MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.07.03. 09:26

Szia Anna!


Bocs, hogy eddig nem írtam vissza, nagyon elfoglalt voltam, pedig megnéztük a képet már rögtön a feltöltésed után. Mindkettőnknek tetszett a kis szőrös. :)

A fórummal kapcsolatosan, ha van kedved, besegíthetsz: el lehet küldeni a linkjét (http://www.cuppi.hu/forum) macskás, ragdollos oldalakra, portálokra, linkgyűjteményeknek (pl. macska.lap.hu, ragdoll.lap.hu stb.), továbbá meglévő fórumokra is meg lehet írni.
Bár eddig csak Te kérted, hogy legyen egy ilyen oldal is, jó ötletnek találtam és hosszabb távon még be is indulhat. A google robotja már rátalált és felderítette az eddig tartalmát. Jól látható, ha beírod, hogy hazai ragdoll fórum (mert egyelőre ezt a címet kapta az oldal) legelső találatként hozza ki, tehát már betárazta magának.

Nyilván ennek köszönhető, hogy külföldről máris rátaláltak aljas spammerek, akiket éppen az előbb likvidáltam a regisztráltak közül, mert máris baromságokat küldtek be a meglévő tartalomhoz. Hosszabb távon reméljük nem lesz sok gond az ilyenekkel. :nem:

A lényeg, hogy nem lehet azt várni, hogy rögtön tucatnyian írkáljanak ide vagy mondjuk itt kezdjenek el blogot vezetni. Nem aggódnék akkor sem, ha csak páran használnánk ezt az oldalt még évek múltán is, a cél ugyanis az volt, hogy legyen meg a lehetőség, a többi már nem rajtunk múlik. Ha valaki keres a témában, előbb-utóbb rátalálhat.

Örülök, hogy a cicád szeme helyrejött. A doktor bácsis válasz-kérdésekről most már elárulhatom, hogy én voltam mögöttük. :D

Mi a macsek neve?

Üdv.
Gazdi2
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.07.03. 16:47

Kedves Gazdi!
Tudtam , hogy a doktor bácsi Te vagy. A mi tiszteletbeli doktorunk.
Nagyon kedves doktor nénire találtam itt a közelünkben. Jól felszerelt a rendelő. Cingi( ez a neve) az első ragdoll páciense.
Szóval szükségem lesz a tanácsaidra ezután is.
Nem baj ha nehezen indul a fórum, tényleg a lényeg a lehetőség.
Bár a "macskaparás" nagyon ötletes megoldás- csak tartottam attól, hogy mégsem erre szántad.
Az maradjon Cuppi-é.
Hogy bírjátok a hőséget?
Minden jót kívánok
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.07.04. 18:58

Szia Anna!

Köszönjük a jókívánságokat. :) A meleget klímával bírjuk... Jól feltöltjük a szobákat finom hűs levegővel, aztán élvezkedünk. A gazdi cégének egykor ez volt a főtevékenysége, így el vagyunk látva. Nyau, de jó dolgunk van. Tegnap Floki is beugrott és itt maradt egy hosszabb hűsölésre, közben szőrkefélést is kapott. Nagyon élvezte, de aztán a lábaimmal kezdett játszani, amit nem díjaztam.

Nálatok hány fok van és Cingi cica hogy bírja?

Megkérem majd a gazdit, hogy töltsön fel újabb képeket. Cingiről is várunk ám újabbakat :!:

Szia!
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.07.05. 14:11

Szia Cuppi és Üdvözlöm a Kedves Gazdit!
Nem tudom megunni a videóid nézegetését, engem már más nem is érdekel az interneten.
Várom nagyon az újakat. Én nem értek a műszaki dolgokhoz, de majd segítséggel én is rakok fel képeket.
Cingi a járólapon fekszik legszívesebben. Nálunk is megy a légkondi, de csak diszkréten, mert én nem bírom:(
Jaj de szép zöld fű van Nálatok, nem csoda, hogy finom is. Mi is kétlaki életet éltünk, de a mi kertünk és kerítésünk nem cicabarát, így Cinginek marad az erkély:(
Meg sem merem Neki mutatni milyen életed van, még a végén irigykedne. Honnan vannak a játékaid? Abban utánozhatnánk. Én mindenhol csak műszőr egeret látok, azt pedig tépi/eszi Cingi.A féléves Trixi bútorunk is megadta magát.
Úgyhogy megyünk költekezni, Jó lenne útbaigazítás Tőletek merre keresgéljek.
Lehet, hogy azért is nehezen indul a fórum, mert kevesen vagytok még? Szerinted Gazdi hány ragdoll élhet Szép Hazánkban?
Érezzétek jól Magatokat!
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.07.10. 15:21

Szia Anna és szia Cingi!


Lesznek ám új videók, biztos vagyok benne, hogy azok is tetszeni fognak. A bókokat és a dícséreteket köszönjük, nagyon jólestek. :D

A fűben sok munka, locsolás és egyéb kiegészítő tevékenység van, hogy ilyen szép.

Az egerek valóban műk, de nem szőrösek, a macskáknak nem jó rágni őket, így hamar leszoknak róla és inkább pofozzák, marcangolják őket, de csak karommal, nem szájjal. Bezzeg egy madzagot, cérnát! Azt már foggal-körömmel tépik.
(Azért a sündisznóból, aminek hosszú selymes szőre volt, Cuppi is előszeretettel fogyasztott, el is lett kobozva tőle.)

A Trixy bútor története tetszett, jót nevettem rajta. Ám úgy gondolom, ha van kaparófa, akkor a többi bútoron nem lehet károkozás. Nálunk Cuppi a szőnyegpadló falszegélyét, illetve az ágy (alsó és felső) kárpitozását kapargatta néha. Előzőt kedvtelésből, utóbbit inkább ébresztő gyanánt. Leszoktatni nem nagyon kellett semmiféle más bútorkaparásról, merthogy amikor ilyen irányú kedve támadt, akkor megrohanta a kaparófát... és azóta is ezt teszi.

Meggyőződésem, hogy ha idejében van rászoktatva erre a tevékenységre, akkor soha semmiben nem fog kárt tenni. Itt nincs szétmarcangolt kispárna vagy kikapart szőnyegpadló, a bútorokra pedig még nálunk is jobban vigyáz. Van továbbá egy parancsszó, amit Cuppi kiskora óta tisztel, ez is csak nevelés kérdése. "Fújjj" és fülét-farkát behúzva abbahagyja a tiltott tevékenységet. Pl. nem esszük meg az ajándékba kapott vágott virágot, nem fújunk Floki cicára már 2 méterről, nem megyünk ki az erkélyre egyedül stb. Ha valaki látja, mindig értetlenkedik, hogy lehet egy macskát ilyen jómodorra nevelni. :lol:

Pedig semmi extra, sőt! Egy ilyen módszerrel jobban nevelhető és tanítható tovább más, számára is hasznos funkciókra. Cuppi így pl. jelzi, ha egy poloska jött a lakásba és észrevette, ugyanakkor nem vadászik a fullánkos rovarokra (méh, darázs), amikor az a lakásba kerül, de pl. egy légy rendkívül izgalomba tudja hozni és hatalmasakat ugrik, majd a levegőben a lomos farkával kormányoza átfordulva a két mellső lábával "tapsol", de általában lukat fog. Függöny közelében azonban tudja, hogy "fúúúj", és ott nem csinálja. Nagyon érdekes, hogy akármit szeretnénk tiltani neki 2-3 alkalomnál többször ritkán kell jelezni, megtanulja. Szerintem fontos az alapvető idomítás, mindkét fél közös érdeke.

Láttunk már neveletlen macskákat :twisted: máshol, akikkel nem lehetett bírni és fél év alatt leamortizálták a fél lakást. :P Pedig a macskák viselkedése a gazdáikra, illetve az ő törődésükre, ill. nemtörődömségükre jellemző, egyikből lehet következtetni a másikra. (Ahogy pl. az ún. "hiperaktív" gyerekeknél sem a gyerekkel van a gond, csak a nemtörődöm szülővel, akinek még korai volt gyereket vállalni, mert nem törődik vele, nem játszik vele, nem olvas neki, magára hagyja stb.)

Cuppinak hasznos utasítások még a Gyere!, Keresd!, Futás!, Fel a fára!... vagy izgalmas kérdés a - Hol a Floki? - vagy a - Hol a madár? - meg a - Csip-csip?! Ilyenkor máris vad farokborzolás, csapkodás, mekegve fográzás és a többi :lol:

Azt, hogy hány ragdoll macsek lehet az országban... nehéz lenne "kiszámítani", de semmiképpen sem gondolnám, hogy néhány tucatnál több fajtatiszta példány él kis országunkban jelenleg.

Most mennem kell, majd folytatjuk.
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.07.11. 17:03

Nahát , Cuppi ennyi mindent tudsz? Akkor Te nagyon édes, okos cicus vagy !
Mégis csak kijár a külön fórum Nektek ( biztos leszünk még többen is), mert Ti ragdollok kicsit külön kategória vagytok.
Cingi sem kártékony, csak a kaparófán tépked, még így is, hogy több darabra hullt. Lúzer macskának szoktam emlegetni, sosem karmol, sosem harap, sohasem fújt még. Nálunk csak akkor van gáz, ha berepül egy bogár, rovar. Azonnal felébred és őrült tekintettel rohan üldözni. Annyira extázisba jön, hogy sokszor leesik a radiátorról a nagy fogás hevében. Néha meg is eszi őket. Szóval a " fúj" szó igazán helyénvaló lenne. Más gond igazán nincs is.
A " hol a Cingi"-re előbújik, és az "elkaplak"-ra elrohan. Ennyi a tudománya.
Várjuk a videókat.Szép estét Nektek.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.14. 08:59

Szia Anna!


Lassan véget ér a nyár és a régóta tartó hőség is. Várunk majd újabb képeket Cingiről, mert Cuppi már rég látta. :-)

Hogy vagytok? Azóta nem volt szempirosodás?

Üdv.
Gazdi2
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.19. 07:57

Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést, nagyon jól vagyunk.
A szemével azóta nem volt gond. Pár napja az öklendezésével rémített Cingi halálra. Ez volt az első szőrhányás. Jajj!
2 napig tartott, közben nem is evett. De már jól van, és bepótolja az evés-ivást.
Cuppi kap valami szőroldó pasztát?
Várom a híreket, képeket. Minden jót Nektek
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.19. 10:17

Sziasztok!


Nagyon édesek a cicák, köszönjük a képeket! :D

Adriennek jelzem, hogy a fórumra naponta 2-3 külföldi spammelő regisztrál és tesz közzé külföldi weboldalakra mutató reklámokat és linkeket, ami tarthatatlan, ezért különféle biztonsági beállítások révén ezt kiküszöböltem. :lol: Így csak az idejüket pazarolják, a reklámjaik pedig egyáltalán nem jelennek meg. Ezzel azonban együtt jár az is sajnos, hogy egy rendes felhasználó üzenete sem jelenik meg, csak miután én azt manuálisan engedélyezem, onnantól kezdve viszont nem lesz több fennakadása.

Mivel én is csak mostanában kezdtem ezt a fórum kezelést, még nekem is új és apránként tudom kitapasztalni a millió funkcióját. Mostanra érett meg bennem a fentiek miatt, hogy a főoldalra kiteszek majd egy ezzel kapcsolatos tájékoztatót és mivel általában hetente-kéthetente egyszer-kétszer kukkantok be ide, fontos, hogy közvetlenül is jelezni tudják nekem az újonnan regisztrált felhasználók az írási jogosultságuk aktiválásának kérését, hogy azt felgyorsítsuk. Pl. a Macskaparás oldalon, mert arról azonnal kapok jelzést és már csinálom is. (Adrienn nagyon jól csináltad.)

Anna, a szőrhányásról meg egyéb "gyomorforgató kérdésekről" majd írok még és jól kibeszéljük, de azt a szöveget már eleve a másik (egészségügyi) rovatba fogom tenni, nem a képek közé.

Innen folytatjuk, most csak ennyire futotta az időmből. Cingiről távolabbi képeket is szeretnénk látni, nem csak ilyen nagyon közelit. :-) Lehet, hogy azért is bandzsít, hihi.

Üdv.
Gazdi2
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: Cicapofa - Ragdoll macsekok képei

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.19. 21:12

Sziasztok ragdoll Gazdik!!

Jövő héten akkor élesítjük a Gazdi1 által készített Cuppi-kisfilmeket! :P Gazdi2, azaz az én dolgom az anyagok szelektálása, a videó megvágása, több film egybemontírozása, majd a "zenei hangulat" megválasztása, zenei aláfestés készítése, olykor zenei vágása... ááááhhh, soroljam? :o Utána jöhet végre a várva-várt feltöltés... majd aztán a beszerkesztés a honlapra, hogy onnan elérhető legyen. Mostantól akkor vehetjük is ezt a jövő hétre betervezett programomnak, úgyhogy mindenképpen el fog készülni.

Nahát, nagyon kis cukik ezek a ragdoll cicuskák. Örültem mindkét képnek. Herceg kandúrka fókabarna színéhez tökéletesen passzol a kis csokiszínű kaparófa, ezt bizonyára értékeli is majd, ahogy ő is sötétedni fog apránként. Ami pedig a háttérben látható szekrénysort illeti, hááát, ifjúkoromban nekem is olyan volt úgy 12 éven át.

És az a bevásárlókosaras kép? Juujj, nagyon jó lett. Cingi is a közértbe akart menni, vagy legalábbis kivenni részét a cicakonzervek és egyéb macskafalatok kiválasztásának nyáladzós ceremoniájából? Persze az is lehet, hogy csak rátört a box-kedv. Értsd: mindenbe belemászunk, ami doboz, kosár, lavór, táska, illetve minimum 3 oldala van.

A képek méretével kapcsolatosan úgy érzem, újabb feladatot kaptam. :-) Természetesen ez nem gond, hiszen az a cél, hogy tökéletesen és felhasználóbarát módon tudjuk élvezni a fórumot. Ki tudja, hogy hányan és milyen ütemben fognak még csatlakozni hozzánk, mindenesetre addig is jó lesz felkészülni az ilyen alapvető igényeket illetően. Egyelőre pedig élvezzük a ragdoll-triónkat, hiszen már ez is egy kis szövetség.

Alomtálca és cicarókázás gondolatokat akkor a másik (egészségügyi) témakörben indítom el. :-)

Én is tesztelem mindjárt a képfeltöltést egy méretes példánnyal (Kb. 4 MB-os fotó). A képen látható remek gyalogszőrös egy vérbeli ZACSKA lesz, azaz "amikor csak lehet, zacskóba vagy nejlonzsákba bújó macska".

Gazdi2
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Következő

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron