EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

Hazai fórum a rongybaba cicákról

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.24. 06:53

Újabb Szép Napot!
Az lenne a kérdésem , hogy furminátort vegyek-e? Elég brutál a kinézete, nem tudom való-e ilyen pihe-puha szőrre :aggodik: Ma lesz a bevásárló nap. Reggel újabb szőrlaszti érkezett :(
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.24. 22:46

Én nem vennék. Semmivel sem tud többet, mint a sima kefe, valamint a kesztyűs "kefe", amiket Cuppi is bemutatott az oldalán. Ennél többre nincs szüksége egy macskának és nem is lehet ennél többet tenni a szőrével.

Megnéztem, hogy mi ez a borotvakinézetű, pengenélküli "okosság" és megállapítottam, hogy nem más, mint egy jópofán hangzó, áltudományos variánsa a sima kefének, jóval drágább kivitelben. Jól megtépné a cica finom bundáját és biztosan fájdalmas szőrhúzással is járna. Csak mazochista macskáknak! (Nekik minden jó. Miért? Mert ha rossz, az jó! Ha pedig jó, az rossz, tehát jó! :rosszall: )

Van egy másik nagyszerű termék a piacon, a furminátor is arra hajaz (szőröz). Ennek neve: napenergiával működő ruhaszárító berendezés. Tök jó kis találmány és a neve is utal rá, hogy ez bizony egy komolyabb műszaki cikk. A csomag tartalma: cövek1, cövek2, kötél, csipesz1-10, ára mondjuk 4999 Ft. Remélem további magyarázatot nem igényel ezen szabadalom, sem a marketingje. :-P Ha valaki megveszi, utólag már ne forduljon panasszal az eladóhoz, mert egy egyszerű kereskedői trükknek dőlt be.

Vigyázzunk, ne hagyjuk, hogy mindenféle "ötletes" dolgot eladjanak nekünk, vagy ha nekünk nem tudják, akkor rajtunk keresztül mit sem sejtő macskánknak!
:ezigen:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Cuppi cica » 2012.08.24. 22:51

Anna írta: Ma lesz a bevásárló nap. Reggel újabb szőrlaszti érkezett :(

Szia Anna!

Jó reggelt után szép estét, vagy inkább jóccakát. :wave: Huhuúú, kukucs, itt vagyok!

Mit vásároltatok a nagy napon Cingi cicának?

Mesélj a szőrlasztiról, hogy és hol történt a dolog? A focipálya közepén?

Nekem egy kék csörgős gumigolyóm volt, amit nagyon szerettem. Ha meglöktem, belül csilingelt, így mindig újra meg újra meg kellett löknöm. Biztos az egér zörgött odabent és engem cukkolt.
A golyó a mai napig megvan, csak a nap kifakította, én pedig ráuntam.

Cuppi cica
Cuppi cica
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.05.15. 16:52

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.25. 12:41

Hát a Gimpet nem ízlik :)
Belekevertem az R. C. kitten-be az R. C. hairball-ból pár szemet. Remélem azt megeszi majd. A Wiskas anti hair-t viszont imádja, de abból tényleg csak napi 4 szemet adok.
Sajnos a furminátort már megvettem, de nem merem kipróbálni :lol: Jaj , már tényleg csak Cingiről szól az életünk :)
A dög melegben furikázzuk a Grófnő cuccait, de hogy nekünk mi lesz ma a vacsink még senki sem tudja :-P
Hogy vagytok Cicusok? Na és a Személyzetnek hogy telik a napja ebben a forróságban?
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.08.26. 12:03

Nézd meg újra az általam a témában javasolt száraztápokat. Azokat szeretni fogja!

A Gimpet Cuppinak sem kell, rá se nézett, azt legfeljebb Floki szereti, de hát a házimacskáknak minden jöhet. Ezt a Gimpetet is a szomszéd cica fogja kapni, ha jól gondolom. :(

Mivel a Whiskas napi pár szeme a semminél valamivel kevesebbet ér, marad a minőségi száraztáp, ami viszont szuper. Lásd leírásom. :)
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.08.26. 15:36

Nagyon szépen köszönöm, jelentem a R.C. intense hairball nagyon ízlik. Akkor ezt folyamatosan eheti? Most még felesben kapja a kittennel, de átállunk a felnőtt tápra. Lassan 1 éves Cingi.
Igen a gimpet megy az adományvonalon.
A furminátort nagyon óvatosan kipróbáltam. Hát a vedlési időszakban talán segít.
Adrienn, Cingi sosem nyálzik. Amikor féreghajtót bénáztak le a torkán, csak akkor nyálzott. Na de akkor rémesen.
Tényleg Mester: a féreghajtó tablettát muszáj? Akkor is ha nem eszik nyers húst a cica? :evil:
Jaj sosem fogyok ki a kérdésekből :cry:
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.08.27. 08:22

Jelentjük a kandúrkánk megeszi, sőt imádja a Gimpit :D
kivéve a sajtosat , azt átengedte a többieknek.
De a multis szőroldós és a baby paszta nagyon ízlik neki.

Gazdi meg tényleg írhatna könyvet és ahogy látom készülőben a verses kötet is :lol:
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Gazdi2 » 2012.09.08. 20:34

Cuppi ma este bekajált egy nagy éjjelilepkét, majd ráevett szárazkaját. Rémes rosszullét lett belőle, most próbáljuk kiheverni. :( Régen sosem lett rosszul az ilyen szárnyasoktól, de ez most úgy látszik túl nagy falat volt és megfeküdte a gyomrát. Annyira meg akarta enni, lefogni sem lehetett.... biztosan a diétája miatt is ki van éhezve a változatosságra, hát még az ínyencségekre...

Egyszer régen felneveltem egy szép nagy hernyót, amiből 1 hónap múlva pompás lepke kelt ki. Cuppi szedte ki az üvegből, játszott vele, majd jól megrágta...
Most azt hiszem egy ideig elég lesz a lepkevésből.
:kuss:
Gazdi2
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.12.09. 08:44

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: Anna » 2012.09.09. 08:42

Cuppikám!
Hát ez azért túl nagy falat lehetett :( Biztos nem volt időd jól megrágni, mert féltél, hogy a Gazdik elirigylik Tőled a finomságot. Pedig te ezért a lakomáért megdolgoztál. A tanulságot remélem levonod, mert biztos a memóriád is kiváló ( mint az étvágyad). Tessék megmaradni a jól bevált falatoknál! Egy szép könyvben már feljegyezték, hogy az égből mannának nevezett finomság hullott. Nagyon szép cica élet lenne, ha R.C-k repkednének a levegőben. Talán egyszer....
Kishaverod mióta bekapott egy poszméhet, azóta nagyon óvatos, már kerüli a darazsakat. Ő már csak legyekre ácsingózik.
De képzeld, azokkal is csak játszik és nem nyeli le. Cuppi, több lepkét tudom Te sem fogsz megenni. Ma, hogy vagy? A gazdi bár ebbe a rovatban árulkodott, de remélem nem voltál annyira rosszul,hogy :( Rovar mentes szép napot!
Anna
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2012.06.13. 12:47

Re: EGÉSZSÉG - Ha hány a macska

HozzászólásSzerző: smucesz » 2012.09.09. 12:51

Jajj szegény Cuppi :aggodik: Ezek a fránya szárnyas falatok ...
Azért remélhetőleg mára már jól van a pocakod.
smucesz
 
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2012.08.14. 14:40

ElőzőKövetkező

Vissza: Ragdoll macskák fóruma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron