MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Eliza » 2013.04.30. 16:07

Cuppi képei nagyon jók, nem látszik a kora, szeretném ha Eliza ílyen jól nézne ki 10 év felett !
Eliza
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.03.10. 20:05

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.05.02. 09:08

Sziasztok!

Zsóka, örülök, hogy vissza tudtál jönni az új jelszóval. :-)

Az éjszakai adagot is fokozatosan lehetne csökkenteni, baj nem lehet belőle. A macska tanulja meg, hogy akkor van kaja, amikor ti is fent vagyok. Éjszaka pedig alvás van, nem nassolás.
Ha apránként csökkented az adagjukat, meg fogják szokni, de attól még lehet, hogy reggel korán lesz ébresztő. :-P Így most nincs ilyen, úgy gondolod? Úgy értem, hogy azért hagyjátok nekik kint a száraztápot pár tálkával éjszakára, hogy reggel ne keltsenek benneteket?

komoly hízelkedés esete áll elő az alvásunk rovására.
:lol:

Az jó jel, hogy az alutasakossal csillapítja étvágyát a száraz helyett!! Csak így tovább!
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.05.03. 00:13

Szia Zsóka!

Megnéztem a macskaetetésre vonatkozó az új képet, és attól mert most függőleges lett, a szélei sajnos még ugyanúgy nem látszottak. De szerintem a szöveg egyáltalán nem félreérthető, eddig sem volt az. Amikor fényképezted, szerintem egyszerűen csak nem fért bele a teljes papír. Vakut viszont ne használj ilyen közelről, mert az csak kiégeti a kép közepét.

Elforgattam oldalra, így most újra kitekert nyak nélkül olvasható.
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.05.05. 10:02

Sziasztok Cicalurkók és Macskagazdik!

Eszembe jutott pár kérdés.
Anna, 1 évvel ezelőtt Cingi cica szeme ügyében fordultál hozzám először. Azóta többször szóba jött ez a téma.
Mostanában mi a helyzet, nem szokott neki piros lenni? Nincs nyitott ablakban nézelődés azóta?
És a fülén a folt? Egyszer írtad, hogy küldesz majd képet, aztán elmaradt.
Nemrég pedig jelezted, hogy valami hányásos gond is akadt. Micsoda?

Smuci, Herceg nem rágta meg a töltőkábeleiteket azóta sem? Más garázdaságot nem művelt?
A műtét óta észrevettél rajta valami érdekességet, ami javára vált és nektek könnyebbség esetleg? (pl. jelölések elhagyása)

A legutolsó (a honlapon is bemutatott) Vitacraft Compact Ultra macskaalom szállítmányunk kifogyását követően immár mi is a Fressnapf Premiere Excellence almot vesszük. Az unpraktikus zsákos kiszerelést úgy oldottuk meg, hogy a tucatnyi meglévő, más célra félretett, füllel is ellátott Compact Ultra kartondobozok tetejét felnyitjuk és abba öntjük a Premiere almot, majd visszazárjuk őket. Így a számunkra megszokott módon kis helyen tárolhatók, jól mozgathatók és önthetők a tálba.
Gazdi1 megállapította, hogy még az előzőnél is jobb nedvszívó képességű, továbbá a kellemes, de diszkrét illatanyaga miatt is minőségibb, mint a másik (a Compact Ultra szagtalan), a 4 kg-os dobozra vetített ára pedig 500 Ft-tal olcsóbb, tehát megérte váltanunk. Amióta Floki is beköltözött a lépcsőházba és egyre többször végzi az ott kikészített alomba a dolgát, kétszeres tempóban kezdett fogyni a Vitacraft alom, ezért gazdaságossági okból is célszerű és ésszerű volt egy ilyesféle váltás. Szerintem először Anna írta ezt az almot, hogy milyen jó, arra emlékszem (most nem kerestem vissza).

És hogy élvezik a cicák a napocskás szép időt? :sun:
:tanc:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2013.05.06. 07:41

Sziasztok!

Gazdi, kérdéseidre válaszolva.
Herceg azóta nem rág vezetékeket, már nyugodtan kirakhatom a telefont tölteni a nappaliba, nem is érdekli.
A műtét óta sok minden változott, kicsit még a személyisége is. Sokkal bújósabb, dörgölőzősebb. Ha megállok valahol akkor odajön és bújik a lábamhoz, nyávog.
A jelölgetés teljesen megszűnt már , igaz arra várni kellett kicsit, amíg kiürültek a hormonok , de ma már semmi. A pofiját se dörgöli folyton az bejárati ajtónak és már nem akar szökni amint kinyitjuk az ajtót. Kiszalad elénk az előtérbe és ahogy meglát eldobja magát és a pocakját mutatja, hogy vakarjuk :D Nyugodtabb is és megint szívesen játszik a játékaival.

Pe almot én már közel 3 éve használok a görények alá, de nekem a levendulás tetszik abból leginkább, bár a simának a púder illata sem rossz csak attól Herci tüsszög kaparás után.
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.05.06. 17:23

Szia, Drága Gazdi!
Aranyos az érdeklődésed és jogos is, hiszen nálunk tényleg a Te tanácsaid határozták meg Cingi életét.
És mivel profi segítséget kaptunk, jelentem semmi okom a panaszra. Azaz minden rendben-kopp-kopp.
Ami a hányás téma, arról tapintatból inkább nem meséltem :( Mindig az éj leple alatt jön rá és a legkacifántosabb helyekre produkál. Van úgy, hogy napok múlva bukkanok rá, pl. a 2x2m-es ágy alatt középen. Jó, hogy nálunk nincs szőnyeg....
Ha pedig reggel mohón habzsol, akkor volt már hogy a mászókája tetejéről borított be mindent :( Ennyi a bánat, de ez is apróság, mert neki mindent szabad :)
Próbáltam a füléről közeli képet küldeni, de másik kép ment át, mert a tallózót mindig félrenyomom. Nem azokat a képeket küldöm, amiket szeretném.
Cuppi nagyon rendes, hogy megbarátkozott az új alommal, örülök, hogy ha már kényszerűségből váltani kellett, akkor sikerült egyből jól választanotok. Van ebből az alomból " white sensation" változat. Árban hasonló, de könnyebb a zacskót kezelni, mert van füle és vissza is zárható.
Sziasztok.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi1 » 2013.05.07. 09:29

Boldog szülinapot Hercegnek!
:cake: :celebrate:
Gazdi1
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.06.16. 08:53

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.05.07. 12:42

Szépséges Kisherceg, Hepibörszdéjtuju. Jó egészséget és hosszú életet. :cake:
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.05.08. 11:44

:cake: BOLDOG SZÜLINAPOT HERCI CICA!! A MACSKAISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG! :cake:

Macskaisten.jpg
Macskaisten.jpg (33.15 KiB) Megtekintve 10792 alkalommal.


(Én tegnap lemaradtam a nagy köszöntésről!)

:celebrate: :celebrate: :celebrate:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: bigi02 » 2013.05.09. 19:42

Nagyon Boldog Szulinapot Herceg Urfi!!! :taps: :cake: :celebrate:
bigi02
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2012.10.03. 16:35

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron