EGÉSZSÉG - Táplálkozás

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.09.27. 20:05

Gazdi, azt hittem a webáruház neve csak szóvicc, le is ellenőriztem :-P Tényleg van ilyen :)
Az asztalosmester tényleg nehézkes volt. Legutóbb azt mondta, hogy már előkészítette, csak nincs még kötele. No, meg a hengert sem tudta volna betenni- és ez már tényleg kiverte nálam a biztosítékot :)
Megint a " multikba" pumpálom a jó magyar Forintot :cry:
Nagyon várom a macskajajj-t. És hol vannak a videók? :rosszall:
Adri a videó reggel készült? Cingi csak reggel kedves :) Szép estét és szép álmokat Gazdiknak és Cicceknek .
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.10.12. 11:46

Köszi Anna :)

Képzeljétek Herceg nagyon nagyot nőtt, már feltűnően változik és picit mintha sötétedett is volna a hátsójánál és pofijánál és a szőre is változóban van, kezd hosszabb lenni , szerintem most váltjuk a babaszőrt :)
Új szokásai is vannak pl. amit Gazdi is mondott, hogy lefekszik valami forgalmasabb helyre és ha valaki arra megy akkor levadássza a lábát :D
Illetve az eső és hideg elől a szomszédos ablakpárkányra ülő galamboknak való kerregés és nyivákolás.

A kiállításon kaptunk IAMS tápmintát az nagyon ízlik Hercegnek.
Az alphazooban meg 990ft az Applaws száraztáp (több féle) abból vettünk , mert nagyon magas a fehérjetartalma és nincs benne gabona, de sajnos úgy fest a csirkés-halas nem jött be, mert nem igazán fogy :(
Továbbra is csak halas ételeket eszik őfelsége, ami nem halas vagy tengeri herkentyűs azt ott hagyja és akár estig nem eszik inkább... válogatós a lelkem.

Cingi, Cuppi a súlyotokról szabad érdeklődni? Tudom a lányok súlyra kicsit kevesebbet nyomnak, de kíváncsi vagyok :)
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.10.12. 20:29

Helló Lányok!

Túlontúl leterhelt voltam a napokban, csak most jutottam el hozzátok. :teddy:

Smuci, a mikulásos göripartit még nem zártuk ki, lehet, hogy meglátogatunk. :-)
Herceg vérbeli ragdoll, ez máris látszik a viselkedésén, abból amit írtál.
Amit Annának meséltem a kiállításról, azt ezek szerint Te is megerősítetted. És valóban a colourpoint lenne az áhított és ideális ragdoll szín, a többi már az agyontenyésztés és variálgatás (a más fajokkal történő pároztatgatások...) eredménye. "- A vevőknek jó lesz az is, annyira úgyse értenek hozzá! Macska? Macska!"

A fehérjetúladagolás nyírja ki a macskák veséjét, ezért ügyelj az arany középútra! Lehet, hogy azért is nem eszi, mert nem ízlik neki, de lehet, hogy azért, mert nem érezte olyan fittnek magát utána. A tökéletes egyensúly a lényeg, de most százalékokat nem írok, azt nekem is pontosan meg kellene néznem. Ez az egész kajagyár egy régi tudomány, mint a legutóbb felrakott hosszú macskás filmemből is kiderül és az az összeállítás tényleg hiteles, nem elfogult, egyáltalán nem reklám célzattal készült. Azért is tartottam fontosnak azt az anyagot, mert elmondják benne, hogy mi tesz rosszat nekik és miért, illetve, hogy mi is az, ami miatt annyit alszanak a macskák egyáltalán és hogy milyen jól kiegyensúlyozottak a minőségibb ételeik!
Ezektől a bevált módszerektől eltérni nagyon rizikós, mindenképpen megnézném az összetétel arányát. Esetleg írd meg a fehérje, zsír, szénhidrát százalékokat és/vagy hasonlítsd össze más (nem junior) kajákéval. Pl. Whiskas, Sheba, Animonda, Gourmet, Fit & Fun, Miamor.

A gabona nem feltétlen jelent rosszat, a rosttartalma miatt fontos lenne a macskáknak, hogy könnyebbé tegye az emésztésüket. Szándékosan írtad, azaz emelted ki, hogy "nincs benne gabona"?

Herceg szereti a halas finomságokat, sok más macskához hasonlóan (pl. Garfield). Nálunk a tengeri herkentyűcök ellenben nem jöttek be. Gyerekkoromban, amikor gyakran horgásztam, a kikötői macskák a kezemből, de még a szákból is kikapták, kiharapták, vagy kipofozták a nyers halat és úgy ahogy volt, szálkástul-pikkelyestül megették. Ők ahhoz szoktak. Az említett cirmos Tigris ugyanezt csinálta itthon, még meg is karmolt olyankor, annyira beindult a halszagtól, vigyázni kellett vele. Neki megpucolva adtuk a nyers keszegeket. Rettentően szerette. A ragdollok feldolgozva kapják már, de az ízlésviláguk mint már beszéltünk róla, sokféle, így egyikük imádja, a másik meg mást imád.

Cuppi 4 kilós amióta felnőtt. A tömege (nem a súlya!) nem változott. És ez így is van jól. Egy egészséges felnőtt ragdoll kandúr szerintem minimum 6 kiló, de inkább 8, tehát valóban ők a nagyobb testűek. Már a fejük is busa (minden macskánál), többnyire abból meg tudom mondani ránézésre, hogy ez nőstény vagy kandúr, akkora a különbség. :-P

A trió-fotó tényleg jól sikerült, helyesek vagytok. A görényke kis nőstény? Három lány egymás ölében?
Élőben is jó lett volna összefutni a találkozón, akkor biztosan még tovább maradtunk volna. De ami késik, nem múlik. Akkor viszont már egyből négyesben lehetne összejönnünk, mit gondoltok? :)

Anna! Volt Commodore 64, majd lett Commodore 16, +4 és 128. A GEOS egy szoftver, egy a több ezer közül. Semmi köze a hardverhez, legfőképpen nem a gép nevéhez. Max arra emlékszel, hogy a géphez hozzáadták ingyen és ez megkavar.
Ha a gépetek valóban +4 volt, akkor azon nem sok minden futhatott. Ő volt a Commodore cég igazi rút kiskacsája a C64 vonalon. :ugh: (Ahogy az Amigánál is több ilyen nagy melléfogásuk volt.)
A plusz 4-esen volt külön négy szürke kis nyilacska a tasztatúra jobb alsó sarkában, onnan emlékezhetsz rá, vagy keress rá a képére a neten és meglátod, mitek volt.

A többi téma, amit írtam, egyelőre még várat magára, de az se kizárt, hogy egyszer még itt, azaz a főkönyvtárból kiindulva helyezem el őket, persze külön mindentől és mindenkitől, ami nyávog vagy cincog. :lol:


A sportot eltaláltad! Gazdi1-gyel évek óta rendszeres heti squash bajnokságunkon gyepáljuk a labdát, a zokninkból is csavarni lehet a vizet utána. Nyáron pedig sokat bicajozunk, alkalmanként nem ritka a 15-20 km, illetve amikor csak lehet, bicajjal ügyintézünk.

Az időjárás változás nálunk nem viselt meg senkit. :rain:

És befejezésül: Cuppiból valóban nem csinálhat senki bazári majmot :lol:, azt meghagyjuk a tenyésztőknek és a kis korcsaiknak. Nagy szerencsétek van szerintem, hogy Cingi és Herceg is ilyen szép, ahogy nekem is Cuppival, hiszen láthatjuk mindannyian, milyen ritka manapság a minőségi ragdoll macska. Miattuk jött létre ez a fórum.


Szép hétvégét nektek, majd jövök amint tudok és lesznek cikkek, képek, miegymás. :sunglass: Addig vigyázzatok a fórumra!

:star: :star: :star:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.10.13. 08:56

Sziasztok!
Adri, Olyan nehéz mérni Cingi súlyát. Ölbe veszem, aztán kivonom a saját kilóimat. Így nem patikamérleg :lol: Olyan 3 kg 20-30 dkg mostanság.
Herceg lassan utoléri. Én a száraztápot nem fogom variálni, bár a Leonardo azért talán megér egy próbát.
Gazdi, akkor nekünk C 64 sosem volt, fiacskáim talán ezért is csak játszottak rajta. De mostanra behozták Ők is a lemaradásukat. Főállásban programoznak :)
Cuppit mennyi a max idő amíg egyedül hagyjátok? Volt olyan, hogy napokra is? Jó hétvégét, sziasztok
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.11.02. 19:31

Sziasztok!
Bigi : Igazán választékosan esznek a Cica lányok, száraz tápból mi a kedvenc?
Gazdi, vettem Miamor pástétomokat. Hogy kell ezeket tálalni? Csak kiborítani vagy összekaszabolni? Fácánt, és nyulast vettem- ha ízlik futok még egy kört az Alphazoo-ba.
Hát tényleg : IMÁDJUK A RAGDOLL-okat! Jámbor kis mackók, nem is macskák:)
Smuci, Kisherceg tényleg nagyon békés, jó választás volt a Kislányok mellé.
Éhes a család, mennem kell :(
Szép estét.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.11.02. 23:59

Anna írta:Gazdi, vettem Miamor pástétomokat. Hogy kell ezeket tálalni? Csak kiborítani vagy összekaszabolni?

Anna, csak kanalazz ki a tálkájába egy-két kávéskanálnyit és várd meg, hogy beéri-e a annyival. Ha otthagyja, legközelebb fele akkora adagot adj neki.

Nálunk Cuppi folyton szétpasszírozza a nyelvével a mini-adagot is, úgyhogy azt utána még össze kell kaparni, amikor újat kér hozzá, hogy meg is egye. Ha időközben elmegy durmolni, mire felébred, a szétkent kajamaradék (kb. a kitett adag fele) beleszárad a tálkájába, úgyhogy tényleg csak annyit érdemes kirakni neki, amennyit egyszerre meg is eszik. Ha van rá mód és közben elment aludni, a maradékra tálka és be a hűtőbe, hogy minimális legyen a romlás.

A szárazzal szerencsére nincs ilyen tennivaló, de abból meg éppen azért nem szabad hagyni, hogy legyen előtte egész nap, mert mint írtam korábban, akkor folyamatos terhelés alatt van az emésztőrendszere... jobb, ha úgy szokja meg, hogy párszor van etetés egy nap és akkor kell enni, nincs utána folyamatos nasizgatás, max. a finomfalat olykor-olykor kivétel lehet. :cake:

Nyirmogós jóreggelt mindenkinek (nektek sok kávéval), és balesetmentes konyhába kijutást cica-cikázás közben!
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.12.29. 13:57

Sziasztok!

Gazdi remélem akkor hamarosan megérkezik a macskuszok ajándéka :)
Herceg kaparócsodája csak januárban esedékes :( addig nem kapnak már abból amit rendeltünk :(

Herci amúgy ma rájött , hogy a karácsonyfára rá is lehet mászni , mert alulra direkt nem raktunk díszeket, nehogy magára rántsa a fát...
szerencsére néhány hangos "Herceg fúúújjj, nem szabad" felszólításra lekúszott, mászott azóta nem próbálkozott vele... még...

Képzeljétek, hogy már majdnem írni akartam nektek, hogy Hercivel gond van, beteg, de kiderült, hogy csak elkényeztettük :ezigen:
karácsony előtt nem volt már nyitva az alpha zoo és a tescoban vettünk cicakaját, de ott elfogyott már a gourme ezért vettünk tűzoltásnak egy karton whiskast...
első nap nem ette, de a száraz elfogyott... második nap ugyan ez, harmadik nap nem adtam szárazat, hogy egyen alutasakosat is....
4 napig nem evett ... azt hittem bélelzáródása van , mert egy karácsonyi masni végéből megevett egy 3-4 milis darabot, de az alomban minden a megszokott minőségű volt így kicsit elbizonytalanodtam.
tegnap voltunk vásárolni és vettünk gourmet.... hát azt meg rögtön befalta ....
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.12.30. 03:05

Szia Smuci!

Háááát... :o Emlékszel, hogy volt már szó a fórumon a "Whiskas finomságokról"? Hogy a kutyának se kell? Legalábbis a macskáknak biztosan nem. Én is mindig azt mondom, hogy inkább éhenpusztul, de akkor sem eszi meg! (A házimacska persze igen.) EGY RAGDOLLNAK NEM KELL A WHISKAS ALUTASAKOS KAJA.

Lassan, de biztosan mindent megtapasztaltok, amit összeírkáltam itt nektek :!!:

Most egy ilyet találtam, augusztus 30-i írás.
Éppen azt ecseteltem korábban, hogy a Whiskas - noha más eledelei sem nálunk, sem ismerősöknél nem jöttek be és minőségben is hagynak némi kivánnivalót maguk után összehasonlítva a versenytársaikkal, valamint az ár/érték arány sem ennek megfelelő náluk - milyen ügyesen aknázza ki a piacon hagyott űrt a jutalomfalatjait illetően.

Szóval Smuci, most aztán megmutatta, hogy milyen kényes is egy vérbeli ragdoll cicahuszár. Itt úgy esik a hó, hogy alig látom a betűket, amiket írok. :hoember: Erre nem számítottam.

Míg mi a Feláldozhatók 2. igen pusztítósra sikeredett mega-akciófilmet néztük, hogy a falak majd kidőltek, Cuppi 225 egeret lőtt ki a számítógépen a távollétemben egy mesterlövész Barrett M82-sel.

Mostantól tessék az újévi dőzsölésre hangolódni... :celebrate: :celebrate: :celebrate: :celebrate: :celebrate: Persze szőrgombócok csak módjával! Semmi macskavernyogás és cicativornya!
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.12.30. 10:25

Gazdi tudtuk , emlékeztem rá, de amikor egyszer azt hozott a párom akkor megette. 24.-én meg sajnos nem sok választék maradt a cicakajákból... :aggodik:
de már vígan falja a gourme konzervecskéit.... napi 4-et még mindig ....

Tegnap elszóltam magam, mert ma reggel Herceg felborította a karácsonyfát :jujj:
szerencsére nem használunk üveg díszeket a gyerekek miatt így nem lett baj, de azért megijedt a kis dinka.

Gazdi, ez a hóesés a fórumra amúgy nagyon jópofa , a zenét meg csak ma vettem észre, mert mindig le van halkítva a gép :D
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Eliza » 2013.04.13. 21:00

Cuppi ! Sajnos Eliza szinte semmit sem hajlandó enni, csak száraztápot, pedig mi bármit adnánk neki,próbálkoztunk.Néha csak lenyalja az alutasakost, és hetente pár falat csirkemellett megeszik, de ezeket is csak azért, mert látja hogy az mco eszik ilyet.Olvastam a leírásban a száraztápról, és meg is ijedtem kissé, de Eliza erre van szokva, egyszerúen nem tudok rajta változtani.A vitamin és szőroldó pasztát szereti még. Remélem nem lesz baja elég mértéktartó. Régen még az volt , hogy mindig legyen előtte táp, és víz. Kaptam a cicához "tartási útmutatót" majd megnézem abban van-e erről valami.
Eliza
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.03.10. 20:05

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron