EGÉSZSÉG - Táplálkozás

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: EGÉSZSÉG - Táplálkozás

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.09.22. 09:04

Szia Dóri, szép lassan megörökölöd Gazdi2-től a fórumot :)
A nyers csirkemell-et nem merem kipróbálni, félek a szalmonellától...Konzerveket már annyit kidobáltam, hogy nincs több próba. Így legalább szinhúst kap és szereti (egyelőre). Még van itthon 30 doboz Gourmet amit egyszer csak megunt, pedig szerette. 2015-ig még talán elfogy.
Olyan szép az idő, remélem szép nap lesz Mindannyiotoknak ez a mai.
Brigi, még nem rendeltem R.C. ragdoll-t, csak most fedeztem fel. sziasztok
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: EGÉSZSÉG - Táplálkozás

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.09.22. 09:27

Újra itt Cicuskák! El sem hiszitek, ugye? :hajlas: Pedig én vagyok!!

Ha megfelelő, megbízható forrásból szerzed a húst Anna, csak mosd meg jól, rázogasd le róla a vizet és imádni fogja a ragdoll macska nyersen. Hadd habzsoljanak természetes forrásból is (feldolgozásmentesen). Utcán talált kutyahúst, döglött madarat, sült sertésfejet, krokodilfark nyesedéket ne adj neki, felesleges. Fontos, hogy egyszerre ne kapjon sokat, inkább többször keveset. Ha rákap az ízére, a legtöbb macska hajlamos túlzabálni magát, 5 perc múlva pedig mindent kihány.

Ha meg tudnánk számolni, hogy Cuppi hányszor evett nyers csirke/pulykamellet.... ez a kedvence. Talán még emlékeztek, amikor meséltem, hogy a húsfélék mélyhűtőből való kivételét követően 1-2 percen belül a csukott konyhaajtó mögött sorakozik (már ORDÍTVA :alarm: ), még ha mélyálomban is szundikált előtte. Direkt csináltunk olyat, hogy meglestük... mélyen aludt, még rángatódzott is. Becsuktuk halkan az ajtókat, nagyon halkan kivettük a mélyhűtőből a húst. Még a csomagolásában volt, a macska már kívülről verte a tam-tamot és próbálta benyomni az ajtót.

- Ugye, Cuppi?
- :ezigen:

Na igen.... ragdoll érzékszervek. :tanc:

Örömmel látom, hogy megszületett "a" ragdoll-táp is a Royal Canin részéről. Sajnos minket már az említett betegség miatt nem érint, Cuppi fogyókúrás száraztápot kap csak. De remélem Ti jól letesztelitek és megírjátok, hogy ízlik a kis válogatós szőrmókoknak. Biztosan ínyenc összeállítás, de előbb-utóbb minden ízt megunnak, ezért fontos a váltogatás. A meglévő kiszereléseket azonban nem keverném (Brigi írt valami ilyesmit), azok úgy jók, ahogy már eredetileg be vannak keverve. Vagy az egyik tápot kapja, vagy a másikat, de ne keverjétek őket.

Ami a válogatósságot illeti. Korábban volt szó többféle ragdoll pástétomról, kiemelném a Miamort, mert széles választékban kapható a Fressnapfban. Nálunk Cuppi nem szereti a "szószban lévő darabok" verziókat, a lét lenyalogatja, a húskockák ottmaradnak. Ezt már nagyon régen felismertük, így nála semmilyen szószos (alutasakos semmi, konzervből csak a pástétom) kaja nem jöhet szóba. Ha volt is ilyen beszerzésünk az elmúlt időben, azt mind Floki falta be utólag.
Így viszont ráálltunk a pástétomokra és meg kell mondjam, hatalmas a választék. A Gourmet csak egy a legalább tíz olyan minőségi gyártó közül, amiből válogathatsz. A kulcsszó a "pástétom" (gyakran paté), ezt kell keresni a konzerven. Ja és nálunk a halas ízesítésű kaják is mind megmaradtak, pástétomból is. Cuppi tehát nem búvárkodik, négy lábbal áll a (száraz)földön.

A 30 doboz Gourmeten jót nevettem. Leárazás volt a nagykerben, vagy mi a csoda? :lol:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - Táplálkozás

HozzászólásSzerző: Manka » 2014.08.22. 11:29

Pár hónapja egy kamaszkorban lévő ragdoll fiút hoztunk a szépséges török angóra lányunk mellé. Ekkor én regisztráltam is, és irtam is Polgárné Ica néven, de már nem tudok így belépni. Ujra regeltem, mert szükségem lenne jó tanácsra, és mivel az állatorvos, sem az állatkórház nem tudott segíteni, talán a tapasztalatotok segít.Kérlek benneteket, irjatok minél hamarabb, és sokat, mert elveszítem az angóra cicámat! Az alábbit már a neten irtam a www szegediallatorvos.hu "állatorvos válaszol" fórumba, de nem kaptam még választ. Nagyon várom a válaszaitokat, ha van ötletetek, vagy voltatok már hasonló cipőben.

Tisztelt Állatorvos! 2 éves ivartalanított macskánk 3,2 kg volt még tavasszal. Most már nincs 2,5 , csont és bőr.Amúgy is picike. Állatkórház, állatorvos – mindent végigjártunk.Teströntgen készült róla, semmi bajt nem mutat. Most esszük a második tubus Calopet-et, és adom neki a macska béres cseppeket naponta, egy hete kb. Féregtelenítettük advocate-tel. Royal Canine szárazat kap: kittent, szőroldót és Fit32-t. Félix alutasakosat .
Utóbbiból nem eszik meg egy fél zacskóval sem egy nap. Szárazat nem tudom mennyit eszik, mert van egy ivartalanított fiatal kandúrunk is.Kap néha nyers csirkehúst, keveset eszik belőle. Kefírt nem eszik (ezt is tanácsolta az orvosunk már)
8 hónaposan vettük őt, nagyon rossz élete lehetett, el volt hanyagolva, rettegett az emberektől.Belőle nem lett bújós cica.Soha nem is dorombol,bár tőlünk mindíg szeretet és halk szavakat kap. Most van az "új" cica,akivel nem tud mit kezdeni,minden játékot támadásnak vesz és menekül előle. Éjszaka a kis kandúr külön szobában alszik,ekkor Manka csak velünk lehet, velünk alszik, kicsit megnyugodhat.Egyébként jó kedvű, élénk, felugrik a szekrény tetejére, mint mindíg. Ott egyedül tud lenni, mert a másik a nagy fenekét nem bírja oda felpakolni. Azt gondolom, hogy az új cica okozta zaklatás miatt állandóan stresszes, ettől fogy, és félek, meghal hamarosan, ha ez így marad… ne kelljen a kicsitől megválnunk, mert ő igazi kedves macska, odavagyunk érte. Mit tehetnék? Megfogadom, bármit tanácsol, előre is köszönöm!

Mióta a állatovos-fórumban kértem segítséget, egy hét telt el, azóta már a csirkemellet, csirkecombot sem eszi. Tegnap májjal próbálkoztam (tudom, nem jó) , azt sem.30-án mérem újra a súlyát, 10 naponta szoktam. Szép napot, és boldog cicázást mindenkinek! :wave:
Manka
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.08.21. 09:40

Re: EGÉSZSÉG - Táplálkozás

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2014.08.25. 02:06

Kedves Manka!

Örülök, hogy regisztrált hozzánk is és jó ötlet volt felvetni a kérdéseket, köszönöm az első beszámolót. (Valami rémlik a korábbi regisztrációból is, de már nem tudom, hogy mi történt utána... remélem, írtam valami értelmeset annak idején is.)

Azt, hogy a macska mit NEM kapott még enni, rövidebb lett volna felsorolni. :-P

Az őt ért korábbi stressz nyilván nem tűnt el nyomtalanul és a kandúrka játékos közeledését (vagy támadását) komoly agressziónak veheti a jelen helyzetben. Mindenképpen megpróbálnám elkülönítve kezelni őt, hogy a helyzet ebből a szempontból tisztázást nyerjen. Azaz a kandúrkát egy megbízható ismerőshöz, baráthoz adnám néhány hét erejéig és megfigyelném a magatartásbeli különbséget. Ha egyértelmű a "felszabadultság", akkor nem javaslom más macsek beszerzését melléje, mert az ő egyénisége az "egykék" jellemvonásait hordozza.

Azonban a legalapvetőbb dolog, ami nélkül a leírtak kiindulási alapja kevés, az a VÉRVIZSGÁLAT. Manka cicának mikor történt utoljára vérvétele?
Szükségem lenne egy friss laborleletre, amit beszkennelve fel lehetne tölteni ide. Az sok mindent elárulna. Van-e gyulladás a szervezetében és ha igen, vélhetően mi okozza, vörös- és fehérvérsejt értékek, máj- és vesefunkció, hasnyálmirigy stb.
Elsőnek az alapszintű laborlelet is megteszi, abból muszáj többet megtudnunk. (Van bővített laborvizsgálat is, csak azért jelzem, hogy elég az "alap" is.)

A testtömeg mérés legyen rendszeres és készüljön róla napló. Fontos megállapítani, hogy a fogyása tartós-e és ha igen, milyen ütemű vagy nem tartós, csak egy bizonyos szintig tartott és ott megállt. Utóbbi esetén azt gondolom, hogy a felvetett tüneteket lelki trauma okozhatta, ami bekövetkezése után (kandúr megjelenése) beindult ez a depresszív folyamat nála és ennek köszönhető többek között az étvágytalansága is.

Biztosabbat azonban csak a vérvizsgálat után tudok mondani. Addig is lehet indítani a mérési naplót és a kandúr elkülönítés projekteket párhuzamosan.

Kíváncsian várom a fejleményeket és mindkét cicusnak kitartást kívánok! :cool:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - Táplálkozás

HozzászólásSzerző: Manka » 2014.08.26. 10:04

Annyira örülök, hogy irtál. Az az érzésem, hogy azprt nem kapok választ egyik állatorvosi fórumon sem, mert nem igazán tudnak segíteni. Köszönöm, hogy Te megpróbálod!
( Amikor először regeltem, nem volt problémám, csak elolvadtam a honlaptól, azt irtam le. Nem szeretek a gép előtt ülni, de amíg mindent el nem olvastam Cuppi cicáról, nem tudtam innen felállni! :sziv: Én akkor hoztam egy 4 hónapos imádni való ragdoll fiatalembert Manka mellé, akibe azonnal beleszerettem. Igy keveredtem a honlapodra. Hazahoztam őóriásságát, és ő mit sem törődve az én apró termetemmel, azonnal beleült az ölembe, és onnan nézte, hogy főz apánk.Olyan igazi cicuska volt! Ilyet az én Mankám még soha nem tett.
De mivel már így is csaknem 3x akkora volt, mint Manka,ő rettegett tőle. Olyan lett, mint egy űzött vad, ezt nem tehettem vele.Úgyhogy új szerető gazdira lelt a kis ragdoll, elbúcsúztunk tőle. Most egy kis sziámink van, akit azért választottam, mert színre pont olyan, mint a kis ragdollunk volt...legalább emlékeztet rá. Viszont jóval kisebb, így Manka jobban elvan vele...illetve kevésbé rosszul van el vele.)
Tavaly márciusban volt egy vérvizsgálata, iszonyúan meggyötörték akkor a kórházban, de így sem lett elég a vér. A májfunkciót egyáltalán nem tudták megnézni pld. Nem altathatták, mert víz volt a tüdejében. Azért vittük el,mert nagyon fáradékonynak találtuk, és féltettük. Mostmár altatatható, ha azt mondod, akkor megcsináltatjuk a vérvizsgálatot.Én is felvetettem, viszont az orvosunk nem tartotta ezt fontosnak, azt mondta, nem hiszi, hogy kiderülne belőle bármi, amit segít. Mi persze ennek örültünk: nem kell gyötörni a macskát.
A mérési naplót vezetem már négy alkalom óta, 10 naponta. A tanácsod, hogy különítsük el őket: beszéltem a tenyésztővel, visszafogadja pár hétre, örül is az újratalálkozásnak. Ekkor valószínű, hogy megnyugszik és enni fog Manka. Tudod, nyaralásra magunkkal vittük május végén, akkor öt napig volt kétféle idegen hotelszobában, mégis nagyon sokat evett, mintha kicserélték volna őt, hogy nem volt ott a kicsi.
Első lépésként a kicsit visszük el, mert ez kevésbé fog fájni Mankának. 2-4 hetet beszéltünk meg, ez biztosan elég lesz hogy kiderüljön. :aggodik: Nagyon fog hiányozni!
Számítok rád, mindenben megfogadom a tanácsod, majdhogynem utolsó reményem vagy. A majdhogynemet ki is hagyhatom szerintem. :o
Manka mondta, hogy baráti ölelést küld Neked, mert megszabadítod egy időre ettől a kis gengsztertől, Mocitól.
Üdvözlettel Ica
Manka
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.08.21. 09:40

Re: EGÉSZSÉG - Táplálkozás

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2014.08.28. 01:43

Kedves Ica!

Sok kedves és hálás választ kaptam már, de olyat, amilyent most írtál, talán még soha. :) (És szerintem a "talán"-t ki is hagyhatom.)

A meggyötrő vérvétel ismerős jelenség. :aggodik: Én csak abban bízom, hogy van más rendelő is azóta a viszonylagos környéketeken, ahova ilyen céllal vinni lehet Mankát. Ha ilyenről nincs tudomásotok, érdemes nagyobb sugarú körben is keresgélni, mert nem mindenhol ugyanolyan kíméletlenek és/vagy ügyetlenek.

Ha azonban ezt az elkülönítést le tudjátok így vezényelni, ahogy írtad, várnék még a vérvétellel egy kicsit. Ha ugyanis a látható depresszív viselkedésen és a vélhetően annak okozataként járó fogyáson kívül nincsenek más tünetei, akkor egyelőre csak figyeljétek meg a testtömegét az egyedülléte folyamán.
Ha újra vidámabb, felszabadultabb, mozgékonyabb lesz, reméljük, hogy enni is többet fog és akkor apránként mindenkinek meg lehet nyugodni.
Ha valamilyen okból mégsem így történne és 2 héten belül sem következne be érdemi javulás, akkor viszont jöhet a vérvétel és annak kiértékelése. Én ellenben az előttem szóló orvossal :rosszall:, fontosnak találom ezt a vizsgálatot, különösen ha a külső körülmények is alátámasztják az említett logika szerint.

Moci is biztosan aranyos, ahogy a korábbi ragdoll cicátok. Szívesen látnánk mindannyiukról pár fényképet, ha lehetséges. Nehéz lehetett ilyen döntést meghozni akkor is és most is, mint amin átestetek. :(

A cicaölelést köszönöm és figyelemmel kísérem a továbbiakat, várva a jelzéseket az esetleges fejleményekről. :sun: Cuppi pedig hangos üdvözletét és dorombolását küldi.

Sziasztok!
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - Táplálkozás

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2014.09.09. 08:35

Kedves Ica!

Mik történtek a legutolsó leveled óta? Van valami érdembeli változás, fejlemény? Mit mutat a hízás napló?
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Előző

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron