CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

Hazai fórum a rongybaba cicákról

CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.17. 21:30

Felkerült Cuppi egy régi kedvenc reklámja is. Remélem jól vagytok. (Mi igen, csak ideát rengeteg a munka! :sweat: Azért valahogy tartjuk a frontot.)


Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.19. 22:53

Hitchcock: Ha újra támadnak a Madarak...

Egy varjúrohamot követően történt az alábbi incidens. (Az is látható lesz rövidesen.)




A varjútámadás után elleptek minket a madarak.

A felvételen látható, hogy ez a fürdőszobánkba tévedt kis tollas nem volt egyedül!
Hiába "csipogtam" neki :-P és Cuppi is nyávogott rá, nem volt hajlandó azonnal kirepülni. Sőt! Még egészen közelről is élvezte a filmezést, ide-oda ugrált, pózolt. Amikor pedig elszállt, szemből máris egy újabb szárnyas lendült támadásba.

Hitchcock: Madarak 2011
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.20. 00:13

Ez a varjú meg nem normális!




A madarak nagyon érzékenyek a mozgásra, még függöny mögül is hamar kiszúrják azt és máris odébbállnak. Ez a felvétel ablak mögül készült, ám teljesen szemtől-szemben a madárral, így rettentő óvastosan kellett viselkednem, guggolva, osonva, épp csak a kamera hegyét kidugni. :jezus:

Végül is sikerült megörökíteni.
:tanc:
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.20. 01:02

Itt meg egy ritka harkályféle, a hangyász Zöld küllő tévedt Cuppi felségterületére. Mobiltelefonos műsor, mert a kamera nem volt kéznél, és nem akartam elszalasztani a ritka pillanatokat.




Azért a hangyákat nem sajnáltuk.
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.20. 01:35

A két varjú és a két szarka civakodása a tojásokért. A nyers tojásokat Floki kapta, de túl laktató volt neki és hagyott belőle. Így aztán másnap hajnalban a szarkák cserregésére ébredhetett (kb. láncfűrész hangerővel). :-P

Vágott és zoomolt verzió:

Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.24. 22:12

2011. 07. 11. A varjútámadás napja.

Először arra lettünk figyelmesek, hogy rettenetes, éktelen és fülsértő károgás jön odakintről. Amikor kimentünk a hátsó kertbe, máris ránk rontottak a varjak. Hatalmas szárnycsapásokkal és a csőrükkel a fejünk felé koppintva. Persze elhajoltunk, de veszélyes volt. Akkor vettük észre, hogy egy méretes fióka ugrabugrál ki a tuják közül. Miatta volt tehát a perpatvar. A szülők idő előtt kitaszigálták a fészekből, ő pedig még nem tudott repülni, csak levitorlázni. Ott állt szerencsétlen, és ide-oda ugrabugrált, felkínálva magát mindenféle ragadozónak. Utóbb viszont kiderült, hogy csak én hittem azt, hogy védtelen!

Mivel Gazdi1 éppen vásárolni készült, ő el is ment a közelbe, én pedig felszaladtam gyorsan a kameráért. Kimentem filmezni, de annyira vadul rohamoztak a varjúszülők, hogy féltem, hogy fejbevernek a csőrükkel, így az alagsori irodámból készítettem a felvételeket az üvegablak és a vastag rácsok mögül.

Később újra kimerészkedtem és közelről is felvettem a fiókát. Akkora volt, mint egy méretes csirke. A szülők csak azért nem támadtak rám, mert addigra a fióka elbóklászott és nem vették észre, folyton ugyanott keresték. Mire utolértem, már a kert túloldalán járt és szégyenlősen elbújt egy fa mögött. Akkor vettem észre, hogy az őrmacska (Floki) is megjelent a hátam mögött és mindössze pár méterre vannak egymástól. Biztosan elkapta volna, ha észreveszi, talán megakadályozni sem tudtam volna a kamerával a kezemben. Flokit ezért elzavartam onnan. (Később különben őt is megtámadták a varjak, csak úgy iszkolt.)

Bementem kesztyűért, majd megfogtam a fiókát, aki nem nagyon ellenkezett és szépen visszavittem a kiindulási helyére, a kb. 13-15 méter magasságban lévő fészek alá. Akkor megint rámtámadtak a szülők, csak úgy suhogtak a szárnyaik a fejem felett. Szerintem csak azért nem kaptam egy alapos fejbekólintást, mert kellő reflexszel guggoltam le minden esetben. Rögtön ezután a környező fákon hatalmas dühükben őrjöngve széjjel verték az ágakat, törtek-zúztak, csak úgy hullottak a levelek és kis fadarabok. Sajnos ezt nem tudtam felvenni, mert a fióka elhelyezésével voltam elfoglalva. Nemsokára Gazdi1 is megjött, addigra már levettem a kesztyűt és újra filmezni kezdtem. A szülők a kellő távolságot látva némiképp lecsillapodtak, én pedig nem akartam őket újra hergelni. Pár méterre álltunk a kert füvesített részétől, aminek az átellenes harmadában mozgott a tollas varjúgyerek is. Mondtam Gazdi1-nek, hogy tegyen egy kis lépést előre, de ahogy megmozdult, máris jött az éktelen károgás és a vad dühöngés odafentről. A mérgelődések egy részét sikeresen felvettem. Még nem láttam varjakat, ahogy tehetetlen dühükben így "toporzékolnak" vagy azt, hogy "verik az asztalt". Ezek szó szerint ezt csinálták!

Űrhajós kiképzés. Kétszer is megesett, hogy a kamerát szédítő sebességgel magam mögé fordítottam. Nem ok nélkül. Egyik esetben nagyon meglepődtem, mert Floki volt ott (aki ugye a házőrző), másik esetben pedig Cuppi nyávogott rám egyet, így Őfelsége is felkerült a varjas összeállításra. (Akkor már fent voltam az erkélyen és odafentről kameráztam).

Nem vágtam ki továbbá az oda-vissza zoomolós részeket, mert csak úgy látszik, hogy milyen távolságból is vettem a madarakat és milyen nehéz helyről... egy szuterén helyiségből, a föld szintjével azonos vonalból, alulról-felfelé nézve, a sötétből kifelé filmezve, a tükröződő ablakon keresztül, rácsok közül és mögül. Hát ezt csinálja valaki utánam. :huh:


Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.24. 23:14

Itt közelről látható egy ravasz szarkamadár, ahogy éppen lesből támad. Cuppi épp jó helyen volt jó időben, hogy elcsípte és még időben tudott jelezni Flokinak, mielőtt fülén csípték volna! :ok:


Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.28. 22:50

Cicagazdik! Íme a rólunk szóló kedvenc filmeim egyike. Ez hosszabb, mint az eddigiek. Bár a Gazdival már alaposan kitárgyaltátok a témákat, azért hasznos dolog egyben látni még egyszer a főbb tudnivalókat kiemelve. Figyeljétek meg, amit a macskatápokról és a fehérjék lebontásáról mond a narrátor. Jó okosodást. :tudor:

Cuppi cica




:ezigen:
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.09.29. 11:41

Sziasztok!

Két filmecskét is hoztam.
Az egyik a 101 kiscica című műsor ragdollos része (32.00-tól a ragdoll)
http://indavideo.hu/video/101_kiscica_Cats_1resz

a másik pedig a mi kis modern egerészünk :D




Gazdi: jók a videók.
Ez az utolsó Spektrumos is tetszett, bár valóban nem volt benne sok újdonság :)
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.09.29. 19:18

Én még nem látta a Spektrumos filmet és nagyon tetszett. engem már más, mint cicusos film nem is érdekel.
Herceg cuki nagyon. A ragdollos 101-et rengetegszer megcsodáltam. de azért most is :) Köszi Nektek, jó program így estére, míg a család TV-zik-
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Következő

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron