CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.29. 23:00

Köszönjük a filmecskéket, nagyon aranyos volt Herceg. (Az új notebook képernyő rendelését leadtátok?)

A 101 kiscica kedves sorozat lenne, de folyton elkalandoznak benne érdektelen részekre és gyakran mondanak pontatlan (illetve helytelen) állításokat is!

Ezt a részt a tévében is láttam. Nekem már akkor sem tetszett, hogy csupa fehér ragdoll macskát mutatnak be. Hol vannak a kékek, a barnák? Említik a kék szemszínt, de egy jelentéktelenül halványkék szemű kölyköt mutatnak csak a témához. Közlik, hogy a ragdoll rövidszőrű (???), valamint néhány igen elhízott, és egyáltalán nem szép színezetű példányról készült elsuhanó képkocka után azt állítják hogy háromszor akkorák (is lehetnek) mint a többi macskafajta. Huh. Akár 15 kilósok is lehetnek a kandúrok. (És a nőstények??) Hát ha kórosan elhíznak, akkor biztosan lehetnek, de én láttam már 15 kilós házimacskát is kandúrban és nagyon nem volt ragdoll. Na és, hogy jön ez ide, a fajtabemutatáshoz? Ez két külön téma és az egyik nem a másik függvénye. A lánycicákról pedig említést sem tesznek a ragdollnál, mintha nem is lennének, na nem mintha +1 mondat itt már sokat osztana szorozna.

Áááh, elég lesz ennyi. Nekem tehát nem sikerült értéket és tartalmat találnom ebben a gyorstalpaló macskabemutatásban, a kevesebb megint több lehetne, és itt bizony a mennyiség a minőség rovására ment. Ebből a műsorból tartalmas információ nem maradhat meg a fejünkben, ha alaposan elgondolkozunk a látottakon utána. A "macskajátszótér felépítői" pedig hogyan kerülhetnek bele egyáltalán egy ilyen adásba? :D

Azért persze továbbra is örülünk a hasonló finomságoknak, mert a szőrmókokból sosem elég. Viszont itt jól látszik két dokumentum műsor közötti érdemi különbség.
Szerintem nagy gond, hogy tartalmas és korszerűen összeállított macskákról szóló anyag nincs is, illetve nagyon ritka. Szerintetek?

A macskák állatorvost ennének.

:doromb:
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.29. 23:57

Meow Mix reklám 10 évvel ezelőttről




Nálunk ez a táp nem kapható, mielőtt még keresni kezditek a "Freshiben". Na de nem is ezért került fel a reklám, hanem mert jópofa és dallamos, a gyűjteményemből ide kívánkozott.
Ha jól megnézzük, akkor pl. a Kitekat még formára is hasonló falatkákat gyárt, tehát semmilyen téren nem vagyunk elhanyagolva.
Ennek a reklámnak a legelső verzióját most keresem az archívumomban, de még nem találtam rá, lehet, hogy nem lesz meg.

A Freshi webáruházát megvizsgáltam jutalomfalatok ügyében és azt tapasztaltam, hogy jelenleg már nem biztos, hogy csak a Whiskas gyárt fogyasztható változatokat. Olyanokat is láttam most, amiket korábban nem, tesztelnetek kellene őket. :-)
Amit egykor írtam, hogy a Whiskas szinte egyeduralkodó a piacon jutalomfalatok terén, az régebben valóban igaz volt. Még ha kapni lehetett is mellette több más gyártó finomságát, azok olyan rémesek voltak, hogy egy falat nem sok, annyit nem evett meg belőle a macska. Az pedig már milyen finomfalat?! Érdekes módon a Whiskas jutalomért a mai napig meg van őrülve, imádja.

http://fressnapf.hu/termekek/tags/jutalomfalatok

Ha jól megnézzük, látható, hogy a legtöbb esetben egyszerű száraztápot próbálnak rásózni a gyanútlan vásárlókra. Az eredeti száraztápnál kisebb kiszerelés, apró dobozban vagy tasakban, az eredetihez hasonló vagy éppen azzal megegyező tartalom, ám a lényeg, a magasabb egységár. Ez lenne a jutalomfalat receptje? Pl. Fit&Fun. Aztán ott vannak a szárított vackok. Vettünk már így halacskát, nem kellett neki. Rudacskát, azt még pofozni sem akarta, nem, hogy rágni. Finomfalatnak álcázott vitamint... még pástétomba ágyazva is csak véletlenül nyelte le.

A Multifit jutalomfalatokra kíváncsi lennék, de magas fehérjetartalma miatt (55%) Cuppi nem fogyaszthat már ilyet, így a tesztelés rátok vár. A "Multifit cicasnack" (Hogy oda ne rohanjak! Magyar szó már nem volt a palettán?) azonban ismét a fentebb említett marketingeljárással készült trükközésnek tűnik.
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.09.30. 06:35

Mi a Gimpet jutifalatokat próbálgattuk.
Herceg véleménye : a halas egy álom, sajtos elmegy, a többi meg nem kell xD

nagyon jópofa ez a reklám xD
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.09.30. 08:33

Nagyon aranyos reklámfilm, nem ismertem.
A karomhegyi macskák sorozatot ismeritek? Engem szórakoztat.
Az "Imádjuk a macskákat", viszont nekem kissé nyálas , azt abba is hagytam.
Jutalomfalatot nagyon ritkán, csak csalogatásra osztogatok. Sokat kipróbáltam, egyelőre maradok a Wiskasnál. Még csak az első dobozok felénél tartunk, de nagyon imádja.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.30. 10:24

Utánanéztem, és az előző, általam 2002-ben beszerzett kis reklámfilmet valójában 1982-84 között készítette a Purina.
Így most már, hogy a gyártó neve is világos, jól tudjuk, hogy ugyanúgy megvehető akár ezen termék is idehaza. :)

Azért az évek alatt továbbfejlesztették az eredetit, ez már 2012-es! (Sajnos időközben a videót törölték, 2018. 02. hó)



A végén látható púpozott tálról viszont tényleg úgy gondolom, hogy hosszabb távon súlyos egészségkárosodást előidéző dózis, amit ma már mindenhol elismernek, ezért érthetetlen, hogy azt sugallják, hogy a gazdák adjanak csak a macskának kb. napi fél doboz száraztápot. :atyaeg:
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.30. 10:32

Ez pedig a 90-es évekből származó változat. Ez is aranyos.

Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.30. 10:36

Az érdekes belegondolni, hogy az USA-ban már 79-ben is volt cicáknak szóló reklám. Valóban legalább 20 évvel voltunk lemaradva itthon! (Azóta viszont a közbiztonság és a bankrablások terén is behoztuk a lemaradásunkat.)

Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAVÍZIÓ - Cuppi kedvenc filmecskéi

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.09.30. 10:44

Nem gondoltam volna, hogy ennek a terméknek ennyi jópofa reklámja volt. (Van azért jónéhány, ami nem tetszik, így azokat nem is teszem ide.) Én továbbra is egy olyan "rajzos" változatot keresek, ami nincs sehol. Bár ennyi variáns után most már nem is vagyok biztos benne, hogy volt olyan. :aggodik:

Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Előző

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron