint sok más macska, nincsenek vad érzelmi kirohanásaik, sértődött karmolászásaik... Csak kaja legyen! :ordit:
Ezt talán még a 101 kiscicában is megemlítették (amihez Adri küldött linket), a ragdoll fejezetben.

Gazdi1 üzente, hogy írjam meg: tegnap Ő nem engedett ide a géphez válaszolgatni, mert nagy játékban volt és elment vele az idő. :ok:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.05. 13:07

Kedves Gazdi, köszi a lelki segélyt :) Nagyon jól esett.
Annak is örülök, hogy tetszettek a képek. Nem volt szállítási költség, 15.200 Ft volt összesen. 4 nap alatt ideért. Cingi tényleg nagyon boldog volt, mint egy kisgyerek.
Azóta is reggel ahogy felébred, odamegy és még fél órát fekszik a csúcson. Végre 6-ig nyugton hagy :)
Akkor már úgysem vagyok álmos.
Bújócskát este kipróbálom, jól hangzik :)
A lézerfényről már olvastam, de Féltem, hogy frusztráló a sohasem elérhető "délibáb". Kicsit szélmalomharc :lol:
Visszaolvastam a "macskakaparást". Nagyon érdekes, hogy milyen hamar Rátok találtam. Azaz Cuppira cuppantam :lol:
Jó, hogy színre léptetek , és hihetetlen, hogy mennyi emléket őrzöl. Az elején friss nyugdíjas embernek képzeltelek, aki most végre ráér.
Ezzel szemben itt egy fiatalember, aki kevés szabadidejét áldozza ránk. Hát tényleg különleges ember vagy, Gazdi. :kez:
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.10.05. 15:18

Hát minden cica csodaszép :)
Édesek ahogy durmolnak ki a kaparón ki a dobozban :)

Herceg legkedvesebb elfoglaltsága reggelente a bőröm eltávolítása, magyarán addig nyalogatja az arcom amíg fel nem kelek :-P
Bújócskázni, fogócskázni ő is szeret, de azt a lányok megoldják :lol:

Anna én amúgy pont a műtét miatt erősködtem a kandúr mellett. Hercegnek egy varrás mentes műtétje lesz kb.30 perc az egész és másnap már alig emlékszik majd rá :)

Vasárnap kint leszek a macska kiállításon a lurdyban ( a mi egyesületünk is kiállít igaz görényeket :) ) majd jól megnézem a ragdollokat :)
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.05. 19:34

Adri, légy szí fényképezzél is a Lurdy-ban. Én 2 éve voltam, de akkor nem láttam ragdoll-t.
Azt még nem írtad meg, hogy milyen a cica-göri barátság?
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.05. 19:48

Hát a bújócskát nem érti , azt még gyakorolni fogjuk. A nyávogást sem tudja hová tenni, de válaszolt rá. Vajon mit mondhatott? :)
Gazdi, Te már tudsz macskanyelven is :)
Gazdi 1 mit szeret a gépen játszani? Honfoglalózni nem szoktatok véletlenül?
Jó hétvégét, és sok pihenést.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.06. 03:02

Sziasztok Cicalányok!

Hát ki tudja, lehet, hogy anyanyelvi szinten tudok macskuszul és fel sem tűnik? :-P Cuppival mindenesetre gyakran elbeszélgetünk, néha esténként elmeséltetem vele az egész napját. Az enyémmel ellentétben csak ritkán mozgalmas az élete. :sleep:

A bújócskába lehet, hogy majd belejön Cingi, de az is lehet, hogy sosem fogja érdekelni. Csak azért javasoltam próbára, mert ragdoll vonás az a fajta magatartás és viselkedésforma, ami ehhez szükséges és bennük minden adott hozzá. Egy házimacskával ilyesmit sosem tudtam játszani.

Gazdi1 az agyonhajszolt Pasziánsz, Admirális és Fekete özvegy mellett (minek özvegy? én még itt vagyok!) tárgykereső-logikai játékokat szokott játszani. Mármint, amiket kipakolok neki, hogy tessék, itt egy újabb. A hosszabbak pár napig is kitartanak és fantasztikus grafikájukkal, hangulatos zenéikkel valódi elmélyülést és kikapcsolódást képesek okozni, nem utolsósorban az angol nyelvet és a szókincset is forgatja közben a játékos. A kihívások segítség nélkül az igaziak, egyelőre még mindig meg tudják lepni az embert újabb és újabb feladatokkal, noha már látható egyféle ismétlődés imitt-amott. Az ilyen típusú játékokat HOG-nak hívják (Hidden Object Games). Az utóbbi évek megjelenései azonban már nem pusztán tárgyak megtalálására vonatkoznak egyes képernyőjeleneteken belül, hanem a szokásos, sok helyszínes klasszikus kalandjátékra, ahol megfelelő észjárással kell a különféle helyeken birtokunkba jutott használati tárgyakat célirányosan alkalmazni, hogy rejtett ajtókat, kapukat nyissunk ki, titkos szobákra leljünk egy épületben, bejárjuk azokat a pincétől a padlásig, a kert egyik végétől a fészer másik csücskéig és tegyük mindezt szabadon egy 3D-s környezetben, vagy akár helyszínenként festményszerűen megrajzolt terepen.... a tárgyak felfedezését és felhasználását speciális hozzáállást igénylő szellemi feladványok megoldása teszi színessé, ettől olyan megunhatatlan ez a játéktípus, ami csak a gondolkodásra is hajlandó, türelemmel rendelkező játékosok számára ajánlott. Olyanoknak, akik nem lépik át, vagy nem segítséggel oldják meg az agytörőket, hiszen akkor épp a lényeg veszik el. Számos efféle játék horrorisztikus környezetben játszódik, ahol ki kell nyomozni egy bűntény történetét, okait vagy meg kell fejteni valamiféle paranormális jelenségáradat eredetét. Mindeközben magunkból kell bűnügyi helyszínelővé átvedleni és a legapróbb részletekre is odafigyelni, majd a fizika, kémia, valamint a matematikai logika törvényszerűségeit meglovagolva apránként fényt deríteni a gyakran sokkoló jelenségek okára és történetére. Közben gyakran utazunk térben és időben egyaránt.
Nekem még nagy kedvenceim a Time management játékok (Gazdi1 is szerette őket, de valahogy leszokott róluk és az utóbbi fél évben már nem érdeklik), a legnehezebbek sem tartottak eddig 1-2 napnál tovább, de nem is csoda, mert immár több évtizedes "szakmai tapasztalat" áll a hátam mögött, úgyhogy valóban állíthatom, hogy életem egy részét játékokkal töltöttem, pedig nem is macska vagyok. :red:

Honfoglalózást sosem játszottam, mert mindig volt más játék, ami jobban vonzott és lekötött. Amikor megjelent, megnéztem, de nem csigázott fel. Azóta biztosan sokat fejlesztettek rajta és jól kinőtte magát. Valamikor majd kipróbálom és játszhatunk.

A vasárnapi program meglepően jó ötlet. Anna, Téged mi tart vissza?

A tizenötezer Ft-os kaparófa valóban csúcsszuper ár, főleg, hogy szállítással együtt ennyi! Nahát?! Nem is gondoltam volna. Ez jó üzlet volt. :kez:

A lézeres játék valóban csalódást okoz az örökös "elérhetetlensége" miatt egy idő után, de sok cica ettől függetlenül újra és újra ráveti magát a következő alkalommal és kacagtatóan muris helyzeteket teremt magának. Rajzfilmekben látni olyasmit... Youtube videókat is találni erről, írd be, hogy "Cat and laser pointer"... Egyszer csak kíváncsiságból megnéztem, hogyan játszanak mások macskái lézert hajkurászva, bár akkoriban nálunk már évek óta sláger volt. (A szemébe véletlenül sem szabad világítani és lehetőleg az orra elé se, hogy minél távolabbról nézzen csak bele.) Itt egy lista ízelítőnek.
http://www.youtube.com/results?search_query=cat+and+laser+pointer&oq=cat+and+laser

Ami az emlékeket illeti, nincs hét, hogy ne mondaná egy-két barátom, ismerősöm, hogy szerintük nekem van valami az agyammal (és nem nekik), és higgyem el, hogy az a normális, hogy ők nem emlékeznek "semmire" régről, és nem az (még ha nem is egyedülálló), hogy én velük ellenben 3-4 éves korombeli emlékeimről is filmet készíthetnék vagy könyvet írhatnék. Nemhogy a későbbiekről!? Hát, furcsa vagy nem, de jól érzed, hogy az emlékek hada nálam "idebent" úgy áll glédában, mintha valami digitális archívumban lennének. Gazdi1 is dícséretre szomjazik, ki ne hagyjuk, nála is hasonlóképpen van minden, úgyhogy már megnyugodtam, hogy nem a Marsról származom. :huh:
Viszont ezért szoktam én mesélni a régi barátoknak, iskolatársaknak, évfolyamtársaknak a kétszemélyestől sokfősig terjedő találkozóink alkalmával még a saját egykori történeteikről is, mert ők egyszerűen képtelenek felidézni valamit is.
Múlt hétvégén voltunk egy rokonsági meghíváson, ahol egy amúgy kiváló szellemi képességnek örvendő unokatestvér fiú történetesen képtelen volt visszaemlékezni rá, hogy 5 évvel ezelőtt már találkoztunk, amikor kb. 12 évesen volt nálunk vendégségben a szüleivel, meg más rokonokkal együtt és nagyon jól érezte magát a kertben, valamint rendkívüli étvágyának köszönhetően kicsit még túl is ette magát... Egyetlen apró foszlány nem sok, annyi nem derengett benne rólunk, a helyszínről, a cselekvésekről, semmi emléke nem maradt. És való igaz, az ő esete van többségben, ez a gyakoribb. Elég régóta figyelem, illetve szó szerint megfigyelem ezt a jelenséget. Az emberek nem 10-20 évvel ezelőttre képtelenek visszaemlékezni... van aki már azt sem tudja, hogy 2 éve mi történt. Nekik rendszerint egy-egy képkocka marad csak meg a múltból és ez azért nagyon érdekes, mert itt szinte kézzelfoghatóvá válik az emberi agyak működésében - bizonyos szempontból - bekövetkező eltérések oka, pontosabban az egyes területek inaktivitásának köszönhető hosszútávú memória különbsége. Hasonló témáról ugyebár éppen az alábbiakban volt szó.


Számunkra is nagy öröm, hogy összejött itt ez a kis mini társaság, mert valóban jó, hogy így egymásra találtunk és nem csak érdemes idejönni és eltölteni a szabadidőnk egy részét virtuálisan közösen, de szórakoztató és hasznos is.
Ami pedig a szabadidőt illeti... hát erről sokat tudnék írni. Végül is a saját fejlesztésű "időkibővítő megoldás" vált be nekem, ennek köszönhető, hogy viszonylag gyakran tudok jelentkezni még úgy is, hogy túl sok a napi tennivaló.
A korom tekintetében bár már sok minden kiderült, még segítek egy sort: 75 decemberi vagyok. A nyugdíjas beminősítés hatalmas! :lol:


Smuci! Vasárnap számodra hánykor indul a macskabál?

Kellemes ébredést nektek! :virag:
(Herceg mindjárt indul arcot nyalni, Cingi pedig kaparófán élvezkedni.)
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.06. 07:47

Kedves Gazdi!

Hát akkor Te az utolsó generáció vagy, aki még végig úttörősködhette az ált. sulit. És az első generáció akinek Commodere 64 lehetett? Volt Neked? Esetleg gameboy? :) És már az 501-es farmerért sem kellett Bécsbe menni :)
Majdnem egyidős vagy az Új Zélandon élő fiammal.
Nagyon poénos az űrállomás hasonlatod a kaparóra. :) Olyan jó, hogy magasan van Cingi, könnyebb puszilgatni :red:
Szóval társra találtál, és már együtt él a két Marslakó? :lol:
Még nagyon fiatalok vagytok , előttetek az élet. Pláne ilyen jó képességekkel. Talán még pici UFO-k is beleférnének....
Gazdi 1-nek, olyan stilusban írtam, mint amikor 2 nagyi beszélget a padon a kis unokákról. Persze, hogy nincs kedve fórumozni :(
Gazdi 1 így már azért Te is képben vagy :)
Beindult a távfűtés, Cingi szívesen fekszik a radiátoron.
Képzeld Gazdi, belejöttem a nyávogásba, és Cingi már szalad megkeresni ha elbújok az ajtó mögé:) Jó ötlet volt, köszönöm.
Magam is meglepődtem, milyen jól tudok cicául.
Szép az idő, Cuppi ha kimegy a kertbe, akkor még napfürdőzhet. Nekünk is kéne egy kis hegymenet, mert az őszi erdő a legszebb. Talán rászánjuk magunkat.
Napsugaras szép napot Nektek.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.06. 10:06

Kedves Anna! :sun: :sun: :sun: :sun:

Köszi a válaszokat, máris nosztalgikus hangulatba jöttem. A C64 számomra a MINDEN, alfa és omega. Ő fogja keretbe az életemet, saját belső indíttatásomon felül pedig neki köszönhetem a hivatásomat és a hobbimat egyaránt. 9 évesen kaptam ezt a gyönyörűséget és teljesen elvarázsolt. Nem utolsósorban még pénzkeresetre is ideális volt :cool:, így a második számítógépemet már az önálló programeladásaim árbevételéből tudtam finanszírozni 14 évesen (Commodore Amiga), majd a 2 géppel együtt további 1 év alatt megkerestem egy PC árát. Mindkettő nagy szó volt akkoriban, mert igen drága gépek voltak.

Gameboy-jal legfeljebb emulátorból bohóckodtam, viszont a 80-as évek nagy kvarcjátékait agyonjátszottuk még a C64 éra beköszönte előtt. Ezek a régi kincsek ma újra felkapottak az egész világon, mert visszavágyódik rá az az időközben felnőtt generáció, akiknek sokat jelentettek egykor és újrabirtoklásukkal ismét "fiatalnak" érezhetik magukat, mintha megint 6-10 évesek lennének. Nagyon jó érzés. Már aki annak idején eladta, elajándékozta vagy elhányta az értékeit - pl. könyvek, játékok, zenék, filmek, ruhadarabok, használati cikkek; esetleg, ha nem ők, akkor a szülők tették meg ugyanezt - és később újra szeretné őket a kezébe fogni, barátainak megmutatni, beszélgetni róluk és ezáltal a régi időkre emlékezni. Bár az emlékek, mint írtam az emberek nagy többségénél többnyire "odavesztek".

Gazdi1 válaszára én is kíváncsi leszek, hogy mit szól majd a nagymama-gondolathoz, szerintem azonban nincs ilyen ok a háttérben. Egyszerűen Ő nem olyan írogatós, mint mi. Ami a Marskalókat illeti, bizony, közel 10 éve együtt a vörös bolygón. :taps:

Nálatok már megy a fűtés? Micsoda pazarlás! Egyelőre isteni idő van kint, meg is nézem hány fok. 19.4 kint, 24.1 bent. Jelentősen több mint amikor télen megy a fűtés. Éjszaka sem volt rosszabb, tudom, mert itt voltam.

A nyávogásos-bújócskát ezek szerint megérte javasolnom. :lol: Ha Cingi válaszolgat és visszanyávog, az jó jel. A végén ti is úgy fogjátok szórakoztatni és üldözni egymást, ahogy mi kergetőzünk Cuppival. Nálunk tegnap is volt interaktív macska-hajsza. :ezigen:

Szép hétvégét nektek is!
:virag:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron