MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.09.27. 06:51

Köszönjük, nagyon beszédes az úrfi és igen, hatalmas lett :)

Anna: Köszi, A Gergős egy ismerősnek készült, nekem csak a két kis hárpiám van :)
Herceg meg nincs egyedül csak pár órát naponta, mert a pici lányom csak 2 éves , így még itthon vagyok vele, de szerintem örömtáncot lejt a sicc amikor sétálni megyünk xD
a gyerekek igen aktívan nyúzzák :-P
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.09.27. 22:27

Kedves Hölgyek és Cicaúrfi!

Az a helyzet, hogy itt úgy másfél hónapja leírhatatlan és egyre erősödő tobzódás van, munkaügyileg értve. Ezért szimultán több (sok) hadszíntéren kell egyszerre megfelelnem az "elvásároknak", ami gyakran igen komoly kihívás minden napra, ezért kaptok belőlem mostanság kevesebbet. De bízom benne, hogy majd megint eljön a mi időnk, lássátok, hogy a honlap is elkészült valamikor, majd a fórum is, sőt a kérdésekre a válaszok is megjöttek apránként és képekből, videókból sem volt hiány. Jelenleg talán a kevesebb még több is. :)

A mostanában folytatott más ténykedéseim egyértelműen a cicavideók és macskaképek feltöltésének rovására mentek. Ám addig is volt/van helyettük más. Kitartás, nincs csüggedés, ami késik, nem múlik! :!!: Pedig olyan jó lenne mindent egyszerre idezúdítani, ami a fejemben már régóta készen van... Csak néha éjszaka már én is kidőlök. Na de nem holmi panaszkodás mindez, csak a magyarázkodás a folytonos időhiányra, ám még így is boldog vagyok, mert látom, ahogy a tervezett feladatok és projektek napról-napra megvalósulnak.
Nektek is van ilyen folyamatosan bővülő-pipálódó "listátok"?

A multikba a forintot... hát igen, egyetértek. Viszont az is igaz, hogyha egy jó magyar vállalkozó ilyen, akkor inkább kétszeresen kapja a multi azt, amit neki kellett volna kiérdemelnie. Amúgy a multinak is csak egy vállalkozó csinálja, legfeljebb egy fegyelmezettebb, aki talán egyedi megrendelést nem is teljesít, csak nagybanit. Egy haszonleső multinak. Most a héten jelezték nekem, hogy a Saturn is felszámolja üzleteit és összevonják magukat és a Media Markt is hasonló gondokkal küszködik idehaza. A Fressnapfba akármikor megyünk, szinte üres, 1-2 vevő lézeng. El tudok képzelni egy olyan jövőt, ahol ez az egykor híres, hirhedt és végső soron sokak számára kultúrált, kényelmes és árban is elfogadható vásárlási lehetőséget nyújtó társaságok globálisan összeomlanak, de tőlünk mindenesetre kivonulnak és akkor átvehetik helyüket a hazai vállalkozások. Számos szempontból nem vagyok benne biztos, hogy jobban járnánk, noha a tőke idehaza maradna és foroghatna (elvben legalábbis).

Most mennem kell, Nektek pedig jó éjszakát!
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.09.28. 17:09

Jaj de jó olvasni, hogy boldog ember a Gazdi! Remélem tartós lesz ez a harmónia.
Nekem csak szűkülő listám van, bevásárlólista a neve. Már a vészforgatókönyvön agyalok, mert napról-napra szűkül :(
Fura, de tényleg nincs értéke a HUF-nak. Szerintem is becsődölnek a plázák előbb-utóbb.
A Fresi-be mi is mindig magányosan kóválygunk, de ez Újpesten a többi boltra is érvényes :(
Kedves Gazdi, tényleg annyira jó, hogy bevállaltad ezt a fórumot. Tényleg nagy munkát fektettél bele. Sok-sok időt és energiát.
Szabad lazítani :kez:
Türelmesen várunk.
Képzeld mi régen (70-es évek) Rakéta regényújságban olvastuk a krimiket. Hetente 4-5 oldal :) Alig vártuk a keddeket :lol:
Szóval egy ilyen öreg harcos tud várni türelemmel :)
Ez a Zooplus is úgy müködik, hogy Németországból küldik az árut DHL-lel. Remélem ideér :evil:
Szép estét Mindenkinek
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.09.29. 00:01

Köszi az együttérzést Anna! :)

A 80-as évek első negyedében az akkori kisdobos-úttörő programjaink keretében egyénileg és csoportosan egyaránt gyűjtöttem a papírt a környező panelházak rengetegéből. Nem csak kitaláció: valóban mázsaszám hordtuk a MÉH-be az újságot, nem utolsósorban életünk első önálló keresete volt az a kis zsebpénz. És amennyit ma adnak a papírért, meg amennyit ma ér a forintunk... ahhoz képest bizony megbecsülendő összeg volt az akkoriban! (Ezt egészítette még ki az üveggyűjtés és -visszaváltás.)

A "beszolgáltatott" papírbálákban néha egészen elképesztő kincsekre leltem. Több évfolyamnyi Pajtás-magazint találtam kompletten, alig bírtam hazacipelni. Megint máskor egy gigantikus méretű Ember a Holdon c. magyar nyelvű, mesés képekkel tarkított NASA kiadvány került a kezembe kifogástalan állapotban, ami az első űrkísérletektől kezdve az Apollo programig szinte minden mérföldkövet tartalmazott. (Szerintem ha felkerülne a Vaterára, komolyabb árat fizetnének érte, de hát sajna, ezt már elvitte a cica. Mármint Cuppi.) Egy következő alkalommal pedig a Rakéta újság 8-10 számát tarthattam a kezemben a régi Népszavák és Népszabadságok közül kikandikálva. Széjjel olvastam őket itthon.

Úgy 10 évvel később anyukám az összes ehhez hasonló gyűjtésemet (és iskolai anyagaimat, egykori tankönyveimet) egy szuszra deportálta egy nyári távollétem során. Hónapok is elteltek, mire észrevettem, hogy tulajdonképpen az egész gyerekkorom írásos hagyatéka (a szülőktől kapott mesekönyveket kivéve) megsemmisült! Ennek már több mint két évtizede, de azóta sem tudtam kiheverni :cry: , mert amióta az eszemet tudom, nagyon ragaszkodom a szellemi értékkel is rendelkező "kincseimhez".

Az egészet csak azért írtam, mert nagy élmény volt 1983-84-ben olyan 70-es évekbeli Rakéta újságokat olvasni, amikben többek közt tudományos-fantasztikus írások és "folytatásos krimik" is szerepeltek. Már akkor meghatott, hogy milyen régiek, hát még ma ilyen érzés lenne. :jezus: Emlékszem, hogy az egyik Rakéta magazinban több oldalas cikk jelent meg a Csillagok háborújáról (Star Wars, első, de számozásában a IV. rész, 1977). Az újságíró akkor jött haza az USA-ból és beszámolt a bugyuta kis sci-fi filmről, ami megítélése szerint bárgyú és gyermeteg, természetesen a jó és rossz örökös harcáról szól ismét, mint minden hasonló (?) alkotás, és kritikája szerint abszolút bukásra van ítélve. :-P Hát azt hiszem, hogy pár évvel később, amikorra "megdőlni látszott" szánalmas véleménye, nem engedték, hogy sorai még egyszer nyomdafestéket kapjanak...

A később beszerzett színes Robur újságok viszont a mai napig megvannak, azoknak is hasonló hangulatuk volt a sci-fi irodalom leközlésében, mint a Rakétáknak. Az én korosztályomnak ez akkor nagy szám volt, ugyanis mi már nem részesülhettünk a Rakétából, de a másik R-betűsből annál inkább. Már aki tudott olvasni. Érdekes módon, akkoriban 40-ből 38-an jól tudtak. (Ma tartok tőle, rosszabb az arány és nem az alsó tagozatban!)

Namármost a lazításról! Félreértés áldozata lettem? Hát ez az egyetlen dolog, amit mint írtam is, jelenleg nem engedhetek meg magamnak. Éppen annak köszönhető mostanában, hogy egyáltalán láttok tőlem pár sort (mint pl. jelenleg is :lol:), megint máskor 1-1 képet vagy videót, mert még akkor sem lazítok, amikor a 3. műszaknak vége... Háhá.... Nem hagyom magam, csakazért is írok még egy sort, még egy bekezdést, még egy cikket ilyenkor hol ide, hol oda... hol amoda, néha még egy kisebb munkafeladattal is végzek, mielőtt elvonulok feltöltődni.


Más. A Fresnyaff, meg a többi multi-kulti. Ha így haladunk tovább, szépen lassan becsődöl nekünk az összes multi és újra ki kell alakítani egyféle neo-szocialista rendszert, a régi megoldásoknak természetesen csak a jó tulajdonságait megtartva és a gyengébbeket kiküszöbölve: így hétfőn nem lesz tévé adás, rádiókabaré viszont igen, EGY csatorna marad a meglévő 240-ből (amiből úgy kb. 60 jelenleg magyar nyelvű is), továbbá lesz egy új kísérleti csatorna, de az csak napi 3 órában fog adni; a főműsoridőben nem lesz reklám, viszont szünet és óra vetítés jó gyakran; műsorkezdet 9-kor, Iskolatévé a nevelés élén, zárás 11:30, majd délután 16 órakor újraindulás, zárás 22:30. Ezért természetesen senkinek semmit nem kell fizetnie. Ingyen lesz továbbá a szemétszállítás és a csatornadíj, a vízért és a gázért pedig mindenki csak egy jelképes összeget fog fizetni, olyan átalányfélét. A mobilszolgáltatók végső kivonulásuk előtt az összeharácsolt százezermilliárdokból minden utca sarkára telefonfülkéket építenek, melyeket retro-tantuszokkal lehet majd használni. Még a kisebbség is dolgozni fog újra, a többiekről nem is beszélve, mindenkinek találnak majd a szellemi és fizikai szintjéhez igazodó és méltó munkát. Olyat, hogy valaki ne dolgozzon egyáltalán, nem fog elismerni a társadalom, ezért azokat inkább a KMK-sok dutyijába teszik majd megőrzésre, amíg jobb belátásra nem térnek. Üresen is maradnak majd! Nem lesznek kiéhezett bankok és kölcsönök sem, így kiszolgáltatottság sem fog kialakulni és a felgyorsult élet szépen visszalassul. Mindenki oda mehet egészségügyi ellátásra, ahol lakik és az orvosok legalább 3-szor annyit fognak keresni mint az utcaseprők. Aki "borítékot" fogad el, azt élete végéig kizárják a munkaköréből, a társadalom megbélyegzi és lenézi majd, de külföldre is csak akkor mehet el valaki dolgozni, ha előtte megfizette az államnak a tanulmányainak teljes költségét, plusz azt a veszteséget, amit távozásával és hiányával a közösségnek "okoz majd". A technikai vívmányok megmaradnak ugyan, de a régi, klasszikus értékek (mint pl. az olvasás, a beszélgetés, a társasjáték vagy a családi kirándulások) újra kitöltik a mindennapjainkat. Ismét beindulnak a vendéglátó üzemek, mert nem éri meg otthon főzőcskézni. Az emberek újra átérzik majd a társasági élet egykori ízét, miközben visszaidomulnak egy rég elfeledett kerékvágásba és úgy tudnak újra boldogan nevetni, hogy közben még a jövőre is gondolnak. A magukéra és az utódaikéra is. És nem lesznek komorak az utóbbi esetben sem, így vígan mernek akár két gyereket is - mindenkori anyagi helyzetük tudatában - felelősséggel bevállalni. Biztonságban érzik majd magukat és nem zavarja őket a nyugati világ pénzügyi zavarainak országunkra gyakorolt hatása, mert nem lesznek többé kiszolgáltatva, hiszen ezúttal már csak maguktól és a saját társadalmuktól lesznek függőek. A közrend ismét helyreáll azzal, hogy az embereket újra érdekli majd, hogy mi történik a másikkal és nem tűrnek meg maguk között renitenseket, ellenkezőleg: már gyerekkortól kiközösítik azokat. A példás szigor újbóli bevezetésével elenyészővé válnak a korábban mindennapos utcai támadások, rablások, gyilkosságok, bosszúhadjáratok, pénzzel történő visszaélések, a közvagyon eltékozlása, megnyírbálása vagy éppen a közvagyon részét képező "objektumok, rendszerek" eltulajdonítása, megrongálása.

Én egy ilyesféle világban születtem meg és nőttem fel és nem feltétlen vágytam többre és jobbra, kortársaimmal együtt békésen és bizakodva néztünk a jövőbe, ahogy csapatosan jártuk az utcákat és a 80-as évek kellemes őszi szellője borzolta hajunkat.

Mégis, mielőtt még felnőttek lehettünk volna, egy új világot kaptunk, amiben minden merőben más, mint egykori környezetünkben, de nem feltétlen jobb attól, hogy több, modernebb és gyorsabb. Mert gyorsabb és mindennél gyorsabban gyorsul tova, pedig már nincs is hova. Már nincs hajunk sem, amit a szél borzolhat. Azt pedig, hogy mikor van ősz vagy tavasz, már aligha tudjuk, minden olyan egysíkú és összefolynak az évek, ha visszatekintünk. Nem is értjük, hogyan repült el annyi idő, ahogy azt sem, hogy ultramodern világunkból szemlélve miért az a múlt utópisztikus, ami egykor régen a valóság volt mindannyiunk számára?
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.09.29. 17:20

De jó, hogy írtál Magadról. Kíváncsi voltam hány éves lehetsz. Így nagyjából behatárolhattalak :)
Kb. 10 évvel megelőztelek, mi a 70-es évek elején jártunk a MÉH-be.
Nekünk még a farmernadrág volt a státusz szimbólum. Az elérhetetlen álom szerkó. Akkoriban egy plázát elképzelni sem tudtam volna. De mivel nem volt árú választék, így mindenre tellett :lol:
Farmert kikönyörögtem, és egy vagyonért vehettem az Ecserin. Bosszankodtam, hogy nincs disszidens a családban, vagy legalább egy külkeres :)
A 80-as években pedig Bécs volt a mennyország :)
Nekünk semmi se jó :-P Szocializmus, kapitalizmus.....Nincs valami jobb megoldás?
De a cicusaink remélem elégedettek velünk.
Én ma állatorvosi rendelőben rendeltem meg a R.C. hairball-t. Juszt sem Fresnyaf. Gondolom ugyanolyan lesz. Oralt is kértem, de abból csak 400 grammosat. Arról a végén még nem írtál.
De tényleg pihenj a hétvégén.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.09.29. 22:34

Hát igen, mindig az a rossz, ami éppen van. Régen is érte kritika bőven a rendszert, amiben éltünk, de ma összehasonlíthatatlanul nagy a kontraszt. Lehet, hogy Bécs volt a mennyország, de a lényeg, hogy jelentősen nyugisabb életünk volt (gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt), mint manapság.

Az Oral-ról túl sokat nem írtam, úgyhogy azt majd pótoljuk.

További kellemes hétvégét.
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MACSKA-JAJJ! - Nagyon kacinfántos ügyosztály

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.10.02. 09:05

Cuppikám, lehet életet ment a Gazdi!

Gazdi: a macska nem lett agresszív esetleg ennek a komplikációnak köszönhetően ?
Elaltatták vagy gondját viselték?
mennyire gyorsan romlott az állapota ?
Már ha tudod. Nagyon fontos lenne.
sajnos egy mentett görény esete, nagyon hasonló és nem tudni mi baja lehet, állatorvos is tanácstalan.
Köszönöm
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MACSKA-JAJJ! - Nagyon kacinfántos ügyosztály

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.02. 16:48

Szia Smucesz! :wave:

Huhú, dehogynem lehet! Mi az hogy.
A demencia egyik - sajnos külsőre is legkellemetlenebb - megnyilvánulása lehet az agresszív viselkedés, főleg onnantól, amikor a páciens már kezdi elveszíteni a realitásérzékét és esetleg a saját szeretteit sem ismeri meg (vagy egyre kevésbé akarja tudomásul venni, hogy kik veszik körül). Ám még ha ennyire nem is vészes a stádiuma, akkor is bizony nagyon gyakori az intenzív és erőszakos, kifejezetten agresszív megnyilvánulás. Gyakran nem értik, hogy egyes emberek napokkal a műtét után (amikorra már el kellett múljon a rövid tudati zavartság) miért tanúsítanak eszelős viselkedést, értelmetlenül kitépkedik magukból a csöveket, durván beszélnek, átkozódnak, törnek-zúznak, gyakran még magukban is kárt tesznek, ám utólag nem tudnak értelmes magyarázatot adni viselkedésükre (sőt, egyáltalán semmilyet).

Az állatoknál is hasonló folyamat játszódik le megítélésem szerint az agyban. A tünetek abból ismerhetők fel, hogy az általunk jól ismert kedvenc magatartása olyan szinten változik meg, mintha egyszerűen kicserélték volna.

Elmeséled, hogy pontosan milyen esettel kapcsolatban és mi történt, amiért kérdezted?

Az egyik olyan ragdoll macska ismerősöm, aki POCD-t szenvedett el idős korában végzett műtét során, végül altatásban részesült, mert több szerve is kezdte felmondani a szolgálatot és nem akarták a gazdái, hogy szenvedjen. Ám a POCD-vel a műtét után még úgy fél évig is elélt, addig gondját viselték.
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.02. 17:27

Hát Adri, nagyon jó Neked, hogy Herceg ilyen bújos cicus. Cingi még a simogatást sem szereti :) Ölbe venni pedig szinte lehetetlen :)
Hangokat Ő is hallat a madarak és legyek láttán, és a száját csattogtatja is.
Kedvenc játéka a focizás, tényleg nagyon ügyesen kezeli a labdát. De kapusnak is bravúros. No meg a boton logó egér amit szeret. És még a dobozokkal is eljátszik. Több nincs is.
Egyedül ritkán játszik.
Mindig a közelembe van, mindig figyeli mit ténykedek. Mata hari :lol: Végül is nagyon kedves, csak a testkontakt nem jön be nála :)
Meséljetek , jöhetnek játék ötletek :)
Herceg kergetőzik a görikkel?
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.03. 00:00

Sziasztok!


Anna, az olvasottak után a Panic Mouse-t nagyon tudnám javasolni Cinginek. Szerintem imádná a boton lógó egeret és püfölné ahogy érné. Gratulálok a kaparófához, gondolj arra, hogy a miénket több macska is nyúzta Cuppi mellett és jópárszor át is szereltem, de még mindig újszerű állapotban van. Egyes helyeken a kenderkóc feljött róla, azt visszatekertem és megfordítottam az oszlopot, így a gubancos rész alulra került és felül ott van a szűz terep, amit Cuppi jólesően markolász és karmolász. :taps:

A szájcsattogtatás, igazából nem csattogtatás, viccből én is úgy szoktam hívni, hogy a fogait csattogtatja, pedig csak remeg az izgalomtól, főleg akkor, ha hozzászólsz olyankor. Pl. Hol a madár, Cingi? Idővel, ha majd meghallja a kérdést vagy pusztán a szót, hogy madár, rögtön jön a keresés (ide néz, oda néz) esetleg a fogcsattogtatás, madár nélkül is. Az a fontos, hogy a hangsúlyból meg tudja állapítani, hogy mondasz neki valamit (közlés), kérdezel tőle valamit (ami interaktív módba kapcsolja a macskát és reakciót vált ki belőle, pl. körülnéz, keresni kezd valamit, vagy visszanyávog), vagy rákiabálsz (felszólítás, tiltás, ledorongolás, megszidás). Minél többet beszélsz hozzá, azonos szavakkal, mondatokkal és tipikus hangsúllyal, annál hamarabb fog új szavakat tanulni és a hanghordozást észlelni.
Pl. Cuppi gyere, lemegyünk a kertbe. Ennek a mondatnak van egyféle ritmusa és egy tipikus hanglejtése. Megérti belőle a "Cuppi" szót, amire még halkan is felkapja a fejét, a "gyere" az egyik legalapvetőbb kérés számára, és azt is tudja, mit jelent a "kertbe". Ha van kedve és jönni akar, megelőz, mire az ajtóhoz érek. Ha nincs kedve, akkor csak néz rám, esetleg átfordul a másik oldalára alvás közben. Akkor még párszor hívom és egyszercsak már ott is van. Ha mégsem, az szinte mindig az időnek szól. Cuppi fázós cica és hűvösben inkább jobb a melegben maradni, mint kint dideregni és "mirelit" füvet rágcsálni.
Tehát javaslom, hogy ha úgyis melletted van, akkor beszélj vele többet a fenti módon.

Abban, hogy mennyire szeretik a felvételt, az összecsomagolást, dögönyözést vagy akár csak az általános simogatást, minden macska eltérő véleményen van, még a ragdollok is. Sokuk nem marad meg kézben, ölben, míg mások egyenesen oda pályáznak. Ez sem ragdoll vonás, egyszerűen arról van szó, hogy minden macskának a saját egyénisége tükröződik a viselkedésében, ahogy korábban már más területet illetően volt is ilyesmiről szó.

A műtétre készültök már? Tudod már, hogy pontosan mikor kell elvégeztetni? Kandúrkáknál nincs olyan jelentősége, de a lányoknál annál inkább.

A Meow Mixek nem voltak túl sokkolóak? Kicsit azért sajnálom, hogy nálunk a 70-es és 80-as években nem voltak cicás reklámok a tévében. De nem is árultak nálunk ilyen macskatápokat és törzskönyvezett cicák is csak a kortárs sznoboknál voltak. Mindenki azt adott a szőrösöknek, amit otthon talált vagy a hentesnél ilyen célra megvételre szánt: kenőmájas, bácskai, disznósajt, kolbász.... :jezus: nyers hal, fagyasztott csirkenyak... atyaég, tudnék mesélni, hogy miket láttam gyerekkoromban. (Máris +1 új téma a Macska-hajajjba!)

Visszatérve a bújáshoz: íme a kontraszt. Ragdollok és mégis ennyire különböznek? Herceg is bújós, ahogy Cuppi, Cingi viszont elhúzódó. Hmm. Érdekes ez a távolságtartás, aminek lehet személyi oka, de lehet sokkal egyszerűbb is, pl. egy általános szag (illat), amit Te talán nem is érzel, de őt rendkívüli módon zavarja és azt sem szereti, ha a bundáján marad. Egy parfüm, egy dezodor, egy kézkrém, tusfürdő, szappan mind taszíthatják a cicusokat. Gyűlölik a mentolt (pl. lehelj rá közelről fogmosás után) és biztosan oldalakon át lehetne még sorolni, hogy mi egyebet. Csak gondolatébresztőnek, hátha ilyen oka van annak, amit írtál. Noha nem kell mindenre feltétlenül magyarázatot keresni, hiszen a személyisége is lehet ilyen, de azért a legtöbb lakásban tartott macska szereti és igényli is a simogatást, kényeztetést, kiváltképp egy ragdoll, ezért ez nekem kicsit gyanús. :rosszall: Hmmm. Kíváncsi leszek majd, hátha egyszer kinyomozod az okot.

Amikor Floki elkezdett a lépcsőházba bejárni bentalvás céljából, kiváltképp a fagyos téli időszakban, hamar kiszúrta, hogy egy méretes sárkányfa van az orra előtt (más néven dracéna), aminek hatalmas cserép földje az ő rendelkezésére is áll. Miután többször megöntözte a rendszert, fel kellett hívnunk a figyelmét a friss és finom alommal töltött táljára is. Flokinak ez merőben új helyszín volt, hiszen ő odakint élt és világéletében a földhöz szokott, ami sem színében, sem szagában, sem állagában nem hasonlított a macskaalomra. 4 éves korban pedig már nem elég az, hogy belerakod az alomtálba és ő abból mindent érteni fog. Nem akarta a szép almot bepiszkítani, nem értette meg, hogy az mire való.
Ezüstfóliát tettünk a virágcserép földjére és szépen ráhajtottuk a karimánál, hogy egy kicsit túllógjon rajta, így huzat, szellő sem vitte le onnan. A skodrik ki nem állhatják ennek a zizegős alufóliának a tapintását, hidegrázást kapnak tőle, csakúgy mint sok - számunkra szimpatikus - szagtól, illattól, íztől. Hogy ezt a gyenge pontját kiaknáztuk, nem maradt más lehetősége és az almot kezdte használni, majd hamar át is szokott rá. A fóliát mindazonáltal nem távolítottuk el, csak a tavasz beköszöntével, az eredmény addigra már többszörösen túlbiztosítottan maradandó volt.
Ezért pl. nem túl kedves dolog macskának alufóliába kirakni a csirkecsontokat és a maradékot, mert az számára irritáló és idegesítő.

A dobozokban, táskákban, fiókokban minden cica egyetért: a legjobb mókák egyike. Nálunk már megesett, hogy Cuppi szekrénynyitáskor észrevétlenül bemászott (imádja a nyitott szekrényajtókat, rögtön odasiet, hogy beférjen még), majd Gazdi1 jóindulatúan és tudtán kívül szépen rácsukta az ajtót.
Úgy egy fél óra múlva tűnt fel, hogy nincs meg a macska. Keresni kezdtük, hívtuk, de nem nyávogott. Hogyisne! A bújócska lényege épp ez. Nagyon élvezhette.
:ezigen:

És a postaláda? Arról még nem is meséltem... Levelet kaptam lájf. (Mármint Cuppi.)
No majd legközelebb.
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron