MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.22. 16:52

Mi a Futár utcában lakunk.Egyszer voltunk Macskakiállításon a Lurdy-ban, de főleg maine coon-okat láttuk. Gyönyörű, hatalmas jószágok.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.22. 17:42

Anna írta:Az első képeken az anyukájával fekszik?

Az a másik ragdoll (különben kandúr) úgy három évvel korábban született ugyanabban az alomban, tehát Cuppi testvére. Pár éve már cukorbeteg, naponta többször kell inzulinozni és elég rossz híreket hallottam felőle legutóbb is egy ismerőstől. :aggodik:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.08.22. 23:49

Ki az ágyból (és ágy alól) hétalvó lustaságok, szőrgombócok, bolhazsákok!
Cuppi Cica szól hozzátok!


Jót mulatoztam Gazdiékkal az offtopic eszmecseréteken. (Ha esetleg a házszámot is meg szeretnétek osztani, ott vannak a PÜ, azaz privát üzenet gombok, teszteljétek le, mire jó.) :)
Mi félúton lakunk a Futár utca és a Göncölszekér között, ez a Görény-köz. Ha legközelebb mentek az említett görény-körrel valamerre :-P, okvetlen kukkantsatok be hozzánk is.
(Ha ezt most egy idetoppanó vendég olvassa, bizisten azt gondolja, hogy " - Atyaég, ezek tényleg egymás hegyén-hátán laknak, nahát, micsoda véletlenek vannak!!" vagy azt, hogy " - Anyám, ezek tutira nem normálisak!")

Macskakiállításról én is hallottam már. :sunglass:
Gazdi mesélt róla régen és hozzátette, hogy mindazok miatt, amiket ott látott, engem sosem fog ilyen ketreces, unalmas és megterhelő helyekre vinni. A FAMKAT-ról így akkor vettem tudomást először, de utoljára is.

A Maine Coon gyönyörű macskafajta, kicsit vadmacskás, kicsit hiúzos figura, nem lakásba való, nagy mozgástér kell neki. Pl. vadaspark vagy tajga...

Herceg, mit találtál a kanapé alatt? Porcicákokat? Aztán nem ám befalni őket, mert annak az lesz a vége, ami ennek a témának a tárgya, tudod!!

Cingi, hogy áll a házburkolás, falszigetelés? Ráfújtál már a fúró, faragó, káromkodó munkásokra? Ne feledd, Te vagy az úr a háznál!!

Gazdi tudakolja, hogy a füves-csikke nem ártott meg senkinek? Csak mert arról nagy a hallgatás és tart tőle, hogy esetleg sok(k) volt a gyanútlan olvasóknak.
Most idejött és leszúrt, mert rosszul írtam egy sorral feljebb a csirkét. Jól van na, de csak azért, mert éhes vagyok és elkalandoztam.

:alarm: NEM LEHET IGAZ! MOST AZÉRT NEM KAPOK HARMADJÁRA VACSORÁT, MERT MEGINT ELSZÚRTAM. Gazdi azt mondja, hogy nem csirke és nem csikke, hanem a CIKKE nem ártott-e meg? (Milyen cikke?! Ennek semmi értelme. Talán cinke!)

:ordit: KAJÁT, KAJÁT, KAJÁT!!

(Gazdi már futva menekül, uccu, ha sietek, még elkapom...)
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.23. 07:15

Szép jó reggelt Cuppika, na meg gondolom te már elintézted a Gazdiék szép reggelét egy kis nyivákolós ébresztővel :-P

Hát igen , kicsit off lett a topik , de hát kezdő Cuppi cica fórum függőséget egy jó kis csevejjel lehet csak igazán kezelni :lol:

Herceg üzeni :
A kanapé alatt van jóóó hűvös parketta , és ott istenien ki lehet terülni . Na meg a család többi szőrös tagja által elrejtett játékokat többnyire ott lehet megtalálni :)
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.23. 13:38

Az úrfi velünk alszik, mert a lányok szobájának egész este zárva az ajtaja így nem tudna kijönni wc-re stb.
Többnyire a fejtámlán vagy a nagypárnák tetején terpeszkedik éjjel :) ( ahhoz képest, hogy úgy indítottunk, hogy van 3 ágya a lakásban és hogy "áááá, tuti nem alszik majd ágyban, nem engedjük :D " )
Hajnali 5-6 körül pedig a páromat nyivákolja fel :ezigen:
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.23. 13:55

Adrienn!
Panaszra semmi ok, már az is a nevelés csúcsa, hogy a lányok hajlandóak a saját ágyukban aludni :)
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.23. 16:06

Köszi :lol:
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: EGÉSZSÉG - A fűevésről

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.24. 11:36

Jajj azért nem vagyunk mi ilyen rossz cicák :D
igazából Herceg nagyon okos macska, csak a kaparófa amit nem igen szívlel, de a bútort is csak nyomogatja , nem sértette még fel a kárpitot (bár csak a kanapé oldalán szórakozik ahol amúgy sem látszana )

A cica wc-t az első alkalommal mi mutattuk meg neki (amikor láttuk, hogy guggolni kezd akkor rátettük) azóta csak oda jár, nem volt baleset :)

a kaparófás tanácsokat nagyon köszönjük, meg is fogadjuk , és valószínűleg beszerzünk egy nagyobb kaparófát... csak még logisztikázni kell, hogy hova is tegyük :-P
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: EGÉSZSÉG - A fűevésről

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.25. 01:32

smucesz írta:Jajj azért nem vagyunk mi ilyen rossz cicák :D

Azt nem tudhatod még, mi következik :jujj:
Lehet, hogy jobb is. :lol:

...de a bútort is csak nyomogatja , nem sértette még fel a kárpitot ...

Majd fogja! Rá kell szoktatni a kaparófára mindenáron. Hangfal van? Olyan szép fekete szövettel az elején. Ő lesz az első igazi áldozat. (Párodnak el ne mondd, mert Hercegnél trónfosztás lesz!)

A cica wc-t az első alkalommal mi mutattuk meg neki (amikor láttuk, hogy guggolni kezd akkor rátettük) azóta csak oda jár, nem volt baleset :)

Helyes, jól csináltátok. De a neheze még hátravan. Ha nagyfiú lesz, akkor figyelmen kívül fogja hagyni a WC-t és ahány sarok a lakásban, mindenhova jelölni fog. Az első ilyennél elkapni, kasztrálásra rohanni. Vagy lehet albérletet váltani, padlóburkolatot cserélni stb. :-)

a kaparófás tanácsokat nagyon köszönjük, meg is fogadjuk , és valószínűleg beszerzünk egy nagyobb kaparófát... csak még logisztikázni kell, hogy hova is tegyük :-P

Sajnos igen, a helyhiány a legnagyobb gond mindenhol. A plafonra erősítve próbáltátok már? Akkor nincs útban a földön és fel is lehet mosni alatta. Ráadásul úgy könnyen ráakasztható. ;) Mármint a macska.
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - A fűevésről

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.25. 08:18

Mindenképp megyünk ivartalanításra, mert ilyen irányú szerződéssel vettük a kis kandúr kezdeményt :D
Na meg persze a jelölést és az ivaros pasi szagot sem szeretnénk sokáig hálótársnak xD
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron