EGÉSZSÉG - Táplálkozás

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.27. 01:31

Leszállt az éj, fújkál a szél,
Feljöttek a csillagok,
Bajszos-karmos macskuszok,
Itt az idő: vadásszatok!

Cuppi máris osongat,
a sötétben szaglász, kutat s szimatol,
hátha egy kóbor kisegér
előbukkan valamelyik sarokból.

Ezen lírai felvezetés után máris hangulatba jöttem és megadom a válaszokat szép sorjában.

jelentem a R.C. intense hairball nagyon ízlik. Akkor ezt folyamatosan eheti?

A szőrgombócoldós kaja nem csak felnőtt macskák részére van, 1 év alatti kismacskák is fogyaszthatják, mondjuk 6 hónapos kortól. Cingi kaphatja felesben. Nézd meg az adagolási útmutatón a macska tömegét (mindig tisztában kell lennünk szőrmókunk aktuális tömegével) és aszerint porciózd ki neki a napi adagját, amit ne lépjetek túl! A világon szerte sok helyen fogyasztják hasonló panaszokkal szenvedő kiscicák ezt az eledelt és a gazdik rövid és csodás javulásról számolnak be, valamint az ürülék szagának változásáról, jelentős mérséklődéséről (amiről már volt is szó).

Arra kíváncsi lennék, hogy a kandúrka vajon megenné-e a Gimpetet?

A féreghajtó tablettát muszáj?

Kezdetben igen, hiszen amíg nem voltunk együtt az állattal, sosem tudhatjuk, hogy mit adtak neki enni, vagy kis korában mit nyalt fel és nyelt le. Biztos, ami biztos, meg nem árthat. A kisállatorvosi praxis úgyis mindig ezzel indít.
Azt követően, hogy a macska kontroll alatt van, nem jár ki a szabadba felügyelet nélkül, más kinti macskákkal nem érintkezik, nincs többé szükség a féreghajtóra. Cuppi is csak egyszer kapott ilyet.

ragaszkodott a dr bácsi a tablettához

Számos macskának nem lehet beadni a tablettát, hiába mondják az orvosok, hogy kell lefogni, berakni a a szájába, lemasszírozni a torkán. Vannak macskák, akikkel meg lehet csinálni, de vannak olyanok, akikkel soha. És mindig ők az erősebbek. Ha mégsem, az már az állatkínzást kimeríti, de akkor inkább az állatorvost célszerű kínozni, mert megérdemli. "A macskák állatorvost ennének...." - És nem Viszkoszt, bár az se egy rossz koszt.


:cool: :) :) :) :wave: :taps: :taps: :taps: :taps: :tanc: :taps: :taps: :taps: :taps: :wave: :) :) :) :cool:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - Ha nassol a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.29. 17:32

Oké Gazdi akkor így marad az etetés. És napközben elrakom a száraz kaját, úgysem igazán érdekelte. Nem nagy étvágyú. Remélem nem lesz 7kg, hogy át kelljen keresztelnem. :lol:
Gazdi 1 azaz Cuppi anyukája, bizony kiváncsian várlak. Mesélj, hogy találtatok erre a mai napig ritka cicusra, már 1999-ben?
Kinek a vágya volt egy ilyen különleges Baba? :)
Én nem hittem volna, hogy ennyire szerethető egy cicus :) Megváltoztatta az egész család harmóniáját. Többet mosolygunk, boldogabbá váltunk.
Nagyon jól fényképezel , köszönet a képekért . Szép estét
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.29. 20:10

Ki nem tud éjjel aludni? Ma is szép teli holdas éjszaka lesz, várható hogy jön az ihlet? Aranyos vers, vicces.
Cuppikám, muszáj meg tudnom mi a kedvenc jutifalatod :lol: Tudod, Cingi majmol Téged, és a wiskas cuccot szanáltuk. Már pedig neki is kéne valami mézesmadzag :lol:
Azért tessenek aludni is!
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.30. 09:28

:-P Hihihihi...

Ezek szerint lehetett rajta mulatni. Akkor már megérte :)

Ami az elmúlt éjszakát illeti, más program volt, utána pedig feltöltődés reggelig. Most ismét kutyafutta jön, úgyhogy csak a jutalomfalatkára írok.

Éppen azt ecseteltem korábban, hogy a Whiskas - noha más eledelei sem nálunk, sem ismerősöknél nem jöttek be és minőségben is hagynak némi kivánnivalót maguk után összehasonlítva a versenytársaikkal, valamint az ár/érték arány sem ennek megfelelő náluk - milyen ügyesen aknázza ki a piacon hagyott űrt a jutalomfalatjait illetően. Tehát a Whiskas jutalomfalatjai igenis jók, JUTALOMFALATNAK! Ám elhanyagolhatóak szőroldás, fogkőtisztítás szempontjából....

Melyik "Whiskas cucc" lett szanálva? :red: Lehet, hogy valamilyen félreértés történt? :!!: Beszéljük át, lehet, hogy valamit túlmagyaráztam és ebből lett valami félreolvasva? :jujj:


Cuppi kedvencei? Nahát! Ezt még a Macs-kaparás oldalon el lehet olvasni (éppen Annának adott válaszomban :wave: ), hogy mik jönnek be neki. Bizonyám! Az alábbi pár mondat onnan származik.

Ezen felül ha kedveskedni akarunk bajuszhuszárunknak, adjunk neki 4-5 szem "finomfalatot", pl. hetente-kéthetente 1-2 alkalommal, különösen akkor, ha jó cica volt. Mivel ezek a töltött nyalánkságok mások, mint az általuk megszokott szárazeledel, így elfogyasztásuk élvezetesebb lesz és különleges jutalomhatást fog kiváltani cicuskánk fejében. Cuppi kedvencei: Whiskas Temptations, Whiskas Anti-Hairball, Whiskas Dentabits.


Tessék kérem ismételni, az a tudás anyja... :wave:

Gazdi2
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.30. 13:38

Most már minden világos.A "macskakaparás" útmutatója alapján vettem meg a w. jutalomfalatjait. És nem értettem tényleg, hogy akkor most mi a gond :red:
Cingi annyira imádja, a szanálás csak eldugást jelentett. Én is vettem már minőségibb j.falatot, de az nem kellett :(
Hát akkor néha ( de nem minden nap) osztogatok belőle.
Bocs, ha nehéz felfogású vagyok. És köszönöm a magyarázatot. Jó pihenést.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: CICAPOFA - Cuppi kedvenc képei

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.09.18. 19:07

Sziasztok!
Örülök, ha életjelet adtok Magatokról. Hűségesen továbbra is itt kezdem napjaimat :)
Nem értem miért kelünk hajnalban, Cingi nem is éhes. Szereti nézni ahogy kómázok a tök sötétben. Ilyenkor a legkedvesebb, pedig néha bele is akad a lábam szegénybe. Mondjuk minek gáncsolgat :lol: Ez a nagy szeretet miért csak reggel tör Rá? Fordítva működünk. Gazdi 1, tényleg mesélhetnél, mert Cuppi reggeli énjét csak Te ismered :-P
Annyira ellátott a Gazdi 2 minden információval, hogy úgy érzem szinte mindent kitanultam.
Véletlenül kiszórtam a reszelt sajtot a földre és Cinginek nagyon ízlett. Gondolom eheti a trappista sajtot? Az R.C. kitten lassan elfogy és akkor már 100%-ban a hairball-ost adom. Vettem több féle konzerv kaját a Fress-be, de mind a szemétben landolt :(
Csak 1 féle Gourmet amit megeszik. Már nem is Cingi, hanem DeBella. Nagyot nőtt, a wc tetejét le is szedtem.
Abban nem volt Lucának igaza, hogy így gusztustalan, mert úgyis mindig kitisztítom. Szép estét Mindenkinek :sziv:
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.09.18. 22:43

Jujj, a gáncsolgatás ismerős :-P Hagyni kell előre menni, mert 10 év alatt sem fogja megtanulni, vagy csak nehezen.

Gazdi1-nek Cuppi addig röfög reggel a fülébe :ordit: , hogy végül mindig kikóvályog valahogy, aztán kajaosztás, majd Cuppi belelefetyel, kis nyammogás, majd aludni menés... Mire én felébredek, már újra horpaszt. Gazdi1 azonban már nem tud visszaaludni, gondolom nálatok is ez a helyzet. Gazdi1 estére biztosan azért fáradt mindig, mert túl korán van keltve.

Sajtot ehet a kis Debi, ha jól értem felszedett magára pár dekát. Lehet, hogy be kell szerezni egy jó kis mini-futópadot?

Melyik Gourmetet eszi meg?
Javaslom még neki a Miamor konzerveket! Kicsik, hamar elfogynak, így nem kell kidobni, nem is un rá, van sokféle íz, és ami fontos, van pástétomos is, az ára is rendben van. Nálunk jobban bevált mint a Gourmet.
Cingi mit eszik meg? A "falatok szószban" címűt (lefetyelősnek hívjuk) vagy a "pástétomot" (Pathé felirat általában)?

Ami a szemétben landol macskaja, az minek köszönhető?

Örülök, hogy a WC és az alomtál tekintetében is beválnak a korábbi jóslatok.

Most volt nemrég a híradóban, hogy az emberek által megvásárolt ételek fele/harmada mindenhol a kukában megy, de azon, hogy ez az USA-ban így van, nem csodálkozunk. Ám, hogy Európában és nálunk is... új felmérések eredményeként kiderült. Ránk biztosan nem igaz, mi nagyon megfontoltan vásárlunk, itt aztán nincsenek ilyen horror százalékok és ezt Cuppira is kiterjesztjük. Amit otthagy, azt Floki kapja. De ahol nincs floki, ott a kukába megy a finom macskaeledel.
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.09.19. 06:00

Ez megint nagy munka volt Gazdi, de tényleg jobb így a fórum. Nekem is érdekes volt visszaolvasni. Kicsit furi vagyok magamnak, fogalmazásból sem kaptam soha ötöst :( Másból se :lol:
Csak azért szeretek írni, mert akkor Te is írsz :-P
Szegényes szókincsemmel ennyire telik..
A Fresi saját márkájából vettem és valami bio valamiket. Lefetyelőset :) Barna szószos pulyka/kacsa ami bejön Cinginél.Kipróbálom a Miamor-t. Nálunk is csak cicakaja kerül szemétbe. Magunkon , főleg magamon spórolok.
A DM helyett Fresi-be járok :) Szép napot
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.09.19. 09:41

Sütkérezős szép jó reggelt Szőrcicák!

Nálunk Gazdi1 a nagy DM/Rossmann látogató és Ő is szokott onnan macskaját venni, mint pl. az Adri által is említett Dein Bestes. Az említett okok miatt Cuppi ma már sajnos nem ehet ilyen "hétköznapi" variánsokat, pedig szerette a változatosságot és jó minőségű alutasakos ételeket forgalmaznak ezeken a helyeken. Mostanában így legfeljebb Floki menüjét színesítik ezek a források. A Freshi saját gyártású konzerveiről azonban lemaradtam, az milyen márkanév alatt fut?

Szóval Cingi a lefetyelőset szereti. Abból valamivel nagyobb a választék, mint a pástétomokból. Utóbbit nem eszi meg, otthagyja? Ez biztos? Ezt még nem írtad meg egyértelműen. A "lefetyelős" azért kapta a lefetyelős nevet nálunk, mert a macska lelefetyeli róla a szószt, meg a nedvességet, a húskockákat meg otthagyja összeszáradni és nem kell neki később sem. (Egyszer korábban már beszéltünk erről.) Na, ezért ment az ilyen kaja nálunk a szemétbe még régen, de nem sokáig, mert hamar átálltunk a pástétomra. Ezért is kérdezem, hogy nálatok hogyan működik ez a dolog?

Kérdeztem még, hogy az erkélyrácsot hogyan ülte meg Cingi?!
Ja, meg a nyirmogásra sem írtad, hogy "olyasféle" hangot is szokott-e hallatni? :D

Örülök, hogy tetszett a hozzászólásaink "szétválogatása", szerintem is megérte.

Jó dorombolást, aztán jönnek ám majd az ígért macskavidejók!
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.09.27. 09:26

Jó reggelt Ragdoll-gazdik!

Kaparófa ügyben örülök, hogy előbbre jutottál Anna. Látod, nem kellett volna várni arra az asztalosra :nem: egy percet sem. Mellébeszélt mint az iparosok zöme manapság. (Ez amúgy rémes, hogy így van, annyi a megbízhatatlan, link vállalkozó, hogy szörnyű.)

Szerintem így jársz a legjobban! Hamar meg fogod kapni az új "rendszert" és ha már az asztalos nem faragott neked olcsóbban, akkor az árára nem "faragsz rá".

A weboldalról, amit írtál, jutott eszembe: a zoofast.hu-t kerüljétek el, az egy bűnbanda, linkek is, ráadásul külföldi a cég, csak a weboldal magyar (ami a legveszélyesebb konstrukció!), talán lengyelek úgy rémlik... Soha nem kaptam meg tőlük a webáruházukban raktáron lévőnek titulált terméket, pedig ipari mennyiségre adtam le a megrendelést. Hetekig hitegettek, hogy majd jön, meg most már biztosan jön az áru, de végül mást akartak rámsózni drágábban. MIvel maguktól soha nem jeleztek vissza, még én hívtam fel őket és utólag írásban tudakozódtam. Végül pedig nagyon megírtam nekik a véleményemet, amikor végleg betelt nálam a pohár. Akkor elnézést kértek és beismerték, hogy bizony abszolút inkorrektül viselkedtek. Velem mindenesetre többet nem.

És volt még az Állati-Fincsi webáruház, ahonnan romlott, lejárt szavatosságú konzerveket kaptunk, illetve a készlet jelentős része hiába volt a webáruházban, sosem szállították ki. 4-5 ízben (és még többféle ízesítésben :D ) is rendeltem onnan, de amikor először kaptunk lejárt szavatosságú konzervet, az volt az utolsó alkalom.

Remélem várjátok már a Macskadalt... akarom mondani az első Macska-jajjt! ;)
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Következő

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron