MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2013.06.17. 19:49

Sziasztok!

Bizony kihalt picit a fórum.
Bár amilyen idő van biztos mindenki vízparton medenceszélen pihenget :)

Brigi: én úgy tudom, hogy fürdetni ( ha csak nem kifejezetten gyógyszeres vagy makacs, egészségre ártalmas szennyeződés esetén kell ) akkor sima , kézmeleg vízzel elegendő, mert a samponok csak szárítják a bőrüket . Hajszárítózni tudtommal nem szabad őket. Hercit pont ma fürdettem, mert szörnyen melege volt, kicsit bedugtam a csap alá :) nem igazán lelkesedett a dologért, de azért utána már nem volt olyan bágyadt :)
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: bigi02 » 2013.06.18. 16:37

Szia Smuci!!!

Latom azert te tartod a frontott itt is. :ok:
Persze amilyen meleg van,az jar jol aki kifekszik valamilyen vizpart szelere.Hirtelen jott ez a kanikula. :sweat:
Herci biztos halas volt neked a furdetesert.Kepet nem csinaltal??Megneztem volna.. :-P

Koszi a tippet.Igaz mar vettem egy sampont,de lehet hogy akkor hanyagolva lesz.(Anyukamnak is van cicaja nekik is eltudom vinni.)
Ok akkor a hajszarito kihuzva.Gondoltam amugy,hogy azt nem szeretik mert hangos.A baratnom a kutyajat mindig hajszaritozza,Malnika meg talan elvezi is.
Ma egy kicsit bevizeztem a csajokat, mert nagyon meleg volt.Nedves szivaccsal attoroltem a bundajuk nagy reszet,nem lelkesedtek erte.Utanna jo ideig ment a tisztalkodas.Azzal halaltak meg hogy a fekete,frissen porszivozott szonyegre fekudtek le,vizes bundaval,es ott nyalakodtak meg hemperegtek..gondolhatjatok! :evil: Ordogok.Na mindegy.Nekem ennyit megert. :sun:
Azt meg nem tudjak,hogy hetvegen furdetes lesz... :-P
Majd megirom,hogy-hogy viseltek.Ha tudok hozok kepet is.. :cuki:

Tovabbi szep hetet!
bigi02
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2012.10.03. 16:35

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.07.04. 09:40

Sziasztok Gazdikák!

Hosszabb ideje, hogy elmaradtam, mert nagyon sok üggyel foglalkozom egyszerre és a Cicafórumra már nem jutott az energiámból. Vannak azonban ide passzoló és feltöltésre váró kép és filmanyagok is bőven a gyűjteményemben, úgyhogy nemsokára lesz némi élénkülés, azt elárulhatom. :-)

Megcsodáltam az új képeket... nagyon jó formában van minden szőrös macskagyerek. Brigi, a legutolsó sorozatodból a fürdőkád előtti "érdeklődve nézés" a legszebb. Jó a megvilágítás és a képélesség egyaránt, a kis hópárducok pedig gyönyörűek.
Azt, hogy csinálják, hogy a konyhapultra, sőt a hűtő tetejére is felmásznak? Mármint nálatok szabad ilyet? Nálunk nem. :nem:
A fekete szőnyeget szerintem minél előbb cseréld ki egy fehérre. :-) Vagy már munkába állt egy robotporszívó?

FÜRDÉS TÉMA!
- Rövid verzió: Felejtsd el... minden változatában!
- Hosszabb verzió: A macskának komoly lelki traumát okozol, ha akarata ellenére vizezed vagy fürdeted őket. Bosszúság nekik és újra nyalhatják magukat végig tetőtől-talpig. Most, a szőrhullatós időszakban dupla szőradagot nyelnek le feleslegesen emiatt. Egyáltalán nincs szükségük semmiféle - ember által végzett - vizes beavatkozásra.

A hajszárító már nem csak lelki trauma, de valóságos sokk-hatás is számukra. Ilyenkor rövidebb időre az immunrendszerük is legyengül és ezáltal a szervezetükben esetlegesen jelenlévő - máskülönben háttérbe szorított - kórokozók "felerősödhetnek", ami az állat gyors lebetegedéséhez vezet(het).
A kutyák témáját meg se említsétek, mert ilyen erővel írhattatok volna rozmárt vagy cerkófmajmot is... e tekintetben mindannyian különböznek, nincs sok közük egymáshoz.
Például azért mert a kutya szeret ugatni, a macskát még nem kell ostorozni, hogy" - Nem, nem nyaúú. VAÚÚ! Mirci, mondd: VAÚÚÚÚ.... - Nem, nem miaúú. Hanem VAÚÚ. Rajta! Nyávogj: VAÚÚÚ!...."
:rosszall:
- Na jó... csak nem mondod, hogy vaúú... akkor megyünk fürdeni. Gyere szépen.


A macskáknak alapvetően nincs szükségük fürdésre, mert ők más technikával tisztítják magukat. Kiváltképp nincs szükségük a minőségi (antibiotikumokkal, fogamzásgátlókkal, számtalan különféle vegyi anyaggal, valamint klórral szennyezett), kemény csapvízünkre, ami az ő bőrükön keresztül is felszívódik. (Már ha egyáltalán nem azt kapnak inni is, mert sajnos az is gyakori!) Nincs szükségük ilyen módon a testhőmérsékletük csökkentésére... Lehet, hogy majd elterülnek egy árnyékos részen a lakásban, pl. a konyhakövön és pihegnek... de a természetben sincs ez másképp, lásd a macskaféléket az afrikai szavannán! A fő, hogy nem szabad külső megoldásokat rájuk erőltetni. A bevizezett/eláztatott bundájuk helyreállítása igenis komoly gondot okoz nekik, úgyhogy csak akkor fürdessetek egy macskát, ha valamiért komolyan meg kell őt büntetni.

Lehet viszont a vizestálkába jégkockát rakni (azt is tiszta vízből, ne csapvízből), vagy hűtöttebb konzervkaját adni nekik.

Olyat is lehet csinálni, hogy nagyon-nagyon vékony sugárban megengeditek a kád csapját és utána a kád ellentétes végébe berakjátok a macskát. Majd ő megszemléli azt a vízsugarat... ha akarja. Az se kizárt, hogy beleteszi a mancsát, vagy belelefetyel. Ha hűsíteni szeretné magát, majd igenis megteszi. Bár ez nagyon ritka jelenség, nem egyedülálló (mármint, hogy részben a víz alá áll). Léteznek tehát fürdőző macskák is. Előző életükben bizonyára fókák vagy delfinek lehettek... :-P

Az általam preferált egyedüli jó megoldás a jövőben egyre gyakrabban várható szélsőségesen meleg, forró nyári időszakokra a KLÍMA.
(Jellemzően összesenjében 3 ilyen hét van egy évben idehaza, tehát nagyjából 3 x 7 x 24 óráról beszélhetünk éves szinten.)

Egyszer kell megvenni, egyszer kell felszereltetni, de akkor minőséget kell vásárolni. Jól kell megválasztani a teljesítményt, nem szabad sem alul, sem túlméretezni. Fontos, hogy közvetlenül ne fújhasson rá emberre, állatra, alatta ne legyen munkaterület, ágy, ülőhely, mert akkor csak a gond lesz és az egészségkárosító hatását hamar megtapasztaljuk. A klíma, ha jól tervezetten kerül telepítésre, egyenletesen és észrevétlenül tudja lehűteni a lakás egy részének hőmérsékletét és kellőképpen szinten tudja azt tartani. Extrém hőségben ez megváltás embernek és állatnak egyaránt. Mivel az informatikai szakszolgáltatások mellett 10 éven keresztül a klíma-légtechnika szerelés volt a cégem másik "fő" tevékenysége és rengeteg készüléket szereltünk, illetve rendszeresen karbantartottunk ennyi idő alatt, nagyon komoly tapasztalatom van - lakossági területen nézve is - a gyakori hibákat illetően.

Tehát ha minden kötél szakad, akkor sincs fürdetés! :!!:

További jó nyaralgatást Cicusok és Gazdikák!
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi1 » 2013.07.18. 13:44

Sziasztok kedves Gazdik!

Gondoltam meglátogatom a fórumot, de úgy látom mindenki élvezi a nyári örömöket :sun: , mert egyelőre nincs nagy mozgolódás.
A cicusok képeit én is mindig többször megnézem, mert nagyon aranyosak. :doromb:
Smucesz nagyon aranyos a kislányod ahogy Herceget babusgatja, dédelgeti. Tényleg imádhatják egymást.
Yukinak és Sorának nagyon jó dolguk van, mindenhova felmehetnek, kényelembe helyezhetik magukat bárhol. És ki is használják a kis szőrösök. Nagyon jók a képek.
Anna, Cingiről rég láttunk képeket. Szemével most már minden rendben van? Egy éve még sokat bajlódtatok vele.
Elizáról is legutóbb húsvétkor kaptunk képeket. Ő is nagyon szép cica és Mixi is.
Feltöltök két képet, hogy kedvet kapjatok Ti is. :)
Gazdi2 nagyon sokat dolgozik az elmúlt 2-3 hétben szinte ki sem lehetett robbantani a számítógépétől.

További jó nyaralást kívánok mindenkinek! :sunglass:

Gazdi1
Gazdi1
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.06.16. 08:53

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi1 » 2013.07.26. 07:11

Kedves Anna! :virag:

Sok boldog névnapot kívánunk! :celebrate:

Gazdi1
Gazdi1
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.06.16. 08:53

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.07.26. 20:13

Köszönöm szépen, nagyon jól esett. Gondolok a Fórumcicusokra és Gazdikra, szinte mindennap idenézek. Gazdi 2 a hajtómotor, remélem azért lassan jön egy kis pihi is.
Nekünk a Cingivel nagyon jó együtt élni. Nincs semmi rendkívüli esemény. Éljük monoton mindennapjaink. Béke és nyugalom.
Én is szoktam visszanézni a cicaképeiteket.
Az elmúlt félévben Cingi nőtt, így igazán méretes . Nagyon elegáns :)
Hogy vagytok? Minden jót.....
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.08.13. 16:02

Sziasztok Cicapajtik és Gazdikák!

Hát itt már csak iskolakezdés után jön az élénkülés, az egyszer biztos. Én sem jutottam "fórumközelbe", de ahogy látom Ti is ritkán. :-P

Mi jól vagyunk, nyaralunk, hűsölünk, Cuppi és Floki kényeztet minket nap mint nap.

Nagyon szeretnénk látni már egy újabb fotót Cingiről, Anna!

Smuci, Brigi.... Ti is írhatnátok, hogy megy sorotok?
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi1 » 2013.09.01. 05:54

Sziasztok!

Szia Anna!
Köszi a képeket Cingiről, nagyon szép cica, nekem a színe is nagyon tetszik.

Úgy tűnik nemcsak a diákok mentek nyári szünetre, hanem a fórum is. De holnap kezdődik az iskola, talán a fórum is majd kicsit felélénkül az iskolakezdési időszak után.
Tényleg jól eltűnt mindenki, irgum-burgum! :) Viszont annál nagyobb örömmel fogjuk nézegetni a nyáron készült és ide feltöltött képeket, ugye? ;) Remélem szép nyaratok volt, sok élménnyel gazdagodtatok és a cicákat is kényeztettétek. Majd én is csipkedem magam és töltök fel Cuppi képeket.
Addig is még szép napot!

Gazdi1
Gazdi1
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.06.16. 08:53

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: bigi02 » 2013.09.02. 13:22

Sziasztok!

Ugy erzem,most hogy kozelednek a huvos,esos napok gyakrabban leszunk a forumon.. ;) Nyaron csak ritkan toltom gepkozelben az idomet,ha tehetem inkabb kint vagyok a szabadban.De gondolom nem csak en vagyok igy ezzel..
Sora es Yuki is nagyon elvezte a kertben tett setakat.Uldoztek a bogarakat,lestek a madarakat es vadul fujtak az idegen cicakra.Nalunk csak a teraszon tudtak pihenni, csak a nagyinal van nagy,biztonsagos kert,sok gyumolcsfaval.Ide csak ritkan vittuk el oket mert kocsikazni nem nagyon szeretnek.A kertben hamot kaptak amit eloszor nem nagyon elveztek,de kesobb megszoktak.Jah a furdes elmaradt..mindenki oromere. :) Csak egy kis langyos szivacsos torolgetest kaptak amikor 40 fok volt,de azt lathatoan elveztek.Sora amugy se fel a viztol,gyakran iszik a csapbol es imad mellem ugrani a furdokadba mikozben tussolok.Biztos jol szorakozik rajtam mikor minden alkalommal halalra ilyeszt. :tanc:

Kedves Gazdi 2:
Koszonom a hasznos tippeket a furdessel kapcsolatban.Sokszor jokat kacagtam a vicces megfogalmazasokon,parom tobbszor is megnezte ,hogy mit olvasok.Utolag is koszonom a vidam perceket. :sun: A fekete szonyeget,nem csereltuk le mivel ajandekba kaptuk es nagyon szertjuk.Tokeletesen illik a szobahoz es a butorokhoz,es a lanyok bundajat se festettuk at feketere (bar tobb helyrol is kaptunk ilyen tippeket) A legegyszerubb megoldast valasztottuk.Vettunk egy szuper porszivot!! :cool: Nem nem robotporszivo,de eletunk eddigi legjobb valasztasa volt.Allo porszivo,egy csomo extraval es ami a fontos 5 perc alatt ujja varazsolja a szonyeget.Jah es nem is volt draga..
Mi volt meg,jah igen a konyhapult. Nalunk alapszabaly,hogy se konyhapultra,se asztalra nem masznak fel a cicak..Higenia es a tobbi okokbol.Aztan jott a nagyi(anyukam) itt volt 3 napot meg mi Visegradon pihentunk,es mire hazajottunk mar el lettek rontva a gyerekek. :jujj: Anyukam mindent megengedett nekik,mi pedig nem gyozzuk ujra nevelni oket.Hat igy tortent..Ezzel kapcsolatban varoma tippeket mert azota is folyik a nevelesi kiserlet.Csak annyit ertunk el,hogy leugranak ha meglatnak minket,de nyilvanvalo hogy imadnak olyan helyen lenni ahol nem lenne szabad.
Remelem azert neketek Cuppival es Flokival a munka melett egy kis pihenesre is jutott idotok.Neha ki kell kapcsolni es elvezni kell az eletet.Mindenkinek kell a feltoltodes!!Szoval csak mertekkel a munkat.
Majd elfelejtettem a kepek! Imadom ahogy Cuppi olyan damasan ul a kertben.Biztos imad o is kint lenni.Floki cica meg a mindent tudo mosolyaval olyan mintha epp azt kerdezne.”Mit nezunk ma?” :doromb:

Szia Anna!
Az a jo ha a mindennapok bekesek es nyugalmasak.. :) Cingi biztos sokat not,latni a kepeken. Hosszabb es dussabb lett a bundaja,es a szine is egesz kulonleges.Zabalnivalo ahogy alszik.. :ok:
En is sokat nezegettem a kepeket,ha kell egy kis vidamsag akkor ez a bevallt “gyogyszer” :-P
Smuci te merre jarsz?? Hianyzol am!!!

Szep hetet mindenkinek!!
bigi02
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2012.10.03. 16:35

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi1 » 2013.09.06. 05:50

Sziasztok!

Brigi, már értem, hogy akkor hogy kerülhetnek a cicák a konyhapultra. Pont erre gondoltam én is, hogy higiéniai okokból nem szerencsés mindenhova felengedni őket. Ki tudja mi minden van a tappancsukon. Leszoktatási ügyben Gazdi2-nek biztos lesznek tippjei.
A képek nagyon tetszenek, a kerti madárles kép szerintem szuper (kár, hogy el van forgatva). Irtó szépek a cicák. :ezigen:

Addig is amíg a többiek is életjelt adnak, szép hétvégét mindenkinek (most még kellemes idő lesz, lehet a kertben sétáltatni a cicákat)!
Gazdi1
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.06.16. 08:53

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron