MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.03.28. 16:19

Aranyos vagy Adri, nem akartalak terhelni, de nagyon kiváncsi voltam a Ti szerszámotokra. Ezt én is láttam tegnap, de nem mertem megvenni. Viszont a műanyag fésű nem szedi ki a szőröket, nem vált be :( A kis szöges kefe maréknyi szőrt kiszedett.Megvizsgáltam 3 db tüske is hiányzik, jaj. Már kidobtam és most csak fésülködünk. A kesztyűtől pedig fél Cingus.
Kedves Zsóka és Józsi, én a maine coonról is azt olvastam, hogy 1 gazdis. Nálatok van jellembeli különbség a cicusok között?
Cinginek remélem én vagyok a kedvence, engem követ és szeret mindig nézni. :) Ő is legtöbbször az ágyunkban alszik, de ha forgolódunk akkor védettebb helyre vonul. Próbálunk nyugisan aludni, dehát nem mindig sikerül :( Szóval Elzának nincs porciózva a kajaadagja :D Jöhet egy fotó a táljáról, kiváncsi vagyok mekkora :) Akkor reggel kiszolgálják magukat? Sokat vannak egyedül a cicusok azért van ez a megoldás?
A játékok bepofozása a legelzártabb lyukakba ismerős. Nálunk a mosógép alatt van a raktár :lol:
Smuci, remélem a Lányok meggyógyultak. Mindenkinek minden jót!
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Eliza » 2013.03.28. 20:15

Eliza nálunk is egygazdás, nagyon látványosan, mert: csak mellém fekszik, csak az ágy azon oldalára telepszik mindig, soha nem megy magától a másik oldalra. Természetesen megfogva oda lehet fektetni bárhova.A ragdoll és mco hasonló, de a mco 1nap alatt annyit mozog, mint a ragdoll 1 hét alatt. Az mc-n nem látom az egygazdás dolgot annyira.
Régen többet voltak egyedül a macskák, most nagyon ritkán. Azért van 1hétre való táp, mert kutyáknak való 2nagy etetőtál és 3db macska etetőtál van elhelyezve a lakás több részében.Nálunk mindig így volt, annyit esznek,amennyit akarnak.
Eliza
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.03.10. 20:05

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.03.28. 21:05

Melyikőtök írt? :) Szerintem Zsóka volt. Nálunk is ez az ábra. Cingi mindig az én oldalamra fekszik.
Szegény férjemnek rosszul is esik. Mindig kérdezgeti, hogy hozzá miért nem megy .....A cicák is "anyásak" :)
Szép estét Nektek
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.03.29. 06:38

Sziasztok!
Már akartam kérdezni régebben, de most az 1 gazdis dologról megint eszembe jutott, hogy megkérdezzem a Ti cicáitok hogy viszonyulnak a vendégekhez?

Cingi nagyon tartózkodó velük, nem megy oda hozzájuk. Kölyökként szimatolta még a lábukat ( a cipő nálunk kint marad a lépcsőházban :) ), de már nem izgatja a lábszag sem. Figyeli a beszélgetést és végig a közelemben marad.

Lehet, hogy nem lesz fehér Húsvétunk? :) Itt már olvad a hó.

Cuppikám, remélem a tortád már készül. A Gazdi remélem már a költészetbe merült. Szaván fogjuk, várjuk majd a Művet!

Szép Napot mára is :sun:
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Eliza » 2013.03.29. 15:40

Anna írta:Melyikőtök írt? :) Szerintem Zsóka volt. ..

:) NEM ! Tévedés, a ragdoll nálunk férfikedvelő ! Pedig ellenkezőleg terveztük, de a ragdollnak én vagyok a kedvence:)
Eliza
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.03.10. 20:05

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.03.29. 19:45

Most nekem ez annyira érdekes téma. Igazán fel sem tűnt nekem, de tény és való, hogy én vagyok a Kiválasztott :lol:
Talán, mert én etetem, itatom? Nálatok akkor Józsi, Te vagy Többet a cicusokkal? Mi alapján választanak?
Érdekes, de ez még Cuppiról sem igazán derült ki, bár azt tudjuk, hogy Gazdi 1 a reggeli személyzet.
Ja, apropó pofon.....Dóri nem volt félreérthető, elképzelni sem tudok egy pofont Flokinak. Kár, hogy nem írsz, de majd jöhet a cicatorta recept :) Szép estét
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Eliza » 2013.03.30. 22:34

Anna! Eliza szerintem így utólag visszagondolva az első napoktól fogva engem válaszhatott. Kb első 2évig egyformán lehettünk itthon vele, talán én annyival többet, hogy éjszakásként is kell dolgoznom, és amiatt sok nappalos pihenőm is van.Viszont az utóbbi két évben a feleségem itthon van nagyrészt, én pedig nem,és semmi sem változott, ugyanolyan látványosan az én macskám a ragdoll. Hozzáteszem, hogy nem férfi volt a tenyésztője sem.
Eliza teljesen nyugodt ha vendégek jönnek sem bújik el. A zajos vendégek kivételek:)
Eliza
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.03.10. 20:05

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: smucesz » 2013.03.31. 07:41

Herceg szereti a vendégeket .
Ha valaki bejön az ajtón rögtön ott van , hogy lássa ki az, és a vendégeket rögtön körbeszimatolja.
Ha mi érkezünk haza akkor eldobja magát és a pocakját mutogatja, hogy vakarjuk meg és dumál hozzá, mindig így köszönt :-P

Anna: amúgy miért nem mered használni a furminátort ? nem jött be Cinginek ? mert gondolkozom, hogy kéne venni egyet, Herceg nagyon vedlik éppen, mindenhol ott van a szőre hiába fésülöm napi 2-3x.
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Anna » 2013.04.02. 09:25

Isten Éltessen Cuppikám! :virag: :virag: :cake: :virag: :virag: :virag:
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: MNYÁÁÚ - Általános cicaduma

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2013.04.02. 09:54

Köszönjük szépen a kedves a köszöntést. :-)

Ez a nap, most valóban Cuppié, hiszen 14 éves! :cake:

Este Macskabál!
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron