CICAPOFA - Ragdoll képek

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.21. 16:22

Kivételesen nem Herceg, hanem a ismerősöm macsekja.

AT* CH Sunrisedolls Julietta Jamaica
2007.06.05.
Blue Torbie Point Mitted
Champion, TICA 2008 legszebb blue torbie point mitted Ragdoll-ja
Német kácce :)
Csatolmányok
juli.jpg
juli.jpg (105.29 KiB) Megtekintve 7621 alkalommal.
picijuli.jpg.jpg
picijuli.jpg.jpg (49.02 KiB) Megtekintve 7621 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smucesz 2012.09.01. 19:01-kor.
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.08.22. 00:21

Hűha, ezt már nevezem. Díjnyertes rokonka! Gratulálunk innen is! :star: :star: :star:
(Cuppogó miákolás...)

Namármost a szájhigiéniámról. Nem rejtettem véka alá az állapotokat, nem is rejthettem. Gazdi1 ugyanis jelen téma indítójaként épp a fogászati prezentációmhoz készült tátott cicapofájú képemet pakolta fel ide!!
:alarm:

Tények:
- Fogat nem mosok, sosem mostam. Saját elhatározás: azért se! :nem:
- Fogkőleszedésen egyszer ugyan voltam, na az egy életre elég is volt :kuss:
- A számba csak egyszer engedtem meg belespriccelni a szájhigiénés sprayt. Utána már tudtam, milyen. :angry:
- A fogkövesedést és lepedéklerakódást némiképp hátráltató jellegű száraztápokat rendszeresen fogyasztottam. (pl. Royal Canin Oral Sensitive 30) :cool:

- Minden olyan emberre utálattal fújok, akinek a neve állattal kezdődik és orvossal ér véget. :jujj: Így jó esetben évente 1-szer láttam ilyen személyt, a kötelező oltásomkor.

A "fogas kérdéseket" illetően, ha még további részletekre lennétek kíváncsiak, faggassátok tovább a Gazdit! :tudor:

Nagy megtiszteltetés és rendkívüli örömömre szolgál, hogy példakép lehetek, sőt, hogy még a bundám is tetszik. Miú-máú, dirimb-doromb. Sok munkám van ám benne minden nap!
:ezigen:
Csatolmányok
Nyári divatbemutató, rövid gallér (2012. 05. hó).jpg
Kukucs, így jó lesz a beállás?
Nyári divatbemutató, rövid gallér (2012. 05. hó).jpg (136.89 KiB) Megtekintve 7620 alkalommal.
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.22. 06:20

Szia Cuppikám!
Azt mondtad amit Cingi hallani akart :ezigen: A Gazdit most részletkérdésekkel nem is terheljük.
Szóval ez csak a nyári lezser viselet? Tényleg csodálatos. Cinginek feladod a leckét ;)
Az utsó intim kérdésem pedig, hogy a fül és szem körüli tisztogatást egyedül végzed-e?
Engem azóta is gyötör a bűntudat, hogy Cingi szeme miattam gyulladt be, mert zavart hogy csipás :cry: A fülével ügyesen elboldogul, ott alapos munkát végez.De azt sem tudom, hogy elég-e.
No, aztán lassan mindent kitárgyaltunk....Vagy az lehetelen? :tudor: Szép Napot Neked. Üdv a Gazdiknak és Flokinak .
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.22. 07:58

Jajj ez az utolsó kép... nagyon csinos vagy Cuppi !

Cingi : Te is nagyon csinos vagy :) Szabad érdeklődni becses korod után ? :)

Nekem bunda kérdéseim lennének, ha nem gond.
Kifaggatunk :D

Első kérdés, hogy a bababundát mikor vetted le ? a téli vedléssel ? és rögtön ilyen dús és szépséges lettél, mint most ?
mert nekünk még megvan a babaruhánk ami nagyon finom, selymes, szinte már inkább pelyhes :D

A másik, hogy a mostani színed mikorra alakult ki ? Mindenhol azt hallani , hogy 4 éve kor körül. Ez igaz ?
Mert láttam a videón, hogy Te is hasonló színben kezdted , mint Herceg őfelsége.

jajj még egy :lol: a szemed színe változott ? mert több helyen lehet olvasni, hogy idővel az is sötétebb kék lesz.
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.22. 10:17

Jajj de jó kérdések, Adrienn :) Én is kiváncsi vagyok nagyon a válaszra :) Cingi október 6-án lesz 1 éves.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.08.22. 11:09

Kedves Rajongóim! :tanc:


Figyeljétek meg jól a Macskapofák első és második galériájában rólam látható képeket, alulról kezdve! Alig valamivel több mint egy év telt el és a bundám közel olyan barna színű lett, mint amilyen most is.
Az 1999-es legelső (legalsó) képgyűjtemény magáért beszél.
A felette lévő 1999-2000-es sorozat jól mutatja, hogy ott már vannak barna képek, lásd rögtön a téma 1. és 2. képeinek kontrasztját.

Tudjátok ugye, hogy a nagyobb képre kattintva egy-egy teljes képcsoport külön ablakban megnyílik és úgy szemlélhető?

A képek tanúsága szerint pusztán 1 év és pár hónap elteltével felvettem a mai kinézetemet. A csokipofám azonban még később is tovább sötétedett, kb. további 1 éven át. A nyári vedlésnek nincs köze a szőrszín sötétüléséhez, barnulásához, ezek egymástól függetlenül mennek végbe. A puhaság, selymesség viszont állandó, így a mostani macskanadrág és szőrkabát is olyan lágy, pihe-puha rajtam, mint kezdetben volt. Hercegnél és Cinginél sem lesz másképp.

A szem színe valóban sötétülhet egyes esetekben, de erre nincs szabály, az eredmények eltérnek. Nálam minden maradt az eredetiben. A kitágult pupillájú képeken a szem sötétebbnek tűnhet.

Fültisztítás, szemtisztítás a napi mosakodások alkalmával történnek.

- Mivel a Gazdival rendszeresen vakartatom a fülemet belülről is, észreveszi, ha esetleg valami folt rátapad ott, ahova én nem tudok benyúlni és különben is nagyon csiklandós vagyok ott... szóval ilyen esetben hamar ledörzsölik, közben jól megvakarják, úgy, ahogy szeretem. Sok macskának ilyen örömökben bizony nincs része. Pedig tökéletesen jelezzük ám, hogy hol jó, és honnantól nem.
Egyes túlbuzgó okoskodók nedves fültisztitóval operálnak kedvencük fülében. Nos, ezen kacagnom kell - ennyi idő távlatából pedig aztán tényleg minden és a gyakorlat is igazolta -, mert teljesen nevetséges és felesleges művelet ez, ami legfeljebb a hozzá nem értő gazdák emberi mivoltált minősíti. :-P

- Mosdásnál előfordul, hogy én nem vagyok elég alapos a szemem körül, de hát nem szoktam magam tükör előtt illegetni, meg aztán társaságba is ritkán járok. Így olykor a Gazdi kiegészíti a szemem környékének tisztítását, kiváltképp akkor, ha egy szőrszál már félig belelóg. Megesik, hogy egy finom szál teljesen a szememre kerül, de idővel azt is kipislogom és olyankor a Gazdi kívülről már le tudja szedni. Gyakran pedig addig pislogtatnak ilyenkor, míg a szőrszál vége hozzáférhető és lehúzható lesz. Brrrr.... :huh:

Gazdi2: Ha tiszta kézzel és körömmel nyúl valaki a szemünkhöz, illetve annak környékéhez, nem történhet olyasmi, amit írtál, Anna. Ott valószínűleg a huzat és az arra való érzékenység okozhatta a gondot.

Minden szőrmóknak jó pihizést kívánunk ebben a macskaszomorító hőségben. (Szerencsére idebent kellemes az időjárás. :taps: )
Csatolmányok
Dőzsölés a hűvösben.jpg
Floki cica: Ez a kép rendkívül előnytelen pózban mutat be, mert olyan, mintha méretes hasam lenne. Nos, ez merő tévedés! Nem hogy kövér nem vagyok, de majdhogynem gizda. Most még ejtőzöm itt egy kicsit, mielőtt visszamegyek az őrposztomra, a 40 fokos árnyékba odakinn.
Dőzsölés a hűvösben.jpg (131.49 KiB) Megtekintve 7609 alkalommal.
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.22. 11:33

Ilyen jót már rég nevettem. Jó, hogy egyedül vagyunk itthon.Cuppi.hu függő lettem. Köszönöm.
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.22. 12:47

Köszönjük Cuppi és Gazdi !

Ez igen jó kis leírás volt :D :taps:
akkor kíváncsian várom, hogy jövő ilyenkorra mit produkál a ruházat terén a kis szőrlabda :-P
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.23. 07:19

Szép reggelt!

Mosolygós cicapofikat :doromb:
Csatolmányok
304986_478286332190062_970964447_n.jpg
304986_478286332190062_970964447_n.jpg (28.73 KiB) Megtekintve 7606 alkalommal.
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: CICAPOFA - Ragdoll képek

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.23. 09:57

Jaj de édes kis cicus.Nagyon tetszik! :sziv: Hogyan tölti az éjszakákat? Kit választott a népes családban hálótársnak? :) Cingi a lábunknál szeret aludni, és éjjel alszik rendesen. De az 5 órai ébresztőt nem úsztam meg ma sem. Hiába adom a kajáját, nem lehet visszafeküdnöm :(
Fél 6-kor már Cuppi igencsak mókás szerzeményét olvashattam. Cuppi, tényleg köztünk élsz vagy csak ugrattál? :lol:
Tényleg szép ez a mai nap- mert jól indult :)
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron