MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.25. 13:19

Herceg cicus is megtalálja a puha és magasabb helyeket. És így nem kell lehasalni a kanapé alá, ha gyönyörködni szeretnétek benne.
Én néha el is felejtem, hogy cicánk van, úgy eltűnik a színről :)
Hány göritek van Adrienn? És mit szólnak a Kisherceghez?
Ha kaparófát keresel érdemes megnézni a Vaterán is, néha látok nagyon jókat. Én most a zooplus-on nézelődök, de még gyüjtenem kell rá.
Cicaszemmel jó lenne egy kis segítség Cuppikám :) Neked tetszik a hordó alakú kaparó? :sziv:
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.08.26. 11:39

Macskák, görények és egyéb szőrmókok, haspókok! Újra itt vagyok a színen. :tanc:

Némi családi programsorozat még folyamatban van, így csak röviden kaparok. A nyáladzás egyáltalán nem jellemző ránk és nem jelenthető ki általánosságban, hogy egy faj képviselői rendszeresen csorgatnák a nyálukat. :!!: Esetleg kiéhezett macskáknál fordul elő ilyesmi, amikor már tudják, hogy jön a zebe-zaba és be vannak zsongva, mert már biztosra érzik, hogy rögtön falhatnak, látják, hogy épp bontásra kerül a konzerv stb. (Pavlovi reflex, beindul a nyálelválasztás, ami túl intenzív is lehet, Gazdi mondta.) Idővel ezt kinövik, feltéve, hogy hozzászoknak a rendszeres kajáltatáshoz. A rendszertelenség az, ami eredetileg ezt a jelenséget természetesen úton kiváltja náluk és ez a természetben sincs másképp.

Én kizárólag akkor jártam így, ha egy állatorvosnál nem csak egy röpke injekció, hanem pl. hosszabb beavatkozás volt, pl. vérvétel, ultrahang. Sajnos ilyenkor a stressz hatása okozza a nyálfolyást. Ha Herceg a kocsiban nyáladzott, akkor valószínűleg komoly stresszhelyzetet élt át. Vakargatás és hasonló élvezkedések során (ezen gondolatok = kajára gondolás élménye) szintén bekövetkezhet ilyesmi, mert az agyban a jóleső érzés a jóllakással társulva ugyanazt az ingerületet indítja be, de idővel ezt is kinőhetik a cicák, bár nem minden esetben. Amennyire Gazdi tapasztalta, a kandúrok az érintettek, kisebb korukban és később is.

Cuppi cica más körülmények között, netán az evés gondolatára, vakarástól még soha nem nyáladzott. :red: Bizony!

Nagyon aranyosak a képek, köszönjük. :taps:
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.26. 11:58

Anna írta:Cicaszemmel jó lenne egy kis segítség Cuppikám :) Neked tetszik a hordó alakú kaparó? :sziv:

Hát, ami azt illeti, kismacskáknak minden jöhet, a nagymacskák azonban már válogatósabbak, ők szeretik a teret, a kényelmes és tágas megoldásokat. Ez a hordós verzió egy tömörített és helytakarékos változata a kaparófáknak és kapcsolódó kiegészítőinek.

A box effektus ugyanakkor mindannyiunknál érvényesül: belebújunk mindenbe, aminek 3-nál több oldala van (erről már volt is szó korábban), gyakran akkor is belebújunk, ha bele sem férünk: kosár, doboz, tálka. De láttunk már házimacskát rendszeresen mosógépdobba, mosdóba vagy akár kádba járni aludni. Nekik valószínűleg nem volt egy jó kis dobozkájuk, így talán ott érezték magukat "otthon". A hordó belsejében lévő üreg mindenképpen vonzó számunkra, főleg, ha ott időnként még finomfalatokat is elrejt a gazdi.

Megnéztem a hordó alakú, bebújható Diogenes XXL kaparófákat. Mindenképp ötletes, de mindössze 1 méteresek. Ez pedig viccesen alacsony egy 1 évesél idősebb cicuska számára. Én két lábon állva és a mellsőkkel a fáimat kaparva 60-70 cm-re szoktam felnyújtózni alapjáraton, közben alaposan megmozgatom minden izmomat és kinyújtóztatom elmacskásodott végtagjaimat, majd nekiugrom a fának és jól felhúzódzkodom rajta kétszer olyan magasságba, közben átlépve egy szintet. Ha a fa mindössze 1 méteres lenne, nem lenne hova ugranom és másznom, nyújtóznom. Talán még el is lustulnék, ha ez lenne minden felszerelésem.

Ha viszont két ilyen hordót egymásra lehetne tenni és masszívan összehúzatni őket, akkor annak már lenne értelme, ám jelen esetben, így szingliként ezt az eszközt legfeljebb egy valódi kaparófa, macskajátszótér kiegészítőjeként tudom elképzelni.

Természetesen csakis macska szemmel nézve a kérdést. :ezigen:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.26. 14:33

Jaj Cuppikám, foglalkozzál még egy kicsit lécci a kisrokon bútorzatával :)
Neked melyik tetszik?
No és olyat is találtam, hogy :macskabutorok.hu. Azon pedig a 3-as modell.
Nagyon nagy gond ez nekem, szeretnék olyat venni ami tartós. A létra szerinted praktikus, Te másznál rajta??? :lol:
És mi az a finomság amit Neked elrejt a Gazdi?
Hát, bocs ha az agyadra megyek :aggodik:
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.26. 15:43

Mi a féreghajtót pasztában kaptuk a dokibácsitól.
Szépen be is ment az egész, nem ellenkezett :)
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.26. 15:49

Köszönjük Cuppi és Gazdi!

Hát én azt olvastam a ragdoll stressz és izgalmi állapotban nyálazhat.
Valószínű a stressz lesz a megoldás, mert akkor utazott elsőre kocsiban , na meg hordozóban, meg hát elhoztuk a mamijától és az utolsó testvérkéjétől.
Na meg ahogy írtad kandúrkák is vagyunk, izgultunk is :red:
A vakargatás óta nem nyálzott mondjuk , de majd meglátjuk jövő héten amikor megyünk szuriért és chippért a dokihoz :D
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.26. 16:00

Nálunk ragaszkodott a dr bácsi a tablettához, bár beadni csak 4. próbálkozásra sikerült :( Azt mondta hatásosabb.
Mondjuk azóta találtam jobb rendelőt. A Biovet nekem szimpi, és kedvesek az orvosok.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.27. 01:48

Halihó!

Nekem is voltak ám kérdéseim, tessék azokra is válaszolni, elmaradások vannak több témában is! :rosszall:
;)

Nagyon színvonalasnak találom a macskabutorok.hu termékeit, épp gondolkoztunk Cuppival, hogy beindítunk egy ilyen vállalkozást felesben (és felveszünk egy asztalost), mert lenne rá igény.
A hármas verzió jobb mint a négyes, mert az alján van egy box és bár nincs benne henger, a magassága ezért kárpótol. Szerintem ezt imádni fogja.
(Valahogy nagyon ismerős nekem ez a III. kerület, szerintem én voltam egyszer ennél a kaparófagyártónál, de már nagyon régen. Akkor még a lakására kellett menni, már ha ugyanaz az illető.)
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.27. 06:39

Oké Cuppi és Gazdi- köszönöm szépen a segítséget. Akkor ezt megszavaztuk. Hívom is telón ma a boltot, és megrendelem a 3-as verziót de kombinálva a hengerrel. Henger az kell Cinginek mindenképpen :lol:
Szívesen tesztelném az első cicamászókáitokat. Jelentkezem, mint első vásárló ;)
De könyvíráson is el lehetne gondolkozni Gazdi.
És akkor mi a finomság neve ami rejtőzik , hogy Téged mászásra ösztönözön Cuppikám ?
Képzeld a kisrokonod nagyon fél a széltől, eddig a meleg miatt bújkált, most a redőny hangja készteti rejtőzködésre.
Tegnap este jól nekiszaladt az erkélyajó üvegének, mert nem vette észre, hogy pont becsuktam.
Ennyire tiszta :taps:
A bakiparádéban ilyenen nevetni szoktak, de nekem nem vicces.Szegény beütötte az orrocskáját ;) Sziasztok
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.27. 06:47

Cingi hálás dorombolását küldi Nektek.
Nagyon jó hír, hogy nincs több féreghajtó pirula. Én sem értettem mire jó.
Nagyon aranyos a vers. Még reggel is hangulatba hoz ;) Rám fér, mert szétrobban a fejem, nem bírom a frontokat ;)
Írál még!!!!!!
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron