MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2013.04.02. 18:52

Nagyon Boldog Szülinapot Cuppi !!!! :cake: :celebrate: :celebrate:
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Eliza » 2013.04.02. 20:18

Gazdi2 írta:
Ez a nap, most valóban Cuppié, hiszen 14 éves! :cake:

Este Macskabál!


Gratulálunk Cuppinak 14. szülinapja alkalmából. és főleg mert nem látszik rajta, fiatalos,pedig ez már tisztes macskakor !!!
Már valószínűleg tart a macskabál is:)
Eliza
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.03.10. 20:05

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: bigi02 » 2013.04.02. 23:14

Nagyon Boldog Szulinapot Cuppi!!!! :celebrate: :cake: :sziv: :doromb:

Meg legalabb ennyi (14) boldog evet kivanunk neked!! :taps:

Sora es Yuki is dorombolos,miakolos,bulit kivan!! :tanc:

Gazdi2 koszonjuk a Macskak Balja II. Reszet! Ismet kitettel magadert!Fantasztikus lett! ;) Ostehetseg vagy!
bigi02
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2012.10.03. 16:35

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2013.04.03. 07:58

Gazdi, tényleg nagyon jó lett a Macskabál folytatása :)
igazán kiadhatnál egy verses kötetet :D

Mit kapott Cuppi a szülinapjára ? :)
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.04.03. 10:14

Sziasztok Gazdikák!

Köszönjük a kedves köszöntéseket, melyektől Cuppi nagyon boldog volt. :sun: Ajándékot már nem tudunk neki kitalálni, enni pedig csak diétás kajákat ehet többnyire, így nagy meglepetés eleve nem érhette. ;)
Elmondása szerint a számokat 10 után már keveri, úgyhogy követni sem tud minket az időben. :-P
Lehet, hogy nem is baj, nem kell, hogy idősödő macskának érezze magát.

A Macskabált illetően jól telt a cicamuri és olvastam, hogy nektek is sikerült beleélni magatokat a hangulatába. Az időzavar remélem nem okozott gondott... hogy a szilveszteri hóesésben tervezett készülődésből és útra kelésből áprilisi érkezés lett. :D
Mire elkészültem, már jojózott a szemem, úgyhogy lesz még egy egybegyúrt és finomított verzió is valamikor, csak a rend kedvéért. :taps:

Az embermagasságú hóemberünk mostanra olvadt el, majd készítek róla egy kis képösszeállítást. Cuppi minden nap megnézte az ablakból, hogy mekkora darab áll még belőle.

Zsóka és Józsi! Köszönjük Eliza "tevékeny" képeit, jöhetnek még hasonlók majd, így már más látványt is nyújt a szőrgombóc. Arra gondoltam, hogy mivel ketten használnátok a fórumot, nem volt véletlen, hogy két hozzáféréssel regisztráltatok eleve. Én meg kedvesen töröltem az egyiket... mostanra viszont megértettem, hogy mi lett volna az értelme. Azt javasolnám, hogy újra regisztráljatok egy második hozzáférést és én azonnal jóváhagyom, aztán be- vagy átállíthatjuk a két nevet is. Lehetnének a keresztneveitek és akkor mindig tudnánk melyikőtök ír, "Elizát" pedig már úgyis megtanultuk. Annánál, Smucinál és Briginél sem a macskák neve a felhasználónév, csak hát én az elején még azt hittem, hogy a gazdi neve az Eliza! :-)

Brigi, akkor már Neked is lehetne Bigi vagy Brigi a Bigi02 helyett, ha szeretnéd. Azonban ha már megszoktad, maradhat. :-)

Húsvét előtt nálam nagyon összejöttek a dolgok, utána meg édes volt a kikapcsolódás és pihenés, azért nem írtunk... ám a feltöltött képekben való gyönyörködésre jutott idő és persze elolvastam az eszmecseréket is.

Gazdi1-et ugyan noszogattam, hogy legalább a húsvéti plakátot tegye közzé, de végül az a feladat rám hárult. Cuppi viszont Őt kelti minden reggel, ez már régóta nem kérdés, legfeljebb nevelés kérdése. :angel:
Az óraátállítás hogyan hatott nálatok a szőrösökre?
Nálunk Őfelsége elég gyorsan vette a lapot... (Floki most kergette keresztül a lakáson oda-vissza Cuppit, aki rettenetes denevérmorgásokat hallatott az üldözés közepette...)

Anna... az a lesimogatott bundájú, karcsúnyakú kép Cingiről nem volt semmi. :D Ő csinálta magának, vagy besegített a gazdika??
Cingi szemei biztosan rendben vannak? A képen nekem olyan volt, mintha enyhén gyulladt lenne...
Mivel azonban a legtöbb képén lecsukja őket, mert hatalmasakat horpaszt (látszólag bárhol képes aludni, ahol talál egy macskányi helyet), nehéz közelebbről "szemügyre" venni őket.

A háton fekvő, ijedt arcú, minden támadójában rémületet keltől macskaterpeszes kép egyértelműen a legmókásabb az utóbbi napok felhozatalában... :lol:

Míg egy képszerkesztő, képnéző szoftver a képben rögzített összetett EXIF információk alapján magától beforgatja a képet, addig az ide feltöltött képanyagok csak egyszerűen, az eredeti tájolásukban jelennek meg. Ha ilyet látok, én utólag automatikusan beforgatom őket, ne foglalkozzatok vele. Nektek viszont a böngészőben valószínűleg frissíteni kell a látványt: ha frissítésre nincs változás, akkor SHIFT+kattintás a Frissítés gombra, ha úgy sincs változás, akkor törölni kell a böngésző gyorsítótárát manuálisan és utána frissíteni az oldalt, mert addig a régi képet mutogatja a böngésző, hiába van annak helyén már az általam (hátulról) átforgatott és kicserélt új.
A legutóbbi feltöltések között még húsvétkor átforgattam pár képet, ha nem vettétek észre, akkor lehet máris tesztelni a most leírtak alapján, hogy mit is láttok valójában.

Elég volt az :rain:-ből, kérünk egy kis napsütést is.
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.04.03. 14:10

Drága Gazdi, ez a hősköltemény úgy jó ahogy van, nem igényel több munkát. Bizony, hogy átélhető, úgy olvastam, hogy megelevenedett.
Brigi, de jó, hogy életjelet adtál. Hogy vagytok?
Gazdi, szerintem Cingi szeme rendben van, nem váladékozik, nem is véreres. Inkább a fotósaimmal van baj, azt hiszem.
Néha mondjuk könnyezik a szeme, de talán az belefér.
Szombaton a frászt hozta rám, mert rálépett a még túl meleg kerámialapra. Persze iszkiri be az ágy alá, ilyen gyorsan ritkán sprintel. Mikor végre előmászott, akkor nagyon sokáig rázta a hátsó lábát , szinte 3 lábon rohangált :(
Én vagyok a hunyó, ezentúl óvatosabb leszek. Talán ő is....
Semmi látható nyom nem maradt sem a talpán, sem a tűzhelyen .De nagyon fájt Neki biztos.
Az ünnepeltről is kérünk képet :)
Brigikém, Te se lazsálj.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.04.03. 16:51

Szia Anna!

Hát, ha a "hősköltemény" bejött nektek, annak nagyon örülök. Beleadtam szívem, lelkem. :-)

Jujj, ezen a Cingi és a sütőlap témán nagyon elámultunk. :atyaeg: Szegényke... De múltkor panaszkodtál, hogy nálatok nem történik semmi olyan, mint a többieknél (pl. hogy Cuppi elcsatangolt, vagy hogy nemrég a farkára léptem, amitől megugrott, de visszarántotta, mert még rajta álltam, később meg beborult a sarokba, amikor fel akartam emelni... hogy Smuciéknál Herceg megkóstolta a töltőkábeleket...). Ezt a történetet a Macska-Jajj-ba kellene átrakni, olyan fájdalmas. :jujj:

Az biztos, hogy Cingi egy életre megtanulta, hogy hova nem mászhat ezentúl...

Az "ünnepelt" képét rövidesen bemutatjuk. :celebrate:

Addig is nézzétek meg a Macs-Kaparás oldalt, hogy milyen bejegyzés született ma. :-P

Smucikám, profi, éles és tiszta a legutolsó Herceg képed is... Jó nagy elkerekedett szemekkel mélázik a világba. Vajon mire gondolt, mikor fotóztad?
Élvezed az új masinád? Jól kitapasztaltad mostanra?
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Eliza » 2013.04.03. 19:08

smucesz írta:......Ha mi érkezünk haza akkor eldobja magát és a pocakját mutogatja, hogy vakarjuk meg és dumál hozzá, mindig így köszönt :-P
.


Ezt írhatnám Elizáról, pontosan így csinál, csak ő nem "dumál" közben :))
Eliza
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.03.10. 20:05

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Eliza » 2013.04.03. 19:18

Gazdi2 írta:
Zsóka és Józsi! ....
Arra gondoltam, hogy mivel ketten használnátok a fórumot, nem volt véletlen, hogy két hozzáféréssel regisztráltatok eleve. Én meg kedvesen töröltem az egyiket... mostanra viszont megértettem, hogy mi lett volna az értelme. Azt javasolnám, hogy újra regisztráljatok egy második hozzáférést és én azonnal jóváhagyom, aztán be- vagy át
....
.


Köszi a felajánlást, de végülis így is jó, ha olyan egyénit írunk, majd teszünk egy J vagy E betűt.

Tényleg ritkább ma a hagyományos "tradicionális" eredeti színezetű ragdoll, én csak 2006 óta néztem, de már akkor is így volt.
A tenyésztés mindig elmegy valami irányába, már van lilac ragdoll is, de pl a perzsáknál nekem a régi még nem olyan turcsi orrú sokkal jobban tetszett, és egészségesebb.
Eliza
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.03.10. 20:05

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Eliza » 2013.04.03. 19:23

Gazdi2!
A Macskabál nagyon jóóóóóóóóóóóó!!!
Az egérlikőr pl nagyon megmosolyogtatott :)))))))))))))))))))))))
Eliza
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.03.10. 20:05

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron